• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

delegowani fachowcy

D

Donek Trawka

Gość
Jak spisywali się oddlegowani koledzy( z izb zachodnich) do pomocy na wschodniej granicy?
Jak myślicie, podobała im się praca na wschodniej granicy?Może to dobry pomysł aby fachowcy z Rzepina, tudzież innych izb co jakiś czas byli oddelegowywani do pomocy?
 
Oczywiście że Tak

" Fachowcy" Powinni Byc Oddelegowni Nie - Co Jakiś Czas- Tylko- Na Jakiś Czs- Np. 1 Rok, Może Wtedy Nauczyliby Się Pracy Na Wschodzie I Szcunku Dla Ludzi Pracujących W Tamtejszych Oddziałach. Nie Jest Sztuką Przyjechać Na Parę Służb I Dostać Za To Nagrodę Potem Być Uwzględnionym Przy Awansie Itp. Itp. Tam Trzeba Ciężko Pracować, A Ci Którzy Przyjeżdżają To Robią Tylko Złą Robotę Dla Całego Cła - Pozostawię Bez Komentarza!!!
 
brak zrozumienia

Około 10 lat temu były protesty na zachodniej granicy - chciano uzyskać wcześniejsze emerytury , przed wejściem do UE na zachodniej granicy były protesty przeciwko alokacji , który z was koledzy ze wschodniej granicy nas w tym poparł ? Pytanie retoryczne . Nikt ! Było wam dobrze i mieliście resztę w .... . Teraz wy potrzebujecie mocno pomocy i o nią wołacie . My to rozumiemy i do protestów się przyłączamy . Wy nas traktujecie sami wiecie jak . 10 lat temu mieliśmy największą szansę na załatwienie emerytur , ale wschód się na wszystko wypiął . I co wy na to bojownicy o wolność waszą i naszą ?
 
????

Do Kogo Ty Pijesz? Tych Co Byli 10 Lat Temu Praktycznie Już Niema! A Jeżeli Jesteś Taki Chytry To Twoja Sprawa. Przypomnę Ci Takie Hasło " Chytry Dwa Razy Traci"
Jesteś Pazerny I Głupi, Ale Przynajmniej Na Wschodie Pokażą Ci Jak Naprawdę Się Pracuje W Cle, Szkoda Mi Tylko że Nie Nauczysz Się Nic Gdyż Jesteś Wida Zbyt Głupi By Nauczy Się Czegoś W Tak Krótkim Czasie!
 
I tak właśnie

I tak właśnie cole ze wschodu ( jeśli to jest zdanie coli ze wschodu ) przekonuję do własnych racji . Funkcjonariuszy z izb obecnie wewnętrznych nie trzeba przekonywać do walki o swoje prawa . Oni walczyli o nie gdy wschód miał to gdzieś . No a takie właśnie wypowiedzi ... No cóż .... . Mówisz , że tych co pracowali 10 lat temu już nie ma w pracy . Ale mentalność pozostała ta sama . ( Nam się należy i już ) . My prosiliśmy też o pomoc . Nie widziałem pomocnej dłoni wysuniętej ze wschodu . Kolego mimo to serdecznie was wspieram bo wiem że to jest ważne dla nas wszystkich . Ale wasza arogancja i nienawiść z jaką piszecie o innych funkcjonariuszach jest dla mnie nie do przyjęcia i to też może się stać przyczyną tego , że w pewnym momencie zostaniecie sami . - alokers -
 
!!!!

swoimi wpisami potwierdzasz jedynie to o czym ja wiedziałem już w styczniu, że na zolli z wewnętrznych nie ma co liczy, wam się wydaje, że ludzie ze wschodu to gorsza kategoria. pokazaliście to juz w styczniu , pokazujecie teraz, wypomonacie to co było 10 lat temu a w czasie gdy wschód walczy o CAŁE CŁO to wy jedynie martwicie się o pełne kieszenie z psełdo alokacji,Jak się czujecie wobec tych co tu są już po parę lat na wygnaniu z własnych domów? Spytajcie się ile kasy miesięcznie dostają będąc tu na wschodzie. Nienawiścią i złośliwymi docinkami nie zbudujesz więzi w cle - a zresztą nie ma co gada z kimś kto jest pamiętliwy i chyba ma ciepłą posadkę, bo w przeciwnym razie nie byłbym w stanie tego zrozumiec
 
Pytałem się, czy dobry to pomysł z delegowaniem" fachowców "od cła na wschdnią granice.
Płacenie im dodatkowo 1000 zl za taka samą prace jaką wykonują ich koledzy tam pracujący na stałe lub przeniesieni w ramach alokacji jest obliczone na poróżnienie i niezgode w szeregach SC. To dyskryminacja.
A swoją drogą płacz delegowanych kolegów z zachodu jest przesadzony.Mogli się spodziewać,że obietnice to jedno a rzeczywistość to kanał na wschodzie.
 
