• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Hyymmm. Ja też mam 26 lat służby ale w/g obecnego prawa tylko 16 lat służby i 16 lat składkowych w zusie. Wychodzi , że trzeba szybko sp.......ć bo zus chce mieć do jakiejkolwiek emerytury 25 latek składkowych. Czyli muszę jeszcze dorobić minimum 9 lat na tą "normalną" bo inaczej cienko będzie. Ojj.
 
właściwie potrzebujesz 16 i4 miesiące składkowych i resztę nieskładkowych (ale nie mogłeś chorować dłużej jak miesiąc)
 
DZIĘKI dla SŁAWKA

Na okres przed 1999 rokiem mam już dalszy plan działania, którym z przyczyn oczywistych pozwolicie, że się na tym etapie nie podzielę. Poznaliscie już, że działam długofalowo, ale dość skutecznie. Cierpliwości, choć nic obiecać naturalnie nie mogę. Proszę o zaufanie i pomoc. Wspierajcie nas czynnie. Cieszmy się, że Pan Senator Bierecki i inni działają w sprawie konsensusu. To wspaniała sprawa i wielka rzecz. Róbmy wszystko by ten kompromis został przyjęty

I tego się trzymajmy! !!! bo ten 1999 strasznie nas skrzywdził ... wierzymy, że Sławku dasz/damy radę "
 
Hyymmm. Ja też mam 26 lat służby ale w/g obecnego prawa tylko 16 lat służby i 16 lat składkowych w zusie. Wychodzi , że trzeba szybko sp.......ć bo zus chce mieć do jakiejkolwiek emerytury 25 latek składkowych. Czyli muszę jeszcze dorobić minimum 9 lat na tą "normalną" bo inaczej cienko będzie. Ojj.

Bądź proszę łaskaw wskazać mi artykuł z ustawy o FUS, który stawia warunek 25 lat, bo nie mogę znaleźć
 
Bądź proszę łaskaw wskazać mi artykuł z ustawy o FUS, który stawia warunek 25 lat, bo nie mogę znaleźć

Sławku, zasugerowałem się Art 87, jeśli oczywiście dotarłem do właściwej ustawy. Oczywiście interpretacje prawników mogą być zupełnie inne ale biorąc pod uwagę dotychczasowe cyrki i ekwilibrystyki z interpretacjami zakładu utylizacji kasy przyjmuję wersję nieoptymistyczną, że jak by przyszło co do czego może się zdarzyć taki scenariusz. Ot takie obawy starucha.
 
Seta wypita ublizanie ,zwałka kac i do nastepnego piatku ,przez 26 lat amen
Wiesz co ? Dla mnie jesteś typowym przedstawicielem młodego pokolenia , które ma roszczenia a samo w sobie nie dało niczego póki co. Zapamiętaj sobie, że na pensję wchodzi także staż pracy a zatem twoje 8 lat to niewiele bo moje 38 to już inna bajka. Jak Ty robiłeś kółka na nocniku to ja pracowałem. To na tyle młody kolego.
 
Stary Dzwon. ten artykuł mówi o podwyższaniu emerytury jeśli wychodzi poniżej minimalnej, ale to podwyższanie nie dotyczy art.15a.
Znając jednak ekwilibrystyki interpretacyjne ZUS, o których rozpisuje się także prasa, udam się do ZUS do znajomych i dokładnie wypytam o przypadki z Policji i innych służb jak to interpretują i jak stosują. Wtedy napiszę.
 
Pragnę jeszcze odnieść się do niektórych wpisów powyżej.
Sprawa jest delikatna, bo jest szansa na kompromis. Nie jest tak, że sprawa jest przesądzona, gdyż jak zauważyliście, to Przewodniczący Komisji wyszedł z propozycją konsensusu.
Komitet napisał do Pana Przewodniczącego o wszystkich kwestiach, które kwestionujemy w stanowisku MF i w odpowiedzi jest propozycja konsensusu.
Jeżeli ktoś tego nie rozumie i ma zamiar tylko hejtować, to ja Go proszę, aby się powstrzymał, bo szkodzi.
Przypominam, że od ćwierć wieku żaden Rząd nie chciał nas wpuścić do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Znamy także plany na wykonanie wyroku jakie miał poprzedni Szef SC.
Proszę zatem o obiektywne ocenianie rzeczywistości i pomoc w osiągnięciu kompromisu, a nie wyłącznie hejt i negacja wszystkiego.
 
