• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

"Gdybyś miał dwa życia. Jedno życie masz jak czek bez pokrycia...................." Piniundze, piniundze...................i co dalej?
Zgadzam się , nie powinno się wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Tu trzeba ludzi młodych, trzeba wymieniać kadry, skoro ktoś nie chciał być już w KAS to po co zawracać gitarę. To tak jak po chorobowym czy długim urlopie chętnie się wraca do pracy bo wiało nudą i dlatego trzeba dobrze przemyśleć moment odejścia, czy ma się pomysł na życie . Pamiętam jak byłem na badaniach do broni, a było to przed wyrokiem TK o włączeniu nas do systemu emerytalnego, i mówiłem właśnie lekarce o tym jak nas traktują, to mi odpowiedziała pracujcie jak najdłużej bo ma dużo pacjentów, byłych mundurowych , którym właśnie z nudów odwaliło, wpadli w alkoholizm z braku zajęć bo pieniędzy nie brakowało. Oczywiście każdy jest kowalem swojego losu,dodatkowo grzebanie w ustawach i przepisach i inne okoliczności wręcz pchają ludzi na emeryturę.Na koniec żeby była jasność niech każdy robi jak mu dobrze, osobiście jestem jeszcze w służbie, choć nie wiem jak długo, chciałem dosłużyć do fulla ale jak zmienią przepisy to trzeba będzie odejść przed 25 rokiem służby i na pewno nie będę się oglądał po odejściu w stronę KAS-u.
 
Ostatnia edycja:
Powiem w ten sposób: niejeden raz widziałem psie gówno na chodniku. Czy to oznacza, że zasadą ma być sranie psów na chodniku?
"Najtrudniej przekonać kogoś mówiącego nie na temat"
STEFAN KISIELEWSKI

Panie Robercie, gdy ktoś pisze "dam ci japko", a inni rozmawiają o jego intencjach - Pan
chcesz dyskutować o błędzie darującego ?!
To tak, jakbyś Pan uzależnił swoje oburzenie od tego, czy ktoś napisał do Pana przez "h"
czy też przez "ch" ...
 
"Najtrudniej przekonać kogoś mówiącego nie na temat"
STEFAN KISIELEWSKI

Panie Robercie, gdy ktoś pisze "dam ci japko", a inni rozmawiają o jego intencjach - Pan
chcesz dyskutować o błędzie darującego ?!
To tak, jakbyś Pan uzależnił swoje oburzenie od tego, czy ktoś napisał do Pana przez "h"
czy też przez "ch" ...
Panie Cat, nie nazwałbym zwracanie uwagi na ciągle powtarzające się błędy oburzeniem. Jeżeli tak, to umówmy się, że na forum nie obowiązują żadne zasady co do poprawności pisowni, a jedynie poprawność wyrażania myśli ma znaczenie. Jak to fajnie będzie brzmiało, np.: Póblikójemy otpowieć Szefa KAS na interpelację poselską oras pismo w sprawie horobowego w czasie kfarantanny lub zakarzenia covid-19.
 
Panie Cat, nie nazwałbym zwracanie uwagi na ciągle powtarzające się błędy oburzeniem. Jeżeli tak, to umówmy się, że na forum nie obowiązują żadne zasady co do poprawności pisowni, a jedynie poprawność wyrażania myśli ma znaczenie. Jak to fajnie będzie brzmiało, np.: Póblikójemy otpowieć Szefa KAS na interpelację poselską oras pismo w sprawie horobowego w czasie kfarantanny lub zakarzenia covid-19.
Brzmiałoby ohydnie, ale choć jestem czynnym zapaleńcem "poprawnej polszczyzny", to ja nie czytam sobie interesujących treści na głos oraz stanowczo przedkładam obiektywną wartość treści - ponad bezwartościową formę ...
 
Czyżby ZUS przelał drugą emeryturę ????
Jeszcze nie jak coś to dam znać,a to o radości życia na em, cały czas malkontenci, jak ktoś chce iść do pracy na em mundurowej jako cywil niech idzie , może ta sama rzeka 🚣, ale inna pozycja. Znam przypadek jednego tłustego funka, którego ucywilnili nawet nie walczył poszedł na em mundurówka i pracuje jako cywil . Gdzie mu będzie lepiej do zusowskiej em?
 
Brzmiałoby ohydnie, ale choć jestem czynnym zapaleńcem "poprawnej polszczyzny", to ja nie czytam sobie interesujących treści na głos oraz stanowczo przedkładam obiektywną wartość treści - ponad bezwartościową formę ...
Też nie czytam na głos, wystarczy jak się patrzy na coś takiego, ale dalsze ciągnięcie tej dyskusji nie ma sensu. Chociaż wypada, żeby treść miała jednak chociaż jaką taką formę :)
 
To ja mam także pytanie. Po co szedłeś na emeryturę skoro po roku chcesz wrócić tam gdzie byłeś ? Nie masz innego pomysłu na życie?. Zawsze zastanawiałem się co kieruje takimi ludźmi.....
Aby uciec z obozu pracy i pracować zgodnie ze swoimi kwalifikacjami? Są takie komórki, gdzie jest dożywocie i to jedyna droga ucieczki. Są też takie, gdzie praca naprawdę cieszy.
 