1. Nienawiść i próbę poróżnienia środowiska wyczuwam raczej z waszej strony . Zaczynam sądzić , iż te wypowiedzi są na to obliczone , a wypowiadają się osoby podstawione .
2 . W czasie styczniowych akcji protestacyjnych ja i moi koledzy byliśmy na zwolnieniach L4 lub na żądanie i tego zdawkowymi zdaniami z rękawa nam nie zabierzecie .
3. Ludzie , którzy teraz pracują na pseudo alokacji jadą na nią najczęściej wbrew własnej woli ( pamiętajcie , że mają rodziny i muszą pracować . Dostając do wyboru polecenie wyjazdu i praca lub odmowa wyjazdu i na bruk tak naprawdę nie mają wyboru ). Są też przypadki ochotników , ale są to wyjątki . Najczęściej są to młodzi pracownicy .
4. Jestem alokowany w 2004 roku dostaję 150 zł za brak kwatery i 20 zł za każdy dzień poza domem . Za kwaterę płacę 750 zł .
5. Nadal jestem za protestem i załatwieniem naszych postulatów do końca .
6.jestem przeciwnikiem jątrzenia i wprowadzania destrukcji w nasze szeregi , dlatego nie popieram waszych wypowiedzi wręcz obrzydliwych na temat kolegów z innych izb , którzy jadą na tym samym wózku co Wy koledzy .
7. Jesteście zmęczeni tą sytuacją jaka panuje w izbach wschodnich , ale słowa trzeba ważyć bo coraz częściej zaczynacie do Siebie zniechęcać ludzi pracujących w wewnętrznych izbach .
PS . Ktoś chciał nauczyć mnie roboty prawdziwego cola . ...... Nie napiszę dalej , żeby nie zaogniać rozmowy .
 
Jeszcze jedno to 1000 zł płacone tym którzy jadą na wschód jest moim zdaniem obliczone na skłócenie nas .i jak widać skutkuje . alokers od 2004
 
tysiączek ?!

Szanowni Koledzy!
Ten tysiąc zeta dla "zasilaczy", to zwykła kpina!
Naprawdę, nie ma czego zazdrościć. Możecie wierzyć lub nie (pewnie nie), ale ja byłem takim "zasilaczem" i nie dość, że do tej pory tej kasy nie zobaczyłem (wyłożyłem na tą wycieczkę pożyczoną), to w bilansie ogólnym dopłaciłem do tego "interesu"!
 
Afery Prawa

Witam szanownych kolegów, polecam stronę internetową AFERY PRAWA I link urzędnicy państwowi.Można tam zamieścić swoją opinię jak również przesłać Panu Naczelnemu dokumenty świadczące o złym działaniu prokuratur i organów ścigania co zostanie tam upublicznione.Można na bieżąco informować o nieprawidłowościach w SC , jest to portal bez granic i cenzury, serdecznie polecam.
 
zasilacz

No i popatrz jaki poskodowany ten zasilacz, a myślał, że budżet podratuje. Wstydz się teraz użalac nad sobą.
 
jeżeli ktos uważa ze styczniowy protes ma szanse na powtórke to powinien wskoczyć w niszę wydawnicza po sp. Lemie
 
poszkodowany ?!

No i popatrz jaki poskodowany ten zasilacz, a myślał, że budżet podratuje. Wstydz się teraz użalac nad sobą.

Chrzanisz Szanowny Kolego!!!
Albo jesteś normalną mątwą, albo "wszechwiedzącym" izbowym palantem, który wszystkich ma za idiotów! Jak wytrzeźwiejesz, to przeczytaj sobie jeszcze raz post "zasilacza" i wyjaśnij "wielki mózgu" gdzie tam było użalanie! Przez takich cymbałów jak Ty nasza służba pada! Jaśnie nam rządzący po pół godzinie wiedział wszystko o celnictwie, no to Ty buraczany łbie, po trzech zdaniach na krzyż wyrobiłeś sobie profil psychologiczny "zasilacza"! Nie masz co głąbie zazdrościć tego tysiąca, bo i tak byś go nie dostał, a INFORMACJA miała na celu ostrzeżenie ewetualnych "chętnych" na dalsze zasilanie!( podkreślam - w CUDZYSŁOWIU, bo znów ptasi móżdżku stwierdzisz, że ktoś czegoś chce !!!)!
No, teraz mogę Cie przeprosić za te epitety, tylko już więcej nie wyłączaj myślenia!
 
Delegować "fachowców" z Rzepina przynajmniej na 4 miesiące w roku, ale żadnej dodatkowej premii za to nie przyznawać. Wystarczy im 148 zł jak pozostałym alokowanym.
Ostatnio napracowali się tak bardzo,że na samą myśl o kanale dostają rozwolnienia.
 
Delegować "fachowców" z Rzepina

Strasznie kolego jesteś agresywny . Czy wiesz , że zasilaczami na granicy wschodniej są też alokersi z 2004