• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Egzamin dla Rządu RP

Pancerniak

Aktywny użytkownik
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
148
Punkty reakcji
86
Na tym forum jest wiele mądrych głów. Czy Waszym zdaniem, na chwilę obecną, władze na najwyższym szczeblu sprawdzają się w sytuacji z tą całą epidemią?
 
Na tym forum jest wiele mądrych głów. Czy Waszym zdaniem, na chwilę obecną, władze na najwyższym szczeblu sprawdzają się w sytuacji z tą całą epidemią?

Co da taka czy inna ocena?

Właściwszym byłoby zadanie pytania, jakich kroków w zw z pandemią oczekujemy od władz?
 
Nie stać cię na żadną sensowną, realną, w twojej ocenie propozycję?

To nie pisz bzdur

Jak według ciebie likwidacja 500+ pomoże w walce z pandemią?
Zamieniłbym na 500+, ale tylko dla służby zdrowia i pracowników sklepów spożywczych. Resztę przeznaczył na specjalny fundusz pomocy poszkodowanym pandemią.

A Ty jaki masz pomysł?
 
pomyśl - kasa z 500+ pójdzie na bieżące wydatki szpitali i na testy dla szerszej liczby podejrzanych

edit po przeczytaniu poprzedniego posta: kto to jest poszkodowany ? czy to milioner co stracił 40% swojego dochodu czy 40 letni syn co stracił 70 letniego ojca ? i kto by takim funduszem zarządział - w Polsce raczej mało jest uczciwych polityków - a pewnie tacy by zaraz wpakowali się do zarządzania takim funduszem
 
pomyśl - kasa z 500+ pójdzie na bieżące wydatki szpitali i na testy dla szerszej liczby podejrzanych

edit po przeczytaniu poprzedniego posta: kto to jest poszkodowany ? czy to milioner co stracił 40% swojego dochodu czy 40 letni syn co stracił 70 letniego ojca ? i kto by takim funduszem zarządział - w Polsce raczej mało jest uczciwych polityków - a pewnie tacy by zaraz wpakowali się do zarządzania takim funduszem
Poszkodowany tzn osoba, która przez wirusa przestała zarabiać np
 
Rząd zdaje egzamin w 90%. Mi brakuje tylko rzetelnych informacji z prognozą co będzie po tych 2 tygodniach. Jakie rząd ma plany na przyszłość...
 
Zamiast odpowiedzi filmik... Do tego PAD, który się lansuje przy okazji kryzysu - np. nawołuje do pozostania w domach - "pielgrzymując" w tygodniu do 50 miejsc w kraju- i nie zawieszając kampanii. Uczciwie - z takim kryzysem każdy rząd na świecie miałby problem - ale ten uprawia przy okazji marketing polityczny i propagandę sukcesu. Przecież 10 dni temu nie mieliśmy wg nich epidemii, jesteśmy gotowi itp. Procedury działania - w tym kontroli dla służb i in. pisze się teraz na kolanie i na kolanach... Oby nie uzupełniano ich w szpitalach i ...
Nawet b. posłanka Krynicka zrozumiała na czym polega polityka PiS - oczywiście z wdzięcznością objęła miesiąc temu stanowisko kierownicze - ale miało być z kasą i bez odpowiedzialności osobistej - wyszło inaczej : )))) Dlatego już jest wykluczona (zawieszona) od dzisiaj w PiS...
 

Attachments

  • VID-20200317-WA0000.mp4
    4,8 MB
W tej chwili wydaje się, że najważniejszą kwestią jest pytanie o ewentualne działania lub zalecenia, które będą "stosowane" w naszym kraju po upływie tych dwóch tygodni, bo według ostatnich informacji np. z Holandii, to szkoły, kluby, restauracje, itp. miejsca będą pozamykane do 6-go kwietnia br., a więc ponad tydzień dłużej niż u nas. Oczywiście, tam też jest to "na razie" i nikt nie wyklucza możliwości przedłużenia takiego "obrotu sprawy", co bezsprzecznie "rodzi" podstawowe problemy dla właścicieli wszelkiego rodzaju takich punktów usługowych, gdyż w tym czasie oni po prostu i zwyczajnie nie zarabiają. Tego typu reperkusje, na pewno będą "udziałem" wszystkich (w naszym kraju i nie tylko) osób "żyjących" z tego typu działalności, więc takie osoby mogą być potraktowane jako "poszkodowane" przez wirus COVID-19.
 
