• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki kontrolerskie 2022

Problemów z dodatkami kontrolerskimi jest kilka.
  • od lat kwoty nie były w żaden sposób "waloryzowane"
  • jest całkowita dowolność w wysokości ich przyznawania
  • z tego co mi wiadomo budżety dyrektorów na dodatki też od lat nie są zwiększane

Niestety z powyższych powodów mamy "burdel w tym archeo, siostro".

Dam przykład, który można odnieść do dowolnego OC granicznego. Na kilkadziesiąt osób możemy wyróżnić (kwoty brutto):
  • starych oddziałowych z dodatkiem ~300-350
  • starych mobilnych z dodatkiem ~450-500
  • biurowych, którzy muszą wyrobić godziny kontrolne i dostają dodatek (kwoty pomiędzy 20 a XXX)
  • nowych (tak do 3-5 lat stażu) oddziałowych/mobilnych którzy rzadko przekraczają 200 brutto
  • całkiem świeżaków, którzy będą mieli szczęście jeśli dostaną więcej niż 150

Konia z rzędem temu, co rozwiąże ten problem. A "piniędzy" nie ma i nie będzie.
Świeżaki nawet nie będą mieli więcej niż te 150 zł brutto... Jestem od pół roku w SCS i na dostaję 100 zł brutto czyli na rękę 82 zł 😕 ostatnio kierownik dał mi do zrozumienia że mam się cieszyć, bo dużo nie brakowało, żeby zmniejszyli mi kontrolerski do 80 zł brutto. Fantastyczny powód do radości... 😕
 
Ostatnia edycja:
Minimalna kwota dodatku to 100 pln brutto. Czyżby próbowali cię, w nieco makiaweliczny sposób zmotywować😂?
 
W jakiej wysokości macie dodatki kontrolerskie w komórkach Kontroli Celno Skarbowej Rynku (CKR)?
U mnie to 100 zl brutto.
 
Minimalna kwota dodatku to 100 pln brutto. Czyżby próbowali cię, w nieco makiaweliczny sposób zmotywować😂?
Tak, tyle też dostawałem. Potem było hasło że ma mi spaść do 80 zł brutto, bo zmieniają się przepisy i sposób przyznawania (o ile pamiętam, to jakieś przeliczniki-punkty mieli wprowadzić), a potem że mam się cieszyć, bo jednak zostaną stare zasady i 100 zł brutto.
 
Ostatnia edycja:
Tak, tyle też dostawałem. Potem było hasło że ma mi spaść do 80 zł brutto, bo zmieniają się przepisy i sposób przyznawania (o ile pamiętam, to jakieś przeliczniki-punkty mieli wprowadzić), a potem że mam się cieszyć, bo jednak zostaną stare zasady i magiczne 100 zł brutto.
Albo ściemniasz albo ktoś się zabawił Twoim kosztem drwiąc z Ciebie. Pewnie teraz Twój przełożony opowiada jak można dać młodemu najniższy możliwy dodatek i tak to uargumentować, żeby był za to wdzięczny.
 
Albo ściemniasz albo ktoś się zabawił Twoim kosztem drwiąc z Ciebie. Pewnie teraz Twój przełożony opowiada jak można dać młodemu najniższy możliwy dodatek i tak to uargumentować, żeby był za to wdzięczny.
Jaki byłby cel pierwszej ewentualności, którą zaproponowałeś? Po co miałbym ściemniać i brnąć w to w 3 postach?
A co do drugiej ewentualności, to kto powiedział, że byłem/jestem mu wdzięczny nawet za to, w mojej ocenie, marne 100 zł?
A tak jeszcze przy okazji pytanie numer trzy - jaki jest sens Twojej wypowiedzi, w której skupiasz się na cwaniactwie "oprawcy", zamiast trudnej sytuacji "ofiary"? Zaimponował Ci ten kierownik, czy o co chodzi?
 
Ostatnia edycja:
Jaki byłby cel pierwszej ewentualności, którą zaproponowałeś? Po co miałbym ściemniać i brnąć w to w 3 postach?
A co do drugiej ewentualności, to kto powiedział, że byłem/jestem mu wdzięczny nawet za to, w mojej ocenie, marne 100 zł?
A tak jeszcze przy okazji pytanie numer trzy - jaki jest sens Twojej wypowiedzi, w której skupiasz się na cwaniactwie "oprawcy", zamiast trudnej sytuacji "ofiary"? Zaimponował Ci ten kierownik, czy o co chodzi?
"Zaimponowało" mi to, że uwierzyłeś bez żadnej podstawy prawnej, nawet bez żadnego projektu zmian w tym zakresie, że można obniżyć dodatek poniżej 100 zł.
Gdyby mi ktoś powiedział coś takiego to bym go wyśmiał, bo staram się być na bieżąco w przepisach dotyczących mojej sytuacji zawodowej i nikt by mi takiego kitu nie wciskał.
A pytanie po co miałbyś ściemniać jest bez sensu, ludzie ściemniają bez powodu.
 
Back
Do góry