• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

HARMONOGRAM PROTESTU w Służbie Celnej RP - do dyskusji

Może kol. zmieni nicka na Stirlitz?

1) j.23 był Polakiem, ale też ruskim szpionem i zdobywał cenne informacje dla naszych późniejszych "wyzwolicieli". Kolega, który używa tak niefortunnego nicka, nie dość, że jest niedoinformowany, to jeszcze ma obsesję na punkcie Ciesielskiego. Artur ma teraz inne sprawy na głowie i ani myśli o współorganizowaniu IV Powstania Śląskiego Dlatego od ponad miesiąca nie wstawił żadnego posta. 2) Satyra autorstwa Michelle z ruchu oporu jest ostra, celna i w 100% oddaje realia związkowe w SC. 2) Ideały i entuzjazm to za mało, żeby zjednoczyć funkcjonariuszy celnych w całym kraju. (-)
 
Re

Szanowny Panie Adwokacie a co takiego zaprząta teraz Szanownego Głównego Specjalistę?A co do nicka to nic nie będę zmieniał bo mi sie ten podoba.
 
Odpuśćcie sobie. Wszystkim nam chodzi o godne warunki pracy. A uwagi przesyłajcie na PW.

PS. Panie Sławku. NIe wszystko, mam taką nadzieję, upublicznia Pan na forum. Zawsze jakiegoś asa w rękawie trzeba mieć, gdyż MF może sądować i analizować nasze żądania, a w realu trzeba ich zaskoczyć. Ale to Pan wie.
 
Wiem, że sondują. To im nic nie da. Asy są, ale dodam że harmonogram jest mój a w dniu 10.07. na Śląsku, będzie przyjęty inny i ten niekoniecznie będzie już jawny. Na pewno powinna być jawność działań informacyjnych. MF nie pozwoli na to, że co parę dni będę wysyłał maile do wszystkich poczytnych gazet w UE czy partii politycznych w UE, parlamentarzystów, KE, RE, radio, TV itd. Nie pozwoli więc musi iść już na tym etapie na ustępstwa. Dlatego od dnia rozsyłania tych informacji. trzeba dać im trochę czasu na kompromis.

Natomiast ostrzejsze działania protestacyjne powinny rozpocząć się po wakacjach, wciąż mam nadzieję, że z udziałem central związkowych.

Dlaczego mamy taić, że planujemy urlopy na żądanie(i tak chcą zmienić ustawę, ale nie zdążą). Aby urlop wzięli wszyscy(co jest prawie niewykonalne - ale mam nadzieję że tak jak inne grupy zawodowe będziemy napiętnowywać tzw. łamistrajków), to trzeba i tak jakiś czas wcześniej poinformować o tym masowo wszystkich funkcjonariuszy. Żadne tajne działania są tutaj niemożliwe. Min. Finansów i tak prześle ostrzeżenia, że dyscyplina pracy i nawet przedstawi opinie radców prawnych, że nie wolno brać urlopów kiedy celowo ma to zdestabilizować pracę zakładu/urzędu.
Nasza rola polega właśnie na tym, aby wcześniej i zaraz po tym straszeniu(które i tak będzie, choćby nie wiem jak próbować to zataić) przedstawić inne opinie prawne, wskazujące wprost, że spokojnie można brać urlop na żądanie, w dowolnym czasie, bo to jest nasze prawo i nikt nie może nam tego prawa odbierać. Rola związków zawodowych polegać będzie także na tym, aby takich różnych delikwentów, którzy niestety na pewno się pojawią i będą straszyć(wbrew naszym opiniom prawnym) natychmiast zgłaszać do prokuratury. Akcja musi być bardzo precyzyjnie przygotowana pod tym względem, a takich straszycieli trzeba będzie napiętnowywać i natychmiast eliminować oddając w ręce organów ściagania i wymiaru sprawiedliwości, choćby to byli sami dyrektorzy, czy sam SSC.

Na związkach spoczywa też wiele innych zadań podczas całej akcji, ale o tym nie napiszę.
Dodam tylko, że jeżeli tylko sami związkowcy(zarządy związków) zjednoczą się w tej akcji i przystąpią realnie do niej to sukces mamy murowany. Oczywiście Wy wszyscy też w kulminacyjnym momencie będziecie musieli wziąć się ostro do roboty.
 
przedruk z http://www.wssc.szu.pl/news.php?id=428

Zarząd ZZSC Bielsku-Białej zaprasza Przedstawicieli Organizacji Związkowych na konferencję w Bielsku-Białej.

