• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Tabelka @fc-celnik rozpoczynała się od 1 , 1,2 , 1,3 itd. Dlatego za śmieliśmy się , że myślenie MF zawsze dało by interpretacje innym nie dać .
To jest moja 3 szczęśliwa podwyżka w tym roku. Wybur emki to był strzał w dziesiątkę . :D
 
Tabelka @fc-celnik rozpoczynała się od 1 , 1,2 , 1,3 itd. Dlatego za śmieliśmy się , że myślenie MF zawsze dało by interpretacje innym nie dać .
To jest moja 3 szczęśliwa podwyżka w tym roku. Wybur emki to był strzał w dziesiątkę . :D
Nie wszyscy "mogą mieć to szczęście", czas....to pieniądz;),
tylko ta inflacja...o_O goni jak "sezonowa grypa", wiadomo gdzie😚😚, a my ciągle ...w szarym "tyle"
 
Najbardziej żenujące jest to, że w 2016 kiedy Większość z Nas protestowała - ja także byłem 14 dni na L4 to kierownicy, naczelnicy i inni...............przekazywali imienne raporty o nieobecnościach. Stosowali groźby itp. Dzisiaj te same gnoje będąc na emeryturach "spijają śmietankę" z tego co wspólnie wywalczyliśmy. To te gnoje dostaną po 500 netto a nie My , dzięki którym mają to co mają. Ja nie twierdzę, że sprawiedliwie to po równo ale zawsze mieli wyższe współczynniki. Jak przychodziło do podziału nagród to byli pierwsi. Nie żałuję, że odszedłem. Uwierzcie mi. Nie mogłem już patrzeć na ten delikatnie mówiąc bałagan bo w burdelu wbrew pozorom jest porządek.
 
@dale szanuję Cioebiie i mniemam,m że Ty także....................... Qrwa ale się porobiłio.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Każdy ale to każdy tu tak ma.


@ Dale ja wiem, że tak jest. Problem w tym, że lepiej to już było. Jakaś paniusia z TVN-u pyta o Wólkę Kosowską. Szkoda, że nie zapytała 2 lata temu kiedy była "wielka akcja". Dlaczego nie zapytała na jakich zasadach taka Wólka istnieje? Kto do tego dopuścił?! Dopuścił ten, który miał z tego profity. Jak zaczęły się problemy z rozliczankami to należało zrobić zmasowaną akcję. Czyimi rękoma? Wiadomo -celnicy to zrobią. Szkoda, że nie zapytała dlaczego w marcu tego roku w środku pandemii wymyślono akcję : Kontrola Chińczyków. Wtedy w Wuchan było apogeum zachorowań a Nas bez zabezpieczeń chciano wysłać do "gniazda os". Celnicy do paragonów..................No żenada!!!!! Mnie szkolono pod kątem przemytu w tym narkotyków a ostatnio /rok temu / wymyślono akcję paragon za znicz pod cmentarzem. Nie wierzycie?! Te delikatnie mówiąc sk.................nie mają pomysłu na nic. Ani na celników ani na to co dalej. Kazali nam sprawdzać paragony u sprzedających truskawki................śmieszne co?! Dla mnie nie było już to śmieszne. Apogeum nastąpiło kiedy jakiś debil wymyślił, że powinienem być w DŚ. No to się pomylił. Do czego zmierzam? Zmierzam do tego, że jeżeli ktokolwiek z Was kwalifikuje się do emerytury a nie akceptuje tego co dzieje się wokół niech odchodzi. Szkoda życia i czasu. Uwierzcie , że nie jest źle.
 
A jak ktoś nie miał współczynnika 1,0 , to nie dostanie wyrownania?
Dziady , całe prawie 30 lat oszukiwali, okadali, najniższe zarobki - no i szkoda gadać . / 0,9 z 10lat/.
Miłej niedzieli emerytom .
Zuzia - ok 200 no może 220 będziesz miał na rączkę, więcej co miesiąc. Powodzenia i zdrówka.
 
Ostatnia edycja:
(57,%) współczynnik z 10 kol najlepszych lat
1​
1,2​
1,3​
1,4​
1,5​
1,6​
1,7​
wysokość emki mundurowej netto - jest
3 148,9​
3 778,7​
4 093,6​
4 408,5​
4 723,4​
5 038,3​
5 353,2​
3,84% waloryzacja dla tych co na emce
do 2021-02-28 netto
3 270​
3 924​
4 251​
4 578​
4 905​
5 232​
5 559​
ci co zostaną w służbie to im naleci więcej wysługi. Kwota bazowa w miejscu.
 
