• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki kontrolerskie 2022

M.S.O.K

Użytkownik
Dołączył
27 Maj 2019
Posty
19
Punkty reakcji
34
W IAS Rzeszów dzisiaj wpłynęły dodatki kontrolerskie za styczeń 2022.

Funkcjonariusz z 4 letnim stażem, służba na granicy, dodatek niższy o 25 zł w porównaniu z dodatkiem za 2021. Było 250 zł, teraz 225 zł. Dziękuję za to że IAS docenią naszą prace.
 
Proponuje zadbać o zdrowie. Dużo nie stracicie, a kierownik, który takie dodatki dla was zawnioskował będzie miał problem z obsadą kadrową. Niestety inna droga wywalczenia pieniędzy nie została, bo rozmowy są już dawno mało istotną formą docierania do betonu MF. Ponadto uważam, że te podwyżki, które rzekomo nas obejmą, czyli 200-250 zł nie będą nic znaczyć, bo obniżą równocześnie dodatki kontrolerskie i wyjdzie na to, że podwyżka wynosiła 100 zł. Czas rozmów dobiegł końca.
 
IAS Lublin wszyscy w służbie przygotowawczej dodatki kontrolerskie zostały obniżone z 245zł na 162zł 🤨
 
IAS Lublin wszyscy w służbie przygotowawczej dodatki kontrolerskie zostały obniżone z 245zł na 162zł 🤨
Proponuję jednak młodym adeptom sztuki celniczej powoli się przyzwyczajać do zasad tu panujących - nie będzie lepiej - lepiej już było gdy Was tu jeszcze nie było i np. mi się tak 30 lat zbyło na oczekiwanie tego co jednak miało być ( miało być lepiej :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:) a nie przybyło.
ps. ok jedno czego 30 lat temu nie było a przybyło to emerytury mundurowe ;) .
 
"Proponuję jednak młodym adeptom sztuki celniczej powoli się przyzwyczajać do zasad tu panujących - nie będzie lepiej "


I mieć daleko w poważaniu dodatkowe służby,
zamiany z dnia na noc.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
No no a wtedy zdobędą kolejny szlif przy nagrodach kwartalnych itd.
 
No no a wtedy zdobędą kolejny szlif przy nagrodach kwartalnych itd.
I tak są dla swoich,
U nas motywacyjnych nie dostali młodzi co przepracowali ponad rok na pasach, a dostały osoby co wróciły po macierzyńskim i przepracowały kilka m-cy.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
Zabrali młodym żeby dać dyspozytorom i wz kierownika i tak 450 i 600 odpowiedzialny za kierunek kwoty brutto
 
Z tego miejsca apeluje do wszystkich przewodniczących związków w IAS aby zainteresowali się tą sprawą, bo jeśli rzeczywiście będzie tak, że będzie ta śmieszna podwyżka i odebranie części dodatku kontrolerskiego to ktoś powinien się wstawić aby ta młodzież jeszcze została, choć ja osobiście radze im dosłownie spier...
 
Sytuacja jaka ma miejsce na jednym z przejść granicznych wśród "młodych" mówiąc delikatnie jest nieciekawa. Wszystko w związku z dodatkiem kontrolerskim który został w taki sposób zabrany/ograniczony. Inflacja jaka jest i ceny rosnące z dnia na dzień sprawiają że te parę drobniaków miało istotne znaczenie. Wychodzi na to że teraz zacznę zarabiać mniej po to żeby dać kierownikom, odpowiedzialnym za kierunek wiecej. Patowa sytuacja ceny żywności, prądu, wzrosły a mi zabrano coś z pensji nie dając zupełnie nic w zamian, rodzi się pytanie (może trochę przesadzone) za co mamy żyć.

Znam wiele osób które nie tylko "ryje na pasach" a chodzi na bardziej odpowiedzialne stanowiska. Poza tym tzw. prostsze stanowiska wcale nie sa pozbawione odpowiedzialności. Wszystko to jest wysoce niesprawiedliwe, walka z taką sytuacją nie wchodzi w grę jeśli "staży" nic nie zmienili to czy następni coś wywalczą, moim zdaniem nie, szkoda na to nerwów i czasu. Naprawdę o wiele łatwiej jest zmienić "pracodawcę" niż godzić się na takie traktowanie ja nie mam zamiaru. Jeśli coś się nie zmieni to (wszystko wskazuje że nie) czas się pożegnać. Takie to są moje przemyślenia zresztą nie tylko moje.
 
Sytuacja jaka ma miejsce na jednym z przejść granicznych wśród "młodych" mówiąc delikatnie jest nieciekawa. Wszystko w związku z dodatkiem kontrolerskim który został w taki sposób zabrany/ograniczony. Inflacja jaka jest i ceny rosnące z dnia na dzień sprawiają że te parę drobniaków miało istotne znaczenie. Wychodzi na to że teraz zacznę zarabiać mniej po to żeby dać kierownikom, odpowiedzialnym za kierunek wiecej. Patowa sytuacja ceny żywności, prądu, wzrosły a mi zabrano coś z pensji nie dając zupełnie nic w zamian, rodzi się pytanie (może trochę przesadzone) za co mamy żyć.

Znam wiele osób które nie tylko "ryje na pasach" a chodzi na bardziej odpowiedzialne stanowiska. Poza tym tzw. prostsze stanowiska wcale nie sa pozbawione odpowiedzialności. Wszystko to jest wysoce niesprawiedliwe, walka z taką sytuacją nie wchodzi w grę jeśli "staży" nic nie zmienili to czy następni coś wywalczą, moim zdaniem nie, szkoda na to nerwów i czasu. Naprawdę o wiele łatwiej jest zmienić "pracodawcę" niż godzić się na takie traktowanie ja nie mam zamiaru. Jeśli coś się nie zmieni to (wszystko wskazuje że nie) czas się pożegnać. Takie to są moje przemyślenia zresztą nie tylko moje.
To jedyne i słuszne wyjście.
 
Problemów z dodatkami kontrolerskimi jest kilka.
  • od lat kwoty nie były w żaden sposób "waloryzowane"
  • jest całkowita dowolność w wysokości ich przyznawania
  • z tego co mi wiadomo budżety dyrektorów na dodatki też od lat nie są zwiększane

Niestety z powyższych powodów mamy "burdel w tym archeo, siostro".

Dam przykład, który można odnieść do dowolnego OC granicznego. Na kilkadziesiąt osób możemy wyróżnić (kwoty brutto):
  • starych oddziałowych z dodatkiem ~300-350
  • starych mobilnych z dodatkiem ~450-500
  • biurowych, którzy muszą wyrobić godziny kontrolne i dostają dodatek (kwoty pomiędzy 20 a XXX)
  • nowych (tak do 3-5 lat stażu) oddziałowych/mobilnych którzy rzadko przekraczają 200 brutto
  • całkiem świeżaków, którzy będą mieli szczęście jeśli dostaną więcej niż 150

Konia z rzędem temu, co rozwiąże ten problem. A "piniędzy" nie ma i nie będzie.
 
Back
Do góry