• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

EMERYTURY MUNDUROWE - sensacyjne przecieki z MF!!!

czym tu sie podniecacie

Jakie emerytury, tu idzie o nasze istnienie i jego wymiar, a co niektórzy koledzy podniecają się rybką pt. "emerytury". Nikt nawet o tym nie myśli - chodzi mi oczywiście o tych, od których coś zależy. Więcej spokoju radzę.
 
emerytury

Kopia ze strony www.wssc.szu.pl
Związkowcy przepraszają.
Projekty aktów normatywnych dotyczące emerytur NIE SĄ projektami przesłanymi przez Ministerstwo Finansów lecz projektami opracowanymi przez Zrzeszenie ZZ SC RP





K O M U N I K A T

W związku z ukazaniem się w przekazie poczty elektronicznej informacji i projektów aktów normatywnych:


- Ustawa o zmianie ustawy o Służbie Celnej oraz niektórych innych ustaw,


- Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Służby Celnej oraz ich rodzin,


- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniające rozporządzenie w sprawie organu emerytalnego... ,


- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniające rozporządzenie w sprawie trybu postępowania i właściwości organu w zakresie zaopatrzenia emerytalnego ... ,


Zarząd Związków Zawodowych ZZPAC UC Rzepin i n f o r m u j e , że przedstawione projekty NIE SĄ projektami przesłanymi przez Ministerstwo Finansów lecz projektami opracowanymi przez Zrzeszenie Związków Zawodowych Służby Celnej RP i przekazanymi przez jej Przewodniczącą Panią Barbarę Smolińską


Informujemy również, że przekazanie tych projektów odbyło się bez naszej wiedzy i zgody.


Za emocje i rozbudzenie nieprawdziwych nadziei serdecznie przepraszamy!


Rzepin dnia 14.02.2006 r.


Związek Zawodowy Pracowników Administracji Celnej

Urzędu Celnego w Rzepiniez siedzibą w Olszynie


Przewodniczący Zarządu Andrzej Gajda


wssc | 16.02.2006
 
o emeryturach

Ha. Przez parę dni był niezły ubaw - po same pachy :eek: Oj naiwni, naiwni. Jak łatwo Was można otumanić. :lol:
 
"młody celniku" dla "cywili" nie jest to żadna podwyżka tylko wyrównanie niesłusznie nam zabranych pieniędzy z 2-go etapu włączenia premi do wynagrodzenia (podobną procedurę celnicy przechodzili pare lat temu). I tak jesteśmy stratni bo nie wypłacą nam ani odsetek , ani utraconych pieniędzy za 2 lata , a wyrównanie obejmie nas od 01.01.06-jeśli Prezydent ustawe b. podpisze. Ja osobiście przechodząc z UKS do IC straciłem ok.500 zł netto. :evil:
 
Cywil srednio wynagrodzenie 3400-3500
Zastepca kierownika referatu (cywil) 4200-4500
Kierownik referatu (cywil) 7000

Celnik z 10 letnim stazem - jakies 2500-2600
Kierownik referatu (celnik) jakies 3200-3400

Wszystkie kwoty podane brutto

I jeszcze narzekacie drodzy cywile ze za mało zarabiacie ??? Nie zebym komus pieniedzy załowała ale takimi dysproporcjami w ramach jednej administracji ktoś sie powinien zainteresować.
 
ad. post wyżej
Jestem bardzo zdziwiony takimi danymi!!!
W referacie gdzie pracuję proporcje pomiędzy funkcjonariuszami a cywilami są równe, jak wcześniej pisałem (+) (-) pare złotych.
locia nie wiem skąd masz takie dane.
Może weżmiesz pod rozwagę tzw. do rączki wynagrodzenie netto?
i co się okaże? to co piszę!
pozdrawiam. (nie rzucaj piorunami) :evil:
 
Nie ma co komu zazdrościć. Co najwyżej pensje zrównać wzwyż tzn. do najwyższego uposażenia na danym stanowisku. Oczywiście, wiem że to dzis mrzonki, ale wole patrzać na ten problem właśnie w taki sposób.
W mojej izbie srednio awansuje się raz na kilkanaście lat (statystycznie). Ostatni rekord zwiększenia uposażenia w wyniku awansowania na stopniu- 36 zł netto. Ech, śmiechu warte, gorzkiego smiechu.
 
Lolcia - gdzie ty pracujesz???? Pierwsze słyszę o takich kwotach dla pracowników cywilnych - no chyba że w MF, co do funkcjonariusz to zgadzam sie w 100%.
 

to był 13.02.2006 - ponad 10 lat temu!!!! to tylko tak dla przypomnienia ile lat nas okłamują. Jeśli ktoś naprawdę liczy na jakikolwiek kompromis to BŁĄD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Zmieniali się ludzie, ekipy, Szefowie SC, a narzędzia jeb..nia nas w cztery litery pozostają bez zmian. Może nasza reakcja musi się zmienić? Cały czas nurtuje mnie jedna rzecz - skoro NIKT o nas nie myśli jak o funkcjonariuszach to może i my powinniśmy przestać tak myśleć?

16:00 czapka na dupe i tyle nas widzieli!

jak mam wolne w lipcu zaplanowane, to żadne euro ani nato nie ma prawa mi tego wolnego zatrzymać!

jak jest mozliwość dorobienia to biore sobie fuche i ch..j komu do tego co wtedy robie

na każdy telefon od przełożonego w wolnym czasie od roboty powinna być jedna odpowiedź - CZERWONA SŁUCHAWKA !

może wtedy by bydło na górze zajarzyło różnicę pomiędzy funkcjonariuszem i pracownikiem cywilnym?!
 
Back
Do góry