• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

dokument SAD

ZOLLWEST powiedz mi jeszcze dwie rzeczy i już się odczepię (chyba, że jest możliwość postawić Ci piwo):
1. te ksera wystarczą?
2. czyli jakby prosić o zaświadczenie o wywozie to Szedów, nie Norwegów?
 
Wilku stepowy!
1.W/g mnie te ksera wystarczą ( nie wiem czy potrzebujesz ich dla skarbówki czy dla nas i jak podchodzą do kopii ( kser) u Was - co kraj (Urząd) - to obyczaj( interpretacja przepisów) , ja bym uznał ( ...każdy dowód jest dopuszczalny...)
2. Oczywiście, jeżeli prosić o potwierdzenie to tylko i wyłącznie Szwedów , to oni potwierdzają wywóz poza granice UE, jeżeli do tego dojdzie to proponuję wysłać im ksero z ksera ( to tylko tak głupio brzmi) Sad-u i CMR-u z prośbą o potwierdzenie, zaadresować na SVERIGE TULLVERKET
SVINESUND.
3.Tak na marginesie, to jeżeli kierowca( przewoźnik) miał ksero, to co zrobił z oryginałem??? Podejrzewam,że przewoźnik ten jeździ często do Norwegii, to może jemu dać te wszystkie kopie i prośbę, powinno być szybciej , może drugi raz ich nie zgubi, a szwedzi są mniej drobiazgowi i "upierdliwi" od nas.
4.co do piwa ...to chyba by można potraktować jako "łapówkę", a tego chyba nie chcemy?...- różnie , różne 'służby" interpretują fakty.
A tak poważnie to nie podejrzewam żeby to było możliwe, jak się domyślam to dzieli nas około 800km, więc było by trudno, akle dzieki za dobre chęci.
Pozdrowienia
 
ZOLLWEST
1. Zaraz zabieram się za pisanie wniosku o potwierdzenie wywozu towaru za pomocą dokumentów alternatywnych do UC w Lublinie
2. Jeszcze raz spróbujemy coś wydusić od Szwedów - na marginesie - to właśnie Oni nas odesłali do Norwegów udając, że nic nie rozumieją - łobuzy :)
3.Przewoźnik... tylko dzięki uprzejmości polskiego przewoźnika mam te kopie, oryginały natomiast to oddał firmie, która go podnajęła a ci jeszcze komuś - cała piramida. Nasi kontrahenci natomiast prezentują pełen luz w tej sprawie - rozumiem, że duńskie przepisy są mało restrykcyjne
4 Łapówka??? Może ewentualnie prezent o małej wartości :) Ale faktycznie 800km to jednak dużo. Cóż, w takim razię jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
 
Wilku stepowy !
Cieszę się , że na coś się przydałem. Co do Szwedów, to z tego co wiem, na tej granicy ( szwedzko-norweskiej) szwedzi pracują za Norwegów, a Norwedzy za Szwedów, mają luźne podejście do życia, więc dla nas jest to nie do pojęcia, u nas musi być stempel, a tam wystarczy ,że podmiot oświadczy...
Gdyby jeszcze kiedyś, coś, to napisz w miare możliwości pomogę ( jak będę wiedział)
Pozdrowienia
 
ZOLLWEST
1. Zaraz zabieram się za pisanie wniosku o potwierdzenie wywozu towaru za pomocą dokumentów alternatywnych do UC w Lublinie
2. Jeszcze raz spróbujemy coś wydusić od Szwedów - na marginesie - to właśnie Oni nas odesłali do Norwegów udając, że nic nie rozumieją - łobuzy :)
3.Przewoźnik... tylko dzięki uprzejmości polskiego przewoźnika mam te kopie, oryginały natomiast to oddał firmie, która go podnajęła a ci jeszcze komuś - cała piramida. Nasi kontrahenci natomiast prezentują pełen luz w tej sprawie - rozumiem, że duńskie przepisy są mało restrykcyjne
4 Łapówka??? Może ewentualnie prezent o małej wartości :) Ale faktycznie 800km to jednak dużo. Cóż, w takim razię jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam


Witam, swoje 3 grosze jako że dawny lubelak.......żadna kserokopia dokumentu-nawet z UC granicznego WE nie upoważni żadnego wilkastepowego do odbioru VATu- adna skarbówka w V RP ...nie uzna takiego doxa.
Sam miałem podobne problemy na granicy węgiersko-serbskiej,wtedy pomogł mi Wydział Ekonomiczno-Handlowy Ambasady RPw Budapeszcie.Wystosowali sami pismo do UC GRanicznego z prośbą o wydanie ZĄŚWIADCZENIA WYWOZU(w oryginale śmiało styknie do VATu).
Sugeruję kontakt z takim WEHem w Sztolholmie-łatwiej,szybciej i pewniej niż w naszym ...... UC Lublin....
Takie Zaświadczenie można puścić przez przysięgłego i wystarczy w zupełności.
Powodzenia
Dawny lubelak...
 
Back
Do góry