• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dopłaty do wypoczynku

akcyzoll

Użytkownik
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Może ktoś wie, kiedy będą płacić dopłaty do wypoczynku dla funkcjonariuszy? Ewentualnie jaki jest i z czego wynika termin wypłaty tego świadczenia?
 
A z czego wynika termin do końca roku? Skoro złożyłem wniosek, a nie dopatrzyłem się w przepisach szczególnych terminu do jego rozpatrzenia to wychodzę z założenia, że od daty wpływu mojego wniosku mają miesiąc na jego rozpatrzenie (zgodnie z kpa) i ewentualną wypłatę. W moim przypadku ten termin już upłynął na początku lutego. Nie mam także żadnej decyzji odmownej, że mi się nie należy.
 
Ostatnia edycja:
Panie z kadr sa przekonane, że maja czas do końca roku.
Poszperam jeszcze i się dopytam na fajce....i dam znać.
 
może mają czas do 31.01 roku następnego wg projektu? ale to tylko projekt:D

http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bi..._z_2_lutego_2010-_swiadczenia_socjalne001.pdf

ps czy komuś jeszcze nie wypłacono socjalu za 2009r? (par. 9.2 projektu)

Jabol, ja właśnie próbuję ustalić jak powinno to wyglądać obecnie, a nie jak będzie to wyglądać po wejściu w życie tego rozporządzenia. Jak wejdzie w życie w takiej a nie innej formie, jak na forum ogólnym już zauważono, będzie powód do wystąpienia do sądu pracy o resztę należnej kasy wraz z odsetkami od dnia kiedy rzeczywiście winien być rozpatrzony wniosek. Stąd ten temat na forum.
Mnie maluczkiemu i tak nie zaszkodzą jak z takim pozwem wystąpię. Oczywiście taniej będzie i pewnie skuteczniej jak uda się zebrać do kupy trochę ludzi i wnieść pozew zbiorowy. Ale do tego może być jeszcze daleko, gdyż żeby wiedzieć o co się upomnieć muszą najpierw coś wypłacić.
 
Panie z kadr sa przekonane, że maja czas do końca roku.
Poszperam jeszcze i się dopytam na fajce....i dam znać.

To może jeśli uświadom Panie z kadr, że skoro w przepisach szczególnych nie ma terminu do rozpatrzenia wniosku stosować należałoby przepisy ogólne. W tym wypadku kpa, jeśli się nie mylę.
 
To jak tam braci celnicza z IC w Gdyni. Ktoś decyduje się na pozew do sądu pracy ws. naszych świadczeń urlopowych?
 
Ostatnia edycja:
..sprawa w sądzie rejonowym...

..ponoć sprawa dot. dopłat do wypoczynku przed sądem w Gdyni została odroczona :confused:, czy ktoś ma wiedzę jak sprawy się mają w innych izbach, bo słyszałem (plotka), że gdzieś już zapadły wyroki korzystne dla f-szy
 
w kazdym sądzie inaczej - to nie jest prawo anglosaskie - wystarczy jeden przypadek i sąd się na niego powołuje i nie rozsztrzyga w tej sprawie inaczej .
a tak wogóle- to może ktoś zamieścił by ten wyrok z uzasadnieniem na forum.

Ktoś prowadzi statystykę ilości spraw dot. dopłaty do wypoczynku ?
 
Ostatnia edycja:
wyrok ze Słubic

Może ktoś podać chociaż datę i sygnaturę wyroku?

Do don Pedro Alvareza: nie masz racji - w każdym sądzie powinno być tak samo. Jeżeli jest jeden stan faktyczny i prawny powinny być wszędzie takie same wyroki.
 
Ostatnia edycja:
Wczsowe odroczone z powodu wczasów sądu!

Może ktoś podać chociaż datę i sygnaturę wyroku?

SĄD WYDAŁ NAKAZ ZAPŁATY A W ZWIĄZKU ZE SPRZECIWEM DYREKTORA MUSI WYZNACZYĆ TERMIN ROZPRAWY A NIE WYZNACZA Z POWODÓW POWYŻEJ.:cool:
 
Wczsowe odroczone z powodu wczasów sądu!

Może ktoś podać chociaż datę i sygnaturę wyroku?

SĄD WYDAŁ NAKAZ ZAPŁATY A W ZWIĄZKU ZE SPRZECIWEM DYREKTORA MUSI WYZNACZYĆ TERMIN ROZPRAWY A NIE WYZNACZA Z POWODÓW POWYŻEJ.:cool:
Chyba ,że rozmowy w dniu dzisiejszym z Bonim coś zmieni.Federacja o 14 miała jako jeden z pierwszych punktów poruszyć wczasowe.
 
Ja już w sądzie byłem 3 razy.- w tej sprawie . Sąd nadal niezbyt wie jaki wyrok wydać- myli się sądowi fundusz socjalny z naszą dopłatą na podst. rozporządzenia.

Więc niby bada sprawe b.dokładnie , sprawdza np. po jakich terminach po złożeniu wniosku następowała wypłata- (zestawienie z całej Izby)., czy wypłacano grupowo w jednym terminie i takie rózne tam.
 
Sąd postanowił ,że wszystkie 6 pozwów zalatwi na jednym posiedzeniu ,znaczy 27.09.2010r..Wszystkie znaki wskazują,że pozytywnie.A jak w Gdyni.
 
Back
Do góry