• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

egzamin 17-18.09.07

ostatnio na egzaminie na 77 osób niezdało 27 lub 28 już nie pamiętam dokładnie. ciężkawo trochę było ale może być. przeżyło się
 
gorsze są testy. bardziej podchwytliwe. a na ustnym jest luzik. jak ktoś przeczyta rzetelnie cały materiał z modułów które wybrał to nie ma problemów ze zdaniem egzaminku
pozdro i powodzenia ja uciekam do Muszyny na kursik.... :lol:
 
Jadę na początku października. Z tego co słyszałem to tak jak zwykle - część pisemna to gramatyka, wstawianie czasowników w prawidłowym czasie. Część ustna: trzeba umieć opowiadać o tym co sie robi i o sobie. Podobno trzeba dokładnie nauczyć się słówek.
 
Jade na egzamin zawodowy w poniedziałek. Z wiedzą nie czuje się za mocny, wiadomo wszystkiego się człowiek nie da rady nauczyć. Moduły powiedzmy tak na 75% umiem, a przynajmniej tak mi się wydaje.. Komisja ma być podobno inna niż na ostatnim "pogromie" co nie znaczy że musi być lepsza... :evil:
 
Ja same pozytywy słyszałam o ludziach z komisji poniedziałkowej. Co do wiedzy to podobnie - nastawiłam sie na naukę modułów a resztę oczywiście czytam. Podobno przeznaczenia to podstawa. Do zobaczenia!
 
a ja olewam ten cały egzamin ciepłym moczem

wisi mi ta cała SC

w tak chorej firmie jeszcze nie pracowałem
w firmie gdzie liczy się to z kim pijesz albo jak wielką tubą wazeliny dysponujesz a nie to co umiesz

u mnie kierownik jest tak światłym człowiekiem ze nie potrafi na kompie zredagować pisma, nie wspominając juz o pracy w Excelu

porażka.....................
 
egzamin

:) Pozdrawiam wszystkich zdajacych egzaminy.
Ja egzamin zdawałam juzrok temu. Najtrudniejszy jest test, dla mnie problem sprawiały pytania z taryfy celnej i powstawania długu celnego w zależności od procedury celnej, podatek akcyzowy. Podciągnać można się na ustnym.Z angielskiego gramatyka nie była trudna ale najważniejsze jest słownictwo celne. Sama gramatyka to za mało żeby zdac test. Pojęcia z angielskiego były wzięte z angielskiej wersji Wspólnotowego Kodeksu Celnego. Ci co dobrze zdali test byli wałkowani na ustnym czy naprawdę są dobrzy. Życzę powodzenia. :lol:
 
Wybieram się a pażdzierniku na rosyjski czy może mi ktoś w miarę sprecyzować ile np. jest pytań, ile zdania do przetłumaczenia, naco się nastawiać. DZIĘKI
 
dzięki za pomoc!!! tak włśnie w tej firmie jest. Wszczyscy wszystkich mają gdzieś. Jeszcze raz dięki!!!
 
Back
Do góry