• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatkowe zarobkowanie

banderOLA

Nowy użytkownik
Dołączył
24 Grudzień 2020
Posty
5
Punkty reakcji
15
Witam,
szukam informacji odnośnie dodatkowego zarobkowania. Zanim zacznę wydzwaniać po kadrach i pisać wnioski chciałbym dowiedzieć się jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie. Według Zarządzenia Ministra Finansów w sprawie dodatkowych zajęć zarobkowych wykonywanych przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej jest parę punktów, gdzie wymieniono dodatkowe zajęcia zarobkowe, które nie wymagają zgody kierownika jednostki organizacyjnej (np. działalność dydaktyczna, naukowa i publicystyczna niezwiązana z KAS). Czytałam gdzieś tu na forum o zakładach bukmacherskich, ale co w sytuacji podjęcia pracy dodatkowej związanej ze sportem (np.trener, sędzia, ratownik wodny) fotografią lub zwykłą inwentaryzacją w sklepie? Czy każdorazowo należy zgłaszać takie zarobkowanie? Czy trzeba być w służbie stałej żeby móc podjąć pracę dodatkową? Czy często zdarzają się odmowy na dodatkową pracę, czy to zależy od podejścia Dyrektora Izby?
Dużo pytań, ale myślę że nie tylko one mnie nurtują. Z chęcią poczytam jak wygląda ta sytuacja u innych funkcjonariuszy. :unsure:
 
Nie wiem jak dziś, ale onegdaj za czasów Służby Celnej za sam fakt napisania prośby o taka zgodę, zostałem przeniesiony w takie miejsce, że momentalnie wybito mi z głowy podobne "fanaberie". Oczywiście nikt nie powiedział, ze przeniesienie było karne - potrzeba służby. A, że w sumie nie wyszło mi to na złe, to do nikogo nie mam pretensji. Ciekawe jak jest aktualnie z tymi zgodami.
 
Co do DIASów i wyrażania przez nich zgód na podjęcie dodatkowej pracy to wszystko zależy od nich, jeden wyrazi zgodę, inny nie. Każdy IAS to oddzielne królestwo i to co przejdzie w Szczecinie w Rzeszowie już nie przejdzie, tak więc to sprawa indywidualna. Zależy też jak umotywujesz swój wniosek. Jakiś czas temu zmieniło się też podejście do tematu DIASów bo lepszy funk który dorabia niż brak funka. Ogólnie znam szeregowych funkcjonariuszy ,,nie plecaków", którzy takową zgodę otrzymali na np pracę związaną ze sportem. Żeby wykonywać pracę dodatkową możesz być też w służbie przygotowawczej, wszystko zależy od dyrektora.
Najlepiej iść po ludzku do kadr i tam podpytać jak DIAS podchodzi do tematu, co napisać... Nie będziesz napewno osobą która przedziera szlak w tym temacie 👍
 
Dodatkowo jeszcze, wydaje mi się że w przypadku np. inwentaryzacji w sklepie każda inwentaryzacja to nowa umowa np. zlecenie a do każdej nowej umowy powinna być nowa zgoda. Mimo wszystko próbować warto, czasem uda się przebić beton. Pozdrawiam i powodzenia
 
Do inwentaryzacji jest jedna umowa z firmą zewnętrzna po podpisaniu wysyłają e-mail z datami i miejscem inwentaryzacji.Na koniec roku jest jeden pit. Mój syn tak sobie dorabia
 
z własnego doświadczenia wiem, że idzie uzyskać taka zgodę bez przeniesienia na drugi koniec świata (póki co).
 
Back
Do góry