• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do szukających innej pracy

W

worker

Gość
co piszecie w życiorysie odnośnie pracy w SC? Pracując teraz na granicy a starając się o pracę nie związaną z mechaniką chyba raczej nie warto pisać że się rozkręcało samochody? Może wspomnieć tylko o pracy w Izbie Celnej? Przecież oddział podlega izbie:) Głupio wyglądałoby żeby prawnik napisał że w ostatniej pracy przez kilka lat szukał fajek w baku. Czy ktoś znalazł NORMALNĄ pracę w Polsce po SC?
 
ja mam normalna prace w ekstra firmie PKN Orlen

pracowałem w IC Warszawa

w CV nie wchodziłem w szczegóły napisałem że pracowałem w IC Warszawa nic wiecej

bo nie ma co sie chwalic

heheh
 
Aby zmienić zawód sprzedałem samochód i poszedłem na specjalistyczne studia podyplomowe, niedługo kończę i mam nadzieję, że pojawią się oferty pracy. Tylko nigdy w zyciu administracja państwowa. Już tego błędu nie popełnię.
 
Cóz ja znalazłem pracę o tyle łatwiej, że kilka lat temu zdecydowałem się przejśc z odpraw do działów merytorycznych. Dzis praktyka zaprocentowała i własciwie to nowy pracodawca mnie szukał niz odwrotnie. I w dodatku płacą za szkolenia i naukę jezyków. owszem wymagania są, ale za tym idzie wynagrodzenie. Dość powiedzieć że moja obecna pensja netto jest wyzsza od pensji brutto w służbie.
 
tax.uniforme napisał:
Cóz ja znalazłem pracę o tyle łatwiej, że kilka lat temu zdecydowałem się przejśc z odpraw do działów merytorycznych. Dzis praktyka zaprocentowała i własciwie to nowy pracodawca mnie szukał niz odwrotnie. I w dodatku płacą za szkolenia i naukę jezyków. owszem wymagania są, ale za tym idzie wynagrodzenie. Dość powiedzieć że moja obecna pensja netto jest wyzsza od pensji brutto w służbie.


zdradz prosze co to za fucha. ja mam wrazenie ze jak widza w CV praca w słuzbie celnej to od razu do kosza. a moze sie myle???w kazdym badz razie nie jest łatwo. jakimi umiejetnosciami z sc warto sie pochwalic przed przyszlym pracodawce a co lepiej przemilczec???

pzdr
 
jakimi umiejetnosciami z sc warto sie pochwalic przed przyszlym pracodawce a co lepiej

Jeżeli znasz się na rzeczy i dobrze prowadzisz postępowania celne, podatkowe i masz jeszcze jako takie wykształcenie to chętnie przyjmą cię w wielu firmach chociażby dlatego, że znasz procedurę imasz doświadczenie. Jednak nie ma co ukrywać ze SC odchodzą ludzie którzy potrafią i umieją dobrze pracować.
 
Anonymous napisał:
jakimi umiejetnosciami z sc warto sie pochwalic przed przyszlym pracodawce a co lepiej

Jeżeli znasz się na rzeczy i dobrze prowadzisz postępowania celne, podatkowe i masz jeszcze jako takie wykształcenie to chętnie przyjmą cię w wielu firmach chociażby dlatego, że znasz procedurę imasz doświadczenie. Jednak nie ma co ukrywać ze SC odchodzą ludzie którzy potrafią i umieją dobrze pracować.

wydaje mi sie - zupełnie subiektywnie:)) ze spelniam powyzsze wymogi:))fakt faktem, nie pracuje jak co niektorzy w sc po 10 - 15 lat, tylko widze ze im wczesniej sie czlowiek stad zawinie tym lepiej, zwlaszcza ze mam jeszcze doswiadczenie dosc bogate z poprzedniej firmy.
moje obawy stad, ze jak przegladam ogloszenia o prace, nie ma w nich wymagan nt. o cla, akcyzy, postepowan podatkowych co nasuwa mi od razu na mysl ze im dluzej tu zostane tym trudniej mi bedzie pozniej odejsc.

pzdr
 
JEZELI TRYNITY JESTEŚ ZE WSCHODU LUB DALEKIEJ PÓLNOCY TO KICHA. TAM JEST POLSKA B I NIKT CI NIC NIE ZAPROPONUJE POZA BUDOWLANKĄ LUB UE.
 