Widzę , że KODziarstwo bardzo boli sukces programów prospolecznych. Trudno! :D Natomiast zgadzam się z przedmówcą, ze egzamin Rząd zdaje na 90%. Ja od siebie zamknął bym WSZYSTKIE zakłądy pracy, sklepy, urzedy, szkoły itd (poza szpitalami, aptekami). Wszyscy zatrudnieni (również ci na śmieciówkach - swoją drogą może czas już to barbarzyństwo usunąć z poslkiego ładu prawnego?) dostaliby przymusowe L4 i zasiłek płacony przez ZUS. Jeden meisiąc na koszt państwa. Trudno, ale nie położylibyśmy tak gospodarki, jak to sie szykuje. I nie mowie tu o Polsce tylko. Napewno bardzo mocno dostanie gospodarka unijna. Jak sie zapytacie skąd doatkową kasę, to juz odpowiadam: zamiast zabierac dzieciom chleb i ksiązki kasując 500+, nie dałbym na żadne spektakle, teatry/filmy przez ten rok, czy nawet dwa. Podobnie z wszystkim programami "tęczowymi" współfinansowanymi do niedawna przez Polskę. Może tu znalazłby sie sie środki?

Wracajac do meritum: po tak skonstruowanej miesiecznej kwarantannie napewno było by mniej zachorowań, a i gospodarka nie była by tak zdławiona. No ale wielkie koncerny musiał by na miesiac zamknąc swoje sklepy. Oczywiscie mozna by wprowadzic handel internetowy jako "zamiennik" tradycyjnego na ten czas. Ponadto kto by bronił uruchomić rezerwy państwa w celu dostaczenia żywnosci i najpotrzebneijszych rzeczy typu srodki higieniczne?
 
Jak wprowadzą obniżenie wynagrodzenia i pozwalniają ludzi w ramach "sprawiedliwości społecznej" tez napiszesz że zdają egzamin w 90%, jak nie oberwiesz to dlaczego nie - obiema rękami bić brawo. Niedługo MF da wytyczne i będzie powtórka z 2017 r. znowu oberwą ludzie bez układów i znajomości.Chyba jeszcze nie wiesz jak epidemia dosięga niezarażonych, w moim otoczeniu i rodzinie kilka osób straciło pracę, nie są na bezpłatnym - są bezrobotni!
Niedługo przed ogłoszeniem epidemii ten chwalony przez ciebie rząd dał 2 mld na publiczną propagandę a nie zapomniałem ..... na misję społeczną gdzie można posłuchać jak to chronią Polaków broniąc im wejścia do lasu. Dlaczego obowiązek noszenia maseczek wprowadza się po rocznicy smoleńskiej i świetach a nie od samego początku ?- nie ważne że to prawie gówno daje. Oceniać będzie można kiedy ten armagedon się zakończy, pisanie teraz o sukcesie to nic innego jak propaganda. O powtarzanych głosowaniach bo nie po myśli czy kopertowym cyrku z ostrożności nie wypowiadam się.


kiedy-wierzysz-ze-po-swietach-wszystko-wroci-do-normy-piesek-pije-sok-dla-kretynow.jpg
 
Widzę , że KODziarstwo bardzo boli sukces programów prospolecznych. Trudno! :D Natomiast zgadzam się z przedmówcą, ze egzamin Rząd zdaje na 90%. Ja od siebie zamknął bym WSZYSTKIE zakłądy pracy, sklepy, urzedy, szkoły itd (poza szpitalami, aptekami). Wszyscy zatrudnieni (również ci na śmieciówkach - swoją drogą może czas już to barbarzyństwo usunąć z poslkiego ładu prawnego?) dostaliby przymusowe L4 i zasiłek płacony przez ZUS. Jeden meisiąc na koszt państwa. Trudno, ale nie położylibyśmy tak gospodarki, jak to sie szykuje. I nie mowie tu o Polsce tylko. Napewno bardzo mocno dostanie gospodarka unijna. Jak sie zapytacie skąd doatkową kasę, to juz odpowiadam: zamiast zabierac dzieciom chleb i ksiązki kasując 500+, nie dałbym na żadne spektakle, teatry/filmy przez ten rok, czy nawet dwa. Podobnie z wszystkim programami "tęczowymi" współfinansowanymi do niedawna przez Polskę. Może tu znalazłby sie sie środki?