A ja zwracam się z prośbą do Koleżanek i Kolegów dyskutujących na tym chat. Nie za dużo jako związek poświęcamy energii w sprawie emerytur a zbyt mało rozmawiamy na temat tego jak,, nasza szefowa,, potraktowała nas w tym roku? Lepiej pod jej egidą nie będziemy mieli ale Ci wszyscy którzy mieli tego dość złożyli już papiery. A co z tymi co zostali? Może Związek też powinien się na tym skupić. Łamane obietnice przez,, szefową,, a my jako związek nic nie zrobiliśmy. Jesteśmy służba 2 kategorii. Może na wyrost bo bardziej pasujemy jako,, chłopcy do bicia,, i nic nie robimy by to zmienić.
 
A ja zwracam się z prośbą do Koleżanek i Kolegów dyskutujących na tym chat. Nie za dużo jako związek poświęcamy energii w sprawie emerytur a zbyt mało rozmawiamy na temat tego jak,, nasza szefowa,, potraktowała nas w tym roku? Lepiej pod jej egidą nie będziemy mieli ale Ci wszyscy którzy mieli tego dość złożyli już papiery. A co z tymi co zostali? Może Związek też powinien się na tym skupić. Łamane obietnice przez,, szefową,, a my jako związek nic nie zrobiliśmy. Jesteśmy służba 2 kategorii. Może na wyrost bo bardziej pasujemy jako,, chłopcy do bicia,, i nic nie robimy by to zmienić.
Jest o tym wątek - i warto rozmawiać. Podwyżki 2020. Jednak jak widzimy, nic się w temacie nie inicjuje. Nic nie wydarza. Co więcej, pomijają nas we wszystkim od 100% za L4 do 15a .
 
A ja zwracam się z prośbą do Koleżanek i Kolegów dyskutujących na tym chat. Nie za dużo jako związek poświęcamy energii w sprawie emerytur a zbyt mało rozmawiamy na temat tego jak,, nasza szefowa,, potraktowała nas w tym roku? Lepiej pod jej egidą nie będziemy mieli ale Ci wszyscy którzy mieli tego dość złożyli już papiery. A co z tymi co zostali? Może Związek też powinien się na tym skupić. Łamane obietnice przez,, szefową,, a my jako związek nic nie zrobiliśmy. Jesteśmy służba 2 kategorii. Może na wyrost bo bardziej pasujemy jako,, chłopcy do bicia,, i nic nie robimy by to zmienić.
ten wątek jest o emkach

pisz o tym co chcesz na właściwym wątku lub załóż nowy

każdy dyskutuje o tym, co go boli

o co w ogóle żal?

że ludki piszą o emkach na wątku emki?
 
ten wątek jest o emkach

pisz o tym co chcesz na właściwym wątku lub załóż nowy

każdy dyskutuje o tym, co go boli

o co w ogóle żal?

że ludki piszą o emkach na wątku emki?
Nie do końca zrozumiałeś co napisałem wcześniej. Chodziło mi o to że jako związek niewiele robimy - przynajmniej skutecznie - by szefostwo kas traktowało nas poważnie. Nie tylko w sprawie emerytur potraktowała nas w ten niecny sposób ale także w sprawie podwyżek, dodatków motywacyjnych za wieloletnią służbę czy pewnie jeszcze znalazło by się kilka rzeczy co do których zostaliśmy przez nią zignorowani.
 
A co do pisania to raczej wstrzymaj się z decydowaniem komu i gdzie pozwalasz pisać. Ja ci nie narzucam tego więc ty mi tego także nie rób. Jeśli jesteś moderatorem tego wątku usuń mój wpis. Jeśli nie jesteś to daj sobie na wstrzymanie.
 
A co do pisania to raczej wstrzymaj się z decydowaniem komu i gdzie pozwalasz pisać. Ja ci nie narzucam tego więc ty mi tego także nie rób. Jeśli jesteś moderatorem tego wątku usuń mój wpis. Jeśli nie jesteś to daj sobie na wstrzymanie.
nie pisz mi co mogę czy mam robić a co nie

za krótko jesteś w służbie i na forum, żebym miał się liczyć z twoim zdaniem

pozycję musisz sobie wypracować latami

wyraziłem swoją opinię na temat twojej bezsensownej wypowiedzi w sprawie wpisów o emkach w wątku o emkach

takimi pretensjami pozycji nie zbudujesz

załóż wątek o tym, o czym chcesz pisać a nie miej żalu o to, że ludzie w wątku o emkach piszą o emkach

pomyśl...
 
nie pisz mi co mogę czy mam robić a co nie

za krótko jesteś w służbie i na forum, żebym miał się liczyć z twoim zdaniem

pozycję musisz sobie wypracować latami
Dlatego w tej służbie jest jak jest.
Ja miałem chujowo, więc Ty też musisz tak mieć!
Nie liczy się merytoryka, tylko staż...
 
Back
Do góry