• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury mundurowe?

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
1. Dlaczego wysłał Pan pismo do Pani Minister J.Fedak dopiero po 5-u miesiącach? Teraz Pan się spieszy i sugeruje pośpiech Pani Minister Fedak? czy to zamierzone?

2. Dlaczego nie zaproponował Pan ujęcia w Zespole głównego zainteresowanego tj. MSWiA, wszak także zmianę ich emerytur Pan proponuje? czy to rozsądne, a może celowe?

Dla dobra sprawy odpowiedź na forum nie jest konieczna, chyba że tak Pan uzna, proszę o ewentualną informację na PW.
W razie odpowiedzi na PW odstąpię od ujawniania jej gdziekolwiek.

3. Chcemy zawnioskować do Pana o zgłoszenie autopoprawki do projektu i wprowadzenie przepisu wprowadzającego emerytury policyjne w SC z mocą wejścia w życie od 2010 i z odpowiednią retroakcją tych praw.

Panie Ministrze, sprawa jest b. istotna, dlatego proszę potraktować to co napisałem w pkt.3 bardzo poważnie. Pokaże Pan wówczas ogółowi, że tereść pisma do Pani Minister Fedak odzwierciedla w pełni Pana intencje. Proszę zrozumieć nieufność załogi, takie pisma były już wysyłane w przeszłości, zresztą nie tak dawno, a 10 lat temu podpisano nawet porozumienie z Rządem RP.
Wnioskujemy o wprowadzenie gwarancji ustawowych ze szczegółami j/w.
Proszę zwolnić nas od wprowadzania wszelkich przewidzianych prawem działań i rozważenie pkt.3
 
Może być Pan pewien, że wszystko co robie jest przemyślane i zamierzone, a nie jest to kwestia przypadku.
Głównym zainteresowanym są funkcjonariusze SC, a nie służb MSWiA(pragnę zauważyć, że służba więzienna jest pod MS). Ja nie zmieniam systemu emerytur mundurowych dla służb MSWiA, tylko staram sie określić zasady/założenia emerytur mundurowych dla funkcjonariuszy celnych.
Ja swój kalendarz przedstawiłem publicznie (na naradach). Państwo, jako strona społeczna możecie zgłosić swoje wnioski do projektu ustawy na etapie prac parlamentarnych (jeżeli posłowie je wniosą).

Ja nie zamierzam nikogo zwalniać zwłaszcza z odpowiedzialności za swoje czyny, czy prowokacje, ale proszę wszystkich o rozwagę i zwracam uwage na ewentualne konsekwencje czynów godzących w bezpieczeństwo Państwa dla przyszłości i losów Służby Celnej.
jk
 
W piśmie do Min. Pracy pisze Pan, że Zespół miałby się zająć wydłużeniem czasu służby w służbach mundurowych czy coś w tym stylu - kogo to dotyczy jeśli nie funkcjonariuszy podległych MSWiA i MS

Żałuję, że nie chce Pan dialogu na temat pkt.3. To też należy interpretować jako działanie godzące w bezpieczeństwo Państwa i losy SC. Proszę jeszcze raz zastanowić sie nad tym rozwiązaniem. To w niczym nie koliduje. Gwarancje ustawowe, gwarantują spokój społeczny, po co ryzykować zakłócenia w gospodarce.
Chyba nie ma Pan złudzeń, że wobec licznych dotychczasowych oszustw rządzących wobec nas(nie wypowiadam się o tym rządzie, ale ogólnie o władzy) celnicy traktują Pana działania z dużą nieufnością.
 
Back
Do góry