Pragnę jeszcze odnieść się do niektórych wpisów powyżej.
Sprawa jest delikatna, bo jest szansa na kompromis. Nie jest tak, że sprawa jest przesądzona, gdyż jak zauważyliście, to Przewodniczący Komisji wyszedł z propozycją konsensusu.
Komitet napisał do Pana Przewodniczącego o wszystkich kwestiach, które kwestionujemy w stanowisku MF i w odpowiedzi jest propozycja konsensusu.
Jeżeli ktoś tego nie rozumie i ma zamiar tylko hejtować, to ja Go proszę, aby się powstrzymał, bo szkodzi.
Przypominam, że od ćwierć wieku żaden Rząd nie chciał nas wpuścić do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Znamy także plany na wykonanie wyroku jakie miał poprzedni Szef SC.
Proszę zatem o obiektywne ocenianie rzeczywistości i pomoc w osiągnięciu kompromisu, a nie wyłącznie hejt i negacja wszystkiego.

również proszę o obiektywne przedstawianie faktów. ustawa emerytalna w obecnym kształcie nie wykonuje ani wyroku tk, ani woli obywateli zawartej w projekcie obywatelskim.

wręcz przeciwnie, dyskryminuje i poniża funkcjonariuszy celnych. serwując ochłapy ze stołu pańskiego.

uprzejmie proszę o nie uprawianie propagandy partyjnej. zaś pomocą w tej sprawie jest także nazywanie rzeczy po imieniu.
 
do tele echa
ja ma 45 lat i 20 lat w służbie i cieszę się że za 10 lat osiągnę wiek emerytalny, a za kolejne 2-3 lata pełne 75%,
ja przyszłam do cła po skończonych studiach i cieszę się, że wreszcie nie będę miała perspektywy pracy do 67.....72.....85 lat i zboleję, że będę miała 2 lata w plecy na powszechnym mnożniku emerytalnym............
tele echo pochwal się w jakim jesteś wieku i ile masz lat w cle..................
z twoich wywodów wynika, że albo jesteś bardzo negatywnie do wszystkich nastawiony, albo................... może przyszedłeś do cła bardzo późno no, może w wieku 50-55 lat i lat w cle Ci nie starczy do emerytury mundurowej, albo jesteś bardzo wiekowy z ogromnym stażem, więc i tak będziesz miał wyższą emeryturę z powszechnego zaopatrzenia niż ja, albo jesteś bardzo młody i wiekiem i stażem, to po co te żale..........
 
Ostatnia edycja:
do tele echa
ja ma 45 lat i 20 lat w służbie i cieszę się że za 10 lat osiągnę wiek emerytalny, a za kolejne 2-3 lata pełne 75%,
ja przyszłam do cła po skończonych studiach i cieszę się, że wreszcie nie będę miała perspektywy pracy do 67.....72.....85 lat i zboleję, że będę miała 2 lata w plecy na powszechnym mnożniku emerytalnym............
tele echo pochwal się w jakim jesteś wieku i ile masz lat w cle..................
z twoich wywodów wynika, że albo jesteś bardzo negatywnie do wszystkich nastawiony, albo................... może przyszedłeś do cła bardzo późno no, może w wieku 50-55 lat i lat w cle Ci nie starczy do emerytury mundurowej, albo jesteś bardzo wiekowy z ogromnym stażem, więc i tak będziesz miał wyższą emeryturę z powszechnego zaopatrzenia niż ja, albo jesteś bardzo młody i wiekiem i stażem, to po co te żale..........

obecna władza jest jeszcze lepsza od poprzedniej. tamci rżnęli nas równo z trawą, za wyjątkiem swoich. teraz wszystkim dali tak, aby nikomu nic nie dać.

koleżanko heleno, nikt ci nie zabrania kochać hektora jarosława, ale nie zmuszaj innych do akceptacji twojego uczucia.
 