Wracajac do meritum: po tak skonstruowanej miesiecznej kwarantannie napewno było by mniej zachorowań, a i gospodarka nie była by tak zdławiona. No ale wielkie koncerny musiał by na miesiac zamknąc swoje sklepy. Oczywiscie mozna by wprowadzic handel internetowy jako "zamiennik" tradycyjnego na ten czas. Ponadto kto by bronił uruchomić rezerwy państwa w celu dostaczenia żywnosci i najpotrzebneijszych rzeczy typu srodki higieniczne?
Nie obraź się ale czytając całość Twojego postu odnoszę wrażenie że faktycznie powinieneś zbudować sobie budę koło pałacu prezydenta lub premiera i w niej siedzieć - będziesz mógł dalej bezkrytycznie kąsać widzących świat inaczej i warować u dobrego pana, który będzie Cię głaskał.
 
Nie obraź się ale czytając całość Twojego postu odnoszę wrażenie że faktycznie powinieneś zbudować sobie budę koło pałacu prezydenta lub premiera i w niej siedzieć - będziesz mógł dalej bezkrytycznie kąsać widzących świat inaczej i warować u dobrego pana, który będzie Cię głaskał.
spoko, nie obraziłem się. Każdy ma prawo do swojego zdania - ja do mojego, Ty do Twojego. Widzisz, atak na programy społeczne jest podstawową melodią obecnej opozycji. Tej samej, która gdy wszystlo było normalnie na świecie (bez chinskich epidemii) mówiła, że "piniendzy nie ma". Wyszło inaczej, i tylko pandemia wszystko pokrzyżowała. Nie jestem bezkrytyczny, nie mam układów, ale i nie mam alzchaimera i pamiętam dość dobrze poczynania w Służbie Celnej ludzi rodem jak pan były SSC Jacek K. Także, tutaj moja pamięć jest dość jasna, powiedział bym warunkowana latami bez podwyżek, latami nakazów żeby ścigać babcie na rynku zamiast tych co sprzedają. O automatach nie wspominam już, bo do tej pory jestem stałym bywalcem różnych sądów. Także pozwolisz, że pozostanę przy swoim osądzie sprawy. Miłego wieczoru i Wesołego Alleluja!
 
Każdy na razie może mieć swoje zdanie. Moim zdaniem cały system pomocy społecznej to nic innego niż tylko i wyłącznie kupowanie głosów wyborczych. Niestety nie chodzi tu o ochronę prawa i sprawiedliwości a jest to zwyczajna prostytucja polityczna a widząc co się dzieje w tym kraju zastanawiam się jak długo będę mógł mieć swoje zdanie.
 
Każdy na razie może mieć swoje zdanie. Moim zdaniem cały system pomocy społecznej to nic innego niż tylko i wyłącznie kupowanie głosów wyborczych. Niestety nie chodzi tu o ochronę prawa i sprawiedliwości a jest to zwyczajna prostytucja polityczna a widząc co się dzieje w tym kraju zastanawiam się jak długo będę mógł mieć swoje zdanie.
Mam do Ciebie szanowny kolego jedno pytanie, czy byłeś w jakimkolwiek domu w tzw. patologi która bierze 500+ przed przyznaniem zasiłku i po przyznaniu tegoż zasiłku? Ja mam taka robotę że mam z tymi ludźmi do czynienia non stop. Masz "swoje zdanie" które rozmija się z rzeczywistością.
Te pieniądze pomagają zwykłym ludziom, i to bez znaczenia jest kto je przydzielił. Będą też pomagać wszystkim tym rodzinom których rodzice stracili pracę przez korona-wirusa. Kupowanie głosów szanowny kolego to demagogia, dla ciebie życie jest albo czarne albo białe, a w rzeczywistości zapomniałeś że nic w życiu nie jest takie proste że są jeszcze odcienie szarości i kolory.:unsure:
 
Back
Do góry