• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek motywacyjny

lynx

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Czerwiec 2019
Posty
359
Punkty reakcji
334
Panie Przewodniczący,
mija rok od wprowadzenia dodatków motywacyjnych w innych służbach. Na etapie procedowania padały deklaracje, że po roku czasu funkcjonowania zostanie przywrócony temat dopisania nas do tych regulacji. Pan Min. Wąsik mówił coś o głosowaniu za nami dwoma rękami. Pani Magdalena też coś o tym wspominała bądź o rozwiązaniach odrębnych dedykowanych tylko SC-S.
Czy coś się dzieje w temacie?
 
Dobre pytanie @lynx
Ja to stawiałem na RDS ds. Służb Mundurowych, które było zwołane na nasz wniosek w sprawie art.15a.
Pytałem tam przedstawicieli MSWiA o te deklaracje. Odpowiadali, że na razie nie potrafią ocenić czy to się samofinansuje, bo deklarowali podniesienie ręki za nami, gdy będzie się samofinansować.
To nieważne czy samofinansuje się czy nie, bo problem z odejściem doświadczonej kadry będzie się nasilał, a już powoduje w wielu IAS powazne problemy. Czas przypomnieć o tym Ministrowi Finansów i w MSWiA także, bo parę miesięcy minęło od tego spotkania.
 
O ile dojdzie do rozmów w sprawie dodatku analogicznego jak w MSWiA, to należy pamiętać o latach przed SC, w administracji celnej, bo jak na razie nikt z nas nie ma nawet 25 lat w SC i SCS. Wydaje mi się, lecz nie mogę nigdzie tego znaleźć, że minister Rzeczkowska na początku deklarowała, że brany byłby cały staż, także ten w administracji celnej.
 
O ile dojdzie do rozmów w sprawie dodatku analogicznego jak w MSWiA, to należy pamiętać o latach przed SC, w administracji celnej, bo jak na razie nikt z nas nie ma nawet 25 lat w SC i SCS. Wydaje mi się, lecz nie mogę nigdzie tego znaleźć, że minister Rzeczkowska na początku deklarowała, że brany byłby cały staż, także ten w administracji celnej.
Tak deklarowała,
jest to w propozycji za późno złożonej przez MF dopisania nas do ustawy o dodatku motywacyjnym
 
O ile dojdzie do rozmów w sprawie dodatku analogicznego jak w MSWiA, to należy pamiętać o latach przed SC, w administracji celnej, bo jak na razie nikt z nas nie ma nawet 25 lat w SC i SCS. Wydaje mi się, lecz nie mogę nigdzie tego znaleźć, że minister Rzeczkowska na początku deklarowała, że brany byłby cały staż, także ten w administracji celnej.
Owszem Pani Minister tak delarowała, ale ostatni chyba zmieniła zdanie. Jakiś czas temu, gdzieś czytałam z nią wywiad, w którym stwierdziła, że w SC-S nie ma dodatków motywacyjnych poniewaz nikt nie ma 25 lat służby, może za trzy lata?
 
Owszem Pani Minister tak delarowała, ale ostatni chyba zmieniła zdanie. Jakiś czas temu, gdzieś czytałam z nią wywiad, w którym stwierdziła, że w SC-S nie ma dodatków motywacyjnych poniewaz nikt nie ma 25 lat służby, może za trzy lata?
Tak, powiedziała, że od 2024 roku.
 
Za trzy lata, to nikt ze starszych funkcjonariuszy w tej instytucji nie zostanie, żadne pieniądze nas nie zatrzymają, naprawdę czy nasza szefowa tego nie rozumie, czy nie chce zrozumieć?
Za trzy lata, to prawie wszyscy ze starych, których znam, będą w wieku emerytalnym lub jak ja tuż przed, naprawdę żadne pieniądze nie zmienią naszej decyzji by pracować dłużej niż do 60, 65 lat. Ludzie umierają...i jest to ten aspekt, który każdy z nas bierze pod uwagę. Wszyscy u mnie liczymy ostatnie miesiące, może 1-2 lata, wiec 3 lata to jakiś kosmos....,
nikt nie zdecyduje się na prace w tej instytucji do tzw. Końca by zadowolić tą panią, każdy zastanawia się czy warto popracować te kilka lat, nauczyć młodych fachu, ale cóż nie chcą nas no to pa, powoli trzeba porządkować biurka, trochę spraw mam na nim, ale cóż nikt nie jest niezastapiony, pewnie ta pani sobie poradzi z młodzieżą
 
Sorry, nie Ciebie pytałem.
Sorry, jeżeli pytanie adresujesz do konkretnej osoby, zadaj je na priv lub zaadresuj nickiem osoby, do której kierujesz pytanie

Nie skierowałeś pytania do konkretnej osoby, zadałeś je na forum publicznym, obruszanie się jest delikatnie mówiąc, nie na miejscu
 
Sorry, jeżeli pytanie adresujesz do konkretnej osoby, zadaj je na priv lub zaadresuj nickiem osoby, do której kierujesz pytanie

Nie skierowałeś pytania do konkretnej osoby, zadałeś je na forum publicznym, obruszanie się jest delikatnie mówiąc, nie na miejscu
Sorry :),
odniosłem się do wpisu Przewodniczącego, więc adresat pytania jest określony.

Teraz mam pytanie do Ciebie bolo - czy mam
jeszcze raz zadać to pytanie i zaadresować je

nickiem Pana Sławka?
Myślisz, że on tego oczekuje?
Poważnie, mam dylemat, pomóż mi.

Styl, by Ci się lepiej czytało i zrozumiało.
 
@lynx Dodatki motywacyjne związek uznaje za jedną ze spraw priorytetowych, którymi się zajmuje. Pisaliśmy o tym trochę w sprawozdaniu za I półrocze. Jeszcze nie podjęliśmy nowych interwencji od tych, które wcześniej były przeprowadzone i zostały opisane w sprawozdaniu. Będą w tej kwestii zintensyfikowane działania związku.
Powinniśmy też wszyscy pomyśleć, jaką możemy w tej sprawie zorganizować akcję oddolną.
Zorientujcie się w swoich komórkach i piszcie o pomysłach.
 
@lynx Dodatki motywacyjne związek uznaje za jedną ze spraw priorytetowych, którymi się zajmuje. Pisaliśmy o tym trochę w sprawozdaniu za I półrocze. Jeszcze nie podjęliśmy nowych interwencji od tych, które wcześniej były przeprowadzone i zostały opisane w sprawozdaniu. Będą w tej kwestii zintensyfikowane działania związku.
Powinniśmy też wszyscy pomyśleć, jaką możemy w tej sprawie zorganizować akcję oddolną.
Zorientujcie się w swoich komórkach i piszcie o pomysłach.
Panie Przewodniczący. Przecież MF ma swoich doradców od motywacji, to ich problem. Związek powinien zadbać o rzetelność przyznawania,
odciąć królika. :sleep:. Jak Pan rozstrzygnie czy lepiej jest dać dodatek 200 zł tu i teraz, czy 2000 dla tych co pracują/służą ponad 20 lat ?
Podstawą jest PEWNOŚĆ płacy i STAŁOŚĆ zasad- jak jest to pokazuje chorągiewka obozowa.:mad: ( kierunki wartościowania) 🥕🥃
 
Back
Do góry