(57,%) współczynnik z 10 kol najlepszych lat
1​
1,2​
1,3​
1,4​
1,5​
1,6​
1,7​
wysokość emki mundurowej netto - jest
3 148,9​
3 778,7​
4 093,6​
4 408,5​
4 723,4​
5 038,3​
5 353,2​
3,84% waloryzacja dla tych co na emce
do 2021-02-28 netto
3 270​
3 924​
4 251​
4 578​
4 905​
5 232​
5 559​
ci co zostaną w służbie to im naleci więcej wysługi. Kwota bazowa w miejscu.
i tak to jest..............
 
@standby2 Może i nie ma znaczenia od kogo się zaczęło ale trzeba o tym pamiętać bo tylko mówiąc jednym zdecydowanym głosem możemy temperować zapędy władzy. Zaczęło się od likwidacji UC w Zgorzelcu, potem była likwidacja GUC-u, rok później Cieszyna potem już wiadomo. Nie było jedności bo przecież mnie to nie dotyczy, bo dotyczy to warszawki, bo nikt nie będzie umierał za Cieszyn. I tak każda władza robiła co chciała. Teraz z tego co słychać szykuje się likwidacja Oddziałów Celnych, łączenie US-ów. I co? Powiemy, ze nas to nie dotyczy?
 
@standby2 Może i nie ma znaczenia od kogo się zaczęło ale trzeba o tym pamiętać bo tylko mówiąc jednym zdecydowanym głosem możemy temperować zapędy władzy. Zaczęło się od likwidacji UC w Zgorzelcu, potem była likwidacja GUC-u, rok później Cieszyna potem już wiadomo. Nie było jedności bo przecież mnie to nie dotyczy, bo dotyczy to warszawki, bo nikt nie będzie umierał za Cieszyn. I tak każda władza robiła co chciała. Teraz z tego co słychać szykuje się likwidacja Oddziałów Celnych, łączenie US-ów. I co? Powiemy, ze nas to nie dotyczy?

Nie mów warszawki kolego bo nie wiesz co było w warszawce. Nie wiesz, że przez okno kierowca podawał listy ludzi do alokacji - tak, przez okno od strony lotniska.... nawet nie mieli śmiałości przyjechać i powiedzieć a więc nie mów, że nie ma znaczenia od kogo się to zaczęło. Pamiętaj, że dla każdego człowieka najważniejsze jest jego życie i los. Nikt wtedy nie wiedział o Cieszynie ale wiedzieliśmy, że jest fatalnie. Na PIERWSZY RZUT POSZLI NAJMŁODSI STAŻEM - fajni i mądrzy ludzie. szkoda, że załamali się i zwolnili...........................na drugi ci przed emeryturą a dostali "propozycje" do najdalszych zakątków na wschodzie....Kolejnymi byli "niewygodni"..........zatem nie mów mi, że warszawka to czy owo. W tejże warszawce było w 2016 chyba najwięcej absencji. Warszawka- a myślę o województwie mazowieckim. Sprawdź tamte mapy. Pamiętasz jak na Naszym Forum były wyświetlane?
 
Gwoli formalności mój nick nie wziął się znikąd. Standby w określeniu lotniskowym oznacza : lista oczekujących albo lista rezerwowych. Lotnisko to granica taka sama jak każda inna. Ani lepsza ani gorsza - po prostu granica. Nie myśl sobie @ Wolny, że Ty przeżyłeś najgorsze bo tak nie było. Tyle w temacie
 
Na zakończenie opowiem Ci kolego @ Wolny jedną historię z tamtego czasu. Była dziewczyna po arabistyce. Tłumaczyła faktury nam niedoinformowanym bo kto umie czytać a przy tym rozumieć ten język? Jak przyszło do alokacji to taki jeden..................przez grzeczność nie powiek sk...............syn skierował na najdalszy posterunek na wschodzie. Miała matkę chorą na raka. Prosiła tego...................s..................a ten wiesz co jej odpowiedział? Jeżeli pani nie odpowiada może pani przenieść się do urzędu w Egipcie. Tyle.
 
Kolego@standby2 czy przeczytałeś mój wpis dokładnie? Wyraźnie napisałem, że gdy likwidowano UC Zgorzelec, gdy podjęto decyzje o likwidacji GUC-u i Cieszyna NIE BYŁO POSPOLITEGO RUSZENIA z różnych ale to różnych przyczyn. Nie wiem gdzie wyczytałeś, że mnie dosięgła wielka krzywda. Czy ja napisałem, że jestem ofiara alokacji ?
 
Back
Do góry