Ostatnia edycja:
Oj tele echo, tele echo. Przez Twoje wpisy bije wyłącznie zawiść i zazdrość, niepewność, strach, nienawiść, złość, żal, poczucie krzywdy, autokrytycyzm, chęć odwetu. Typowe negatywne myśli. Mam wrażenie, że znajdujesz się w stanie dysharmonii z otaczającym światem, ludźmi żyjącymi w koło Ciebie.

Jeżeli mnie cytujesz, by mi dopiec, to nieświadomie sam powyższe potwierdzasz.

Oczywiście, że projekt wypacza projekt obywatelski i nie wykonuje wyroku TK, co wszędzie powtarzam i napisałem też do Szefa KAS - patrz kilka postów wyżej.
To nie zmienia faktu, że przyjęcie ustawy przez Sejm jest to gigantyczny postęp w stosunku do tego co mieliśmy, a co mamy i jest wciąż szansa na kompromis. Uchwalenie tej ustawy stawia Nas także wszystkich w znacznie lepszej pozycji do dalszych działań.
 
Oj tele echo, tele echo. Przez Twoje wpisy bije wyłącznie zawiść i zazdrość, niepewność, strach, nienawiść, złość, żal, poczucie krzywdy, autokrytycyzm, chęć odwetu. Typowe negatywne myśli. Mam wrażenie, że znajdujesz się w stanie dysharmonii z otaczającym światem, ludźmi żyjącymi w koło Ciebie.

Jeżeli mnie cytujesz, by mi dopiec, to nieświadomie sam powyższe potwierdzasz.

Oczywiście, że projekt wypacza projekt obywatelski i nie wykonuje wyroku TK, co wszędzie powtarzam i napisałem też do Szefa KAS - patrz kilka postów wyżej.
To nie zmienia faktu, że przyjęcie ustawy przez Sejm jest to gigantyczny postęp w stosunku do tego co mieliśmy, a co mamy i jest wciąż szansa na kompromis. Uchwalenie tej ustawy stawia Nas także wszystkich w znacznie lepszej pozycji do dalszych działań.

kolega da spokój z tą polityką. co diagnozy stanu dysharmonii, to obawiam się, że kolega sam się zapędził w kozi róg. no bo gdzie jest ten nowy król? skoro go nie ma, to dlaczego mamy wołać, niech żyje :D?

ps. senat miał zmienić. ale tego nie zrobił. więc z czego mamy się cieszyć? z tego, że mamy ustawę emerytalną, której naprawdę nie mamy?
 
Sławek proszę zamknij znów ten temat bo będziemy się tak biczować bez końca - będzie ustawa podpisana przez prezydenta będziemy analizować.
ps. psy szczekają karawana idzie dalej - dziękuję Sławkowi za przywództwo w tej długiej i mozolnej a wręcz Syzyfowej pracy.
 
Ostatnia edycja:
do tele echa
tele echo pochwal się w jakim jesteś wieku i ile masz lat w cle .................. bo mam wątpliwości czy jesteś jeszcze celnikiem..........................
odwagi!
wszyscy zrozumiemy.............................
 
Tele echo. Jesteś po prostu głupi i tyle w temacie. Sorki ale ktoś musiał to napisać wprost i bez dyplomacji. Jam to nie chwaląc się uczynił :) Teraz zgodnie z zasadami forum oczekuję na bana. I nie będę miał o tego bana pretensji :) A Sławkowi i jak i zarządowi Związku i kumatym forumowiczów SZACUN. I podpisuję się pod wpisem Kolegi drogowca-Sławek zamknij ten temat. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry