• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury

ANNA777

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szanowny Panie Ministrze
Temat emerytur wraca jak bumerang, ale ja chciałam go poruszyć zupełnie w innym aspekcie. Mam 55 lat, a moja przygoda ze Słuzbą Celną zaczęła się od 1 września 2003 r. Przeszłam z UKS. W 2005 roku otrzymałam propozycję przescia ze służby cywilnej do celnej i od 1 sierpnia 2005 r. jestem funkcjonariuszem. W tym roku złożyłan do ZUS wniosek o wczesniejszą emeryturę i dowiedziałam się, że nie mam do niej prawa, bo funkcjonariusz to nie pracownik. Służba Celna nie ma uprawnień emerytalnych służb mundurowych i to mogę zrozumieć, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego w takim razie nie ma uprawnień pracowniczych? Wobec tego czym są funkcjonariusze Służby Celnej?:confused:
 
Podobny problem był juz poruszany na tym forum zob. http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=3911
to wynika z interpretacji w oddziałach ZUS.
Moge Pani poradzić, aby jak najszybciej to wyjasnić, bo kończą sie w tym roku wcześniejsze emerytury. Prosze sie skontaktować z własnym wydziałem kadr lub w MF z wydziałem kadr w departamencie SC, aby interweniowali w O/ZUS.
Jeżeli Pani napisze do mnie na PW to postaram się zwrócic na to uwagę dyrektora w Pani IC.
jk
 
Back
Do góry