Komitet Wykonawczy Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej

Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Celnej przy Izbie Celnej we Wrocławiu

Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Celnej Województwa Opolskiego

Związek Zawodowy Celników w Katowicach

Śląski Związek Zawodowy Służby Celnej w Cieszynie

Zarząd Związku Zawodowego Służby Celnej w Bielsku-Białej po dokonaniu wstępnej oceny sytuacji Służby Celnej oraz po przeanalizowaniu kierunku działań planowanych rozwiązań przez Ministerstwo Finansów, działając w trosce o dobro funkcjonariuszy i pracowników naszej służby, serdecznie zaprasza Przedstawicieli Organizacji Związkowych na konferencję w Bielsku-Białej.

Spotkanie zaplanowane jest na dzień 10 lipca 2006 r. w sali konferencyjnej nr 17, w siedzibie Drugiego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej 45, w godzinach od 10:00 do 17:00. (z dworca PKP w prawo, w kierunku na Sarni Stok ul. Warszawską, około 15 minut pieszo).

Uczestników uprzejmie proszę o potwierdzenie udziału w spotkaniu z podaniem ilości osób będących uczestniczyć w konferencji do dnia 6 lipca 2006 r. (telefonicznie pod nr 0502449390 lub e-mail: mariusz.niewdana@kat.mofnet.gov.pl).

Bielsko-Biała, dnia 3 lipca 2006 r.

Przewodnicząca ZZSC w Bielsku Białej - Anna Czak-Pyś

Z-ca Przewodniczącej ZZSC w Bielsku Białej - Mariusz Niewdana

wssc | 05.07.2006
 
Mam nadzieję, że MF, tzn ludzie, którzy nie tylko tymczasowo tam przebywają, tylko ludzie, którym leży na sercu dobro RP wreszcie podejdą do stołu i sami od siebie zaczną przestrzegać przepisów obowiązującego prawa i wreszcie będziemy mogli poczuć, co to znaczy pracować w i dla Państwa i Prawa. (ale jestem naiwny, albo głupi, lub to i to)
 
Pani Fołcie Bielsko nie po drodze

(...) W związku z Państwa Zaproszeniem z dnia 03.07.br. numer: ZZSC-BB-pw-43/06/MN na konferencję w dniu 10 lipca 2006r., która odbędzie się w Bielsku – Białej, uprzejmie informujemy, że potwierdzenie obecności przedstawicieli Komitetu Wykonawczego Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej będzie ewentualnie możliwe po wykazaniu udziału w ww. konferencji przedstawicieli wszystkich central (krajowych ZZ) związkowych reprezentujących funkcjonariuszy Służby Celnej RP (z zaproszenia ten fakt nie wynika) oraz wskazaniu konkretnego celu spotkania wraz z szczegółowo rozpisanym porządkiem konferencji. Jednocześnie informujemy, że w dniach 12-13 lipca br. w Warszawie odbędzie się posiedzenie KW FZZSC, które na Państwa życzenie może przyjąć formułę otwartą (...) całość na http://www.customs.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=6
 
Zmiana tematyki strony www.cenzura.republika.pl

W imieniu Centrum Rankingu Zwiazkow Zawodowych informuje,
ze na stronie www.cenzura.republika.pl znajduja sie obecnie
sondy opublikowane na prosbe licznych przewodniczacych,
zarzadow i szeregowych czlonkow zwiazkow zawodowych.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do anonimowego
glosowania. Wyniki z pewnoscia zaskocza niejednego dzialacza zwiazkowego.
Z naszej strony obiecuje dopracowac skrypty.
 
Kur.... wielu celników wiąże ogromne nadzieje z tym co chcą zrobić związki zawodowe na Śląsku a TA DALEJ SWOJE. To nie jest Sejm, gdzie musi być porządek obrad, który może i tak być zmieniony.
Pani Fołto przypominam, że w tych dniach co "OBRADUJE" Komitet Wykonawczy obraduje też SEJM. Wprawdzie w porządku obrad nie ma ustaw o zwrocie wydatków na olej opałowy czy o podatku od samochodów ale licho nie śpi. Porządek obrad Sejmu ustala Marszałek w porozumieniu z Konwentem Seniorów i może go zmienić tuż przed obradami.
Tak uważajcie zatem na tym Waszym Komitecie Wykonawczym bo równolegle Sejm może zrobić wam psikusa. Obecnie takie zmiany są praktykowane, więc uważajcie kochani.
I zróbcie końcowo na tym komitecie wykonawczym coś pożytecznego skutecznego, realnego dla służby celnej.
 
Back
Do góry