• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

fałszywe banderole ??

daniells

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam, chcialem sie dowiedziec jak mozna poznac po banderoli na alkohole ze jest falszywa??
czy gdy w finlandii (wodka) banderola jest koloru brazowego jest podrobka?
jakie sa oryginalne kolory banderol
prosilbym o pomoc specjalistow??
pozdrawiam
 
Sprecyzuj czy chodzi ci o finskie banderole na wódce- chyba raczej nikt ci nie pomoże:) chyba że jakiś hobbysta. Czy o krajową banderolę na wódce marki FINLANDIA tu pomoga kledzy z SzNP. Obecnie zmienił sie wzór banderol ale na alkoholu moga byc jeszcze stare banderole natomiast na papierosach juz tylko nowe.
 
dołączę się do tematu

mi chodzi o trochę inny aspekt: każda z polskich banderol ma numer ewidencyjny, który jest unikalny w danym roku dla jednego rodzaju banderol

i mam pytanie: czy jest jakiś system pozwalający celnikom sprawdzać informacje o banderoli o danym numerze? np. sprawdzenie czy banderola o takim numerze została faktycznie w tym roku wydana czy jest to nr zmyślony?

Chodzi mi głównie o to jakie ma możliwości celnik sprawdzania tych numerów w czasie kontroli, czy ma jakiś system informatyczny ułatwiający to zadanie czy też wszystko opiera się o protokoły w formie papierowej?
 
W trakcie kontroli nie ma szansy na weryfikację numeru banderoli. Są inne elementy brane pod uwagę przy sprawdzeniu autentyczności banderoli które to w sposób bardziej wiarygodny wskazują na jej oryginalność.
Numer banderoli jest tak naprawdę jedynie elementem pomocniczym mającym znaczenie w poźniejszej weryfikacji banderoli.
 
Back
Do góry