• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

A jak to wygląda w Policji, kiedy ktoś odchodzi zanim nabył uprawnienia, a był mobbingowany i wolał odejść, bo udowodnienie mobbingu to droga przez mękę? Z Twojego postu wynika, że będzie cała rzesza byłych funków pokrzywdzonych. Szkoda, że nie przywołałeś tych którzy LATAMI brali pensje i emerytury z ZUSu i których chwała Bogu udało się 'namówić' do odejścia ze służby, obiecując dodatkowe 3 pensje odprawy... Ci również będą pokrzywdzeni?
Nie wiem, kim jesteś bo nie śledzę aż tak dokładnie forum, ale z Twojego postu to mi pachnie żeś cywil i teraz żałujesz, że Cię miętowy mundurek uwierał.
Magda66 w 100% popieram cię. Szlag go trafia że do cywila dobrowolnie poszedł do cywila z odprawą zgodnie z pismem byłego szefa JK. Sprawę do TK chce dać, którego TK bo przy tym obecnym to chyba marne szanse ma ha ha ha!!!!
 
dotarły do mnie wieści że w lutym drugie czytanie w sejmie i w marcu ustawa gotowa a z dniem 1 lipcem w realizacjii -oczywiście wasza emerytalna -tylko to mnie zadziwia że nikt dokładnie WAS NIE INFORMUJE -ale DZIĘKI UPRZEJMOŚCI DOBRYCH ZNAJOMYCH -TAKIE WIEŚCI DOCIERAJA ZA OCEAN - MOGĘ WAM JE PRZEKAZAĆ ( SORY ZA BLEDY -OD 5 LAT JESTEM W USA ) A TĘSPRAWA SIĘ TROCHE INTERESUJE BO MOŻE WRÓCE ABY ODEBRAC EMERYTURE - TAK -BO OD 1983 PRZEPRACOWALEM 20 LAT -DSZKODA BY TEGO STRACIS =POZDRAWIAM I NA ZMYWAK
 
Dla mnie sprawa jest prosta cywile powinni mieć liczone wyłącznie lata w mundurze.
Art. 99. o służ. celnej
Przeniesienie członka służby cywilnej do pełnienia służby w Służbie Celnej
1. Członek korpusu służby cywilnej zatrudniony w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez tego ministra, może otrzymać propozycję pełnienia służby w Służbie Celnej.
2. Z wnioskiem o pełnienie służby w Służbie Celnej, może wystąpić także członek korpusu służby cywilnej.
3. Propozycję, o której mowa w ust. 1, przedstawia kierownik urzędu.
4. Propozycja, o której mowa w ust. 1, powinna określać:
1) datę przekształcenia stosunku pracy w stosunek służbowy;
2) miejsce służby;
3) rodzaj służby;
4) stanowisko służbowe;
5) stopień służbowy;
6) uposażenie.
5. Członek korpusu służby cywilnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania propozycji, o której mowa w ust. 1, składa pisemne oświadczenie o przyjęciu lub odmowie przyjęcia propozycji.
6. Przeniesienie, o którym mowa w ust. 1, może nastąpić za zgodą dyrektora generalnego urzędu lub kierownika urzędu wykonującego jego zadania, w którym członek korpusu służby cywilnej jest zatrudniony.
7. Dotychczasowy stosunek pracy członka korpusu służby cywilnej, który przyjął propozycję, o której mowa w ust. 1, przekształca się w stosunek służbowy na podstawie aktu mianowania.
8. Członkowi korpusu służby cywilnej, który stał się funkcjonariuszem, okres stażu pracy w służbie cywilnej lub jednostkach organizacyjnych wlicza się do okresu służby w Służbie Celnej.
9. Stosunek pracy członka korpusu służby cywilnej, który odmówił przyjęcia złożonej propozycji nie ulega zmianie.

Art. 138. 1. Funkcjonariuszowi przysługuje prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego na zasadach określonych w Kodeksie pracy, z wyłączeniem art. 1672.

4. Funkcjonariuszowi, który osiągnął określony staż służby w Służbie Celnej przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w każdym roku kalendarzowym w wymiarze:

1) 5 dni, jeżeli pełni służbę co najmniej 15 lat;
2) 10 dni, jeżeli pełni służbę co najmniej 20 lat.


To jak to jest?
Do emerytury nie zalicza się wam tego okresu, a do dodatkowego urlopu, który przysługuje jeżeli pełni się służbę co najmniej 15 lub 20 lat, już tak.
 
Dla mnie sprawa jest prosta cywile powinni mieć liczone wyłącznie lata w mundurze.

Śledzę forum od paru lat... miałem się nie odzywać... ale wpisy co niektórych osób nie wiem czemu ma służyć.
Osobiście mnie takie wpisy irytują bo świadczą o autorze...
Idąc tropem Twojego myślenia sprawa jest prosta..."Mi się należy a innym nie."
Jeśli dobrze pamiętasz to w 2003 roku Służba Celna przejęła pobór podatku akcyzowego oraz zadania szczególnego nadzoru podatkowego (Sz.N.P.), który był osadzony w urzędach kontroli skarbowej. Wraz z zadaniami do Służby Celnej przeniesiono pracowników z Sz.N.P.
Weź pod uwagę to, że dawni cywile wraz z zadaniami (które być może Tobie dupsko uratowały bo nie miał byś co robić po wejściu PL w struktury celne UE) zostali przeniesieni na mocy ustawy o utworzeniu Wojewódzkich Kolegiów Skarbowych z 2003 r.
Było to przeniesienie służbowe.
Zauważ, że większość zadań opierających się na działaniach kontrolnych przeniesionych zostało z danego sz.n.p.
Być może to Tobie powinna się liczyć emerytura w momencie wejścia w życie UoSC ? Przemyśl to. Wcześniej nie byłeś w służbie lecz w administracji celnej.
Weź to pod uwagę i nie bij piany niepotrzebnej.
Pozdrawiam
 
dotarły do mnie wieści że w lutym drugie czytanie w sejmie i w marcu ustawa gotowa a z dniem 1 lipcem w realizacjii -oczywiście wasza emerytalna -tylko to mnie zadziwia że nikt dokładnie WAS NIE INFORMUJE -ale DZIĘKI UPRZEJMOŚCI DOBRYCH ZNAJOMYCH -TAKIE WIEŚCI DOCIERAJA ZA OCEAN - MOGĘ WAM JE PRZEKAZAĆ ( SORY ZA BLEDY -OD 5 LAT JESTEM W USA ) A TĘSPRAWA SIĘ TROCHE INTERESUJE BO MOŻE WRÓCE ABY ODEBRAC EMERYTURE - TAK -BO OD 1983 PRZEPRACOWALEM 20 LAT -DSZKODA BY TEGO STRACIS =POZDRAWIAM I NA ZMYWAK

hmmmm...od pięciu lat na obczyźnie i zapomniałeś języka polskiego prowokatorze :D kiedyś odprawiałam ludzi na obcych paszpotach i zauwazałam pewna prawidłowość"
Polonia z Argentyny, Brazylii i Anglii posługiwała się archaiczna, aczkolwiek piękną, często 'kresową' polszczyzną (taką z Pana Tadeusza, z tzw. ł 'wałczonym' - polecam wyjaśnienia Pana Miodka :))
Polonia z Niemiec na paszportach konsularnych potrzebowała tłumacza, bo normalnie nie rozumiała po 2 latach co się do nich mówi...
Do której grupy się zaliczasz?
PS. Znam ludzi pracujących w tamtych latach i żaden tak nie kaleczy języka ojczystego, więc kysz prowokatorze :D
 
Śledzę forum od paru lat... miałem się nie odzywać... ale wpisy co niektórych osób nie wiem czemu ma służyć.
Osobiście mnie takie wpisy irytują bo świadczą o autorze...
Idąc tropem Twojego myślenia sprawa jest prosta..."Mi się należy a innym nie."
Jeśli dobrze pamiętasz to w 2003 roku Służba Celna przejęła pobór podatku akcyzowego oraz zadania szczególnego nadzoru podatkowego (Sz.N.P.), który był osadzony w urzędach kontroli skarbowej. Wraz z zadaniami do Służby Celnej przeniesiono pracowników z Sz.N.P.
Weź pod uwagę to, że dawni cywile wraz z zadaniami (które być może Tobie dupsko uratowały bo nie miał byś co robić po wejściu PL w struktury celne UE) zostali przeniesieni na mocy ustawy o utworzeniu Wojewódzkich Kolegiów Skarbowych z 2003 r.
Było to przeniesienie służbowe.
Zauważ, że większość zadań opierających się na działaniach kontrolnych przeniesionych zostało z danego sz.n.p.
Być może to Tobie powinna się liczyć emerytura w momencie wejścia w życie UoSC ? Przemyśl to. Wcześniej nie byłeś w służbie lecz w administracji celnej.
Weź to pod uwagę i nie bij piany niepotrzebnej.
Pozdrawiam

Warto jeszcze przeczytać opinię Prokuratora Generalnego, który wyjaśnia co zalicza się do służby w SC.
 
Trole w natarciu nie dajcie się sprowokować. Im bliżej uchwalenia tym ataki będą przybierać na sile. Trol żywi się nerwową reakcją ofiary. Zalecam spokój i refleksję komu zawdzięczamy rychły szczęśliwy koniec naszych zmagań.
 
emerytury dla włazidupców i kacyków

I tak ten kulawy projekt obywatelski znajdzie się w TK i sądach ze względu na art.20 ,, ustawa niniejsza reguluje uprawnienia emerytalne i dotyczy wyłącznie osób będących funkcjonariuszami celnymi w dniu jej wejścia w życie".
A co z funkcjonariuszami, którzy poszli na swoje bo byli mobbingowani, a co z tymi których pomówiono i procesy trwają już 10 lat. Jak to ma się do zapisów w ustawie, że emeryturę traci się po prawomocnym wyroku. Zwykła niedopracowana kicha.
Gdyby nie łaskawość Banasia Sławek miałby emeryturę jak Mańce stanie.
Mało mnie interesuje co sądzi o tym jakiś Bambino czy Madzia, mocni na forum, czapkujący byłej władzy.
Niech się określi kol. Siwy i Opara.
Co z Kaczorem, co z sygnalistami, którzy nie załapali się jak Siwy na wielkoduszność Banasia?
Teraz sprzedawani są cywile.
Projekt to dobrze zrobił Kapicy i uwłaszczonym na tzw. reformie przyjaciołom z nagrodami po 30 tys.
Śmieją się teraz w kułak z wyrzuconych ze służby z przychylnością sądów ,,przygłupów ".
 
Wyjaśniam, że wygrałem w WSA i gdyby nie rozsądna decyzja Ministra Banasia Skarb Państwa narażony byłby na dodatkowe koszty, bo musiałbym czekać jeszcze parę miesięcy na NSA.
Ustawa musi określać, że dotyczy funkcjonariuszy w dniu wejścia w życie, to oczywiste. Poczytaj dokładnie, z tego co pamiętam są w ustawie o zaopatrzeniowym systemie emerytalnym normy określające, co w sytuacji uniewinnienia. Projekt obywatelski zmienia tylko tamtą ustawę, więc musisz tam zajrzeć.
Jeżeli tam są jakieś luki, nie zapewniające restytucji praw, możemy próbować je zmienić w Sejmie.
No i kto wg Ciebie sprzedaje cywili?
 
Mało mnie interesuje co sądzi o tym jakiś Bambino czy Madzia, mocni na forum, czapkujący byłej władzy.
Niech się określi kol. Siwy i Opara.
Co z Kaczorem, co z sygnalistami, którzy nie załapali się jak Siwy na wielkoduszność Banasia?
Teraz sprzedawani są cywile.
Projekt to dobrze zrobił Kapicy i uwłaszczonym na tzw. reformie przyjaciołom z nagrodami po 30 tys.
Śmieją się teraz w kułak z wyrzuconych ze służby z przychylnością sądów ,,przygłupów ".

Dobrze, że chociaż jedna osoba pamięta o sygnalistach o tych, którzy się nie bali i mówili co myśleli i wiedzieli prosto w oczy lub w formie notatek pod którymi się podpisywali. Jednak nie atakowałbym Przewodniczącego ZZ CelnicyPl. On akurat nigdy nie był bierny wobec takich ludzi i ile mógł to im pomagał. Pan Banaś powinien zastanowić się jak takim ludziom pomóc a ZZ powinien przypomnieć nowemu SSC o takich funkcjonariuszach, którzy za zgłaszanie korupcji zostali zwolnienie.
 
Mało mnie interesuje co sądzi o tym jakiś Bambino czy Madzia, mocni na forum, czapkujący byłej władzy.
Niech się określi kol. Siwy i Opara.
Co z Kaczorem, co z sygnalistami, którzy nie załapali się jak Siwy na wielkoduszność Banasia?
Teraz sprzedawani są cywile.
Projekt to dobrze zrobił Kapicy i uwłaszczonym na tzw. reformie przyjaciołom z nagrodami po 30 tys.
Śmieją się teraz w kułak z wyrzuconych ze służby z przychylnością sądów ,,przygłupów ".

Wiesz co ten jakiś Bambino nie będzie się z tobą już w dyskusję wdawał bo po twoich wypowiedziach czuje że jesteś z tych mało inteligentnych. Wiem jedno !!!! To dobra rada. ZANIM COŚ POWIESZ UPEWNIJ SIĘ, ŻE TWÓJ JĘZYK PODPIĘTY JEST DO TWOJEGO MÓZGU! !!!!!!
P.S. A ministra Banasia i jego łaskawość, to ty lepiej zostaw w spokoju. I nie życzę sobie wypowiedzi że czapkuję byłej władzy, bo byłbyś bardzo zdziwiony gdybyś mnie poznał. Żegnam! !!!
 
Dobrze, że chociaż jedna osoba pamięta o sygnalistach o tych, którzy się nie bali i mówili co myśleli i wiedzieli prosto w oczy lub w formie notatek pod którymi się podpisywali. Jednak nie atakowałbym Przewodniczącego ZZ CelnicyPl. On akurat nigdy nie był bierny wobec takich ludzi i ile mógł to im pomagał. Pan Banaś powinien zastanowić się jak takim ludziom pomóc a ZZ powinien przypomnieć nowemu SSC o takich funkcjonariuszach, którzy za zgłaszanie korupcji zostali zwolnienie.

Złóż kwity o przywrócenie z opisem sytuacji, a dalej powinno się samo ułożyć- pod warunkiem, że przyszło nowe.
 
Witam!
Mam pewną kwestię, którą mam nadzieję to forum pomoże wyjaśnic. Co z osobami które były funkcjonariuszami w SC przed 2012 rokiem a następnie już po roku 2012 odeszły do innych formacji mundurowych czy im należy się teraz emerytura na starych zasadach oraz czy okres służby w SC będzie zaliczany do emerytury mundurowej w innej formacji??
Dziękuje z góry i pozdrawiam!
 
Witam!
Ja też mam pytanie, jakie dodatki będą doliczane do podstawy emerytury mundurowej (nocki, mieszakaniówka, stopień, wysługa, dojazd, premie,rozłąkowe) czy zna ktoś odpowiedź na to pytanie?
 
Back
Do góry