• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

DYREKTOR CYWIL

Podejrzewam, że powyższych wpisów dokonali cywile. Ja jako celnik tez mam nadzieję na normalność, bo siłą rzeczy jest to człowiek spoza układów celnych w naszej izdebce. Dla akcyźników cóż się może zmienić? Najwyżej zapomni o niektórych kumplach. A co za 3 miesiące? Zobaczymy. Osobiście nie wróże mu długiej kariery dyrektorskiej. To, że lwia część wpływów to akcyza to prawda, ale jakie pojęcie może mieć akcyźnik o CITESach, własności intelektualnej, ochronie dóbr kultury...? Czy wreszcie o samym cle w całej rozciągłości. Poza tym, kto powiedział, że urząd pańtwowy ma być dochodowy. Celników jest jednak więcej a akcyza jest tylko jedną z działek na wilkim polu zainteresowań służby celnej. Uważam, że celnicy powinni mieć dyrektora funkcjonariusza. Jakby dobrze poszukać to by sie znalazł odpowiedni człowiek. Obecnego p.o. nie znam więc nie mogę wypowiadać sie o jego kompetencjach. Chociaż nie wróżę mu źle uważam, że jest on dyrektorem awaryjnym, do czasu zmian w MFie.
 
cywil

najwięcej wpływów w kasie to ma w IC główna księgowa!Może ją na dyra? :D :D
 
Pewnie pamięta - swojego czasu przyczynił się do odwołania paru osób za "guziki"!!! Ale przyjdzie i na niego czas, czas rozliczeń!!!!! i nikt nie będzie za nim płakał.
 
Back
Do góry