Anonymous napisał:
JEZELI TRYNITY JESTEŚ ZE WSCHODU LUB DALEKIEJ PÓLNOCY TO KICHA. TAM JEST POLSKA B I NIKT CI NIC NIE ZAPROPONUJE POZA BUDOWLANKĄ LUB UE.


nie jestem ani z polnocy ani we wschodu - choc dla kolegow tam pracujacych szacun wielki!!!. Do murarki chetnie bym sie przyuczyla:))nawet moj maz nie mialby nic przeciwko.:)

pzdr
 
trinity6 napisał:
zdradz prosze co to za fucha.
pzdr


To nie jest fucha, to jest praca. Prześledż inne wątki- Grupa Zywiec szuka ludzi z doświadczeniem w organach podatkowych, w tym również w cle. Ale sam dostałem propozycję od Hewlett Packarda, bo znam się również na regułach pochodzenia i taryfikacji. Jak widzisz i z takimi umiejetnościami mozna znaleźć pracę poza cłem.
 
PILNIE! Zatrudnimy PRACOWNIKÓW do zakładu przetwórstwa owoców w TARCZYNIE i NASIELSKU! Praca od zaraz!
ZAROBKI ok.1600 zł netto + dodatki Umowa o pracę! BEZPŁATNE ZAKWATEROWANIE !
Tel. 012/623 71 38, kom. 500 088 136
 
Busa na kredyt i już jest praca w DHL-u. Bez stresów, bez statystyk, a przede wszystkim bez przełożonych, którzy żerują na mobbingu.
 
juz tak nie marudzcie!!! jak ktos chce pracowac to niech sie zwolni a nie tylko placze, kapitalizm jest - kazdy kazdego ma gdzies
 
A kto tu marudzi? Przecież zwalniamy:) Chyba że w Twojej izbie/oddziale akurat nikt nie odchodzi bo w mojej praktycznie nie mówi się o zostaniu w tej cudownej firmie
 
Hej,
Pracowałem w IC 9 lat. Wkurzyłem się i napisałem CV gdzie się pochwaliłem tą pracą. Generalnie wydaje mi sie że mi to nie zaszkodził a wręcz przeciwnie. Od kilku m-cy pracuje gdzie indziej i jestem umiarkowanie zadowolony. NAPRAWDĘ jest jeszcze kilka miejsc pracu oprócz IC. Warunek: musi się chcieć rzeczywiście pracować a nie przyjść do pracy na 8 godzin. Zfrustrowanym gorąco polecam ZMIANE!!!
 
Anonymous napisał:
Hej,
Pracowałem w IC 9 lat. Wkurzyłem się i napisałem CV gdzie się pochwaliłem tą pracą. Generalnie wydaje mi sie że mi to nie zaszkodził a wręcz przeciwnie. Od kilku m-cy pracuje gdzie indziej i jestem umiarkowanie zadowolony. NAPRAWDĘ jest jeszcze kilka miejsc pracu oprócz IC. Warunek: musi się chcieć rzeczywiście pracować a nie przyjść do pracy na 8 godzin. Zfrustrowanym gorąco polecam ZMIANE!!!


chcialabym, ale musialabym zwracac kase za kurs, az zaluje ze sie na to nabralam, bo jak pomysle ze jeszcze 3 lata bede musiala sie meczyc.....
 
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Hej,
Pracowałem w IC 9 lat. Wkurzyłem się i napisałem CV gdzie się pochwaliłem tą pracą. Generalnie wydaje mi sie że mi to nie zaszkodził a wręcz przeciwnie. Od kilku m-cy pracuje gdzie indziej i jestem umiarkowanie zadowolony. NAPRAWDĘ jest jeszcze kilka miejsc pracu oprócz IC. Warunek: musi się chcieć rzeczywiście pracować a nie przyjść do pracy na 8 godzin. Zfrustrowanym gorąco polecam ZMIANE!!!


chcialabym, ale musialabym zwracac kase za kurs, az zaluje ze sie na to nabralam, bo jak pomysle ze jeszcze 3 lata bede musiala sie meczyc.....

Ale teraz opłaca się rzucić tą robotę nawet jeśli masz zapłacić za kurs. Możesz rozłożyć na raty a i tak nawet finansowo bardziej się opłaca zmienić pracę niż tu gnić. My tak robimy
 
Ale teraz opłaca się rzucić tą robotę nawet jeśli masz zapłacić za kurs. Możesz rozłożyć na raty a i tak nawet finansowo bardziej się opłaca zmienić pracę niż tu gnić. My tak robimy[/quote]

ale podobno mozna tez pisac o zwolnienie ze zwrotu oplat do MF- wie ktos cos o tym??? na jakich to jest zasadach??
 
Naprawdę zamiast narzekać że jest źle zacznijcie szukać innej pracy. Ja też powoli zaczynam się rozglądać za czymś innym.
 
Back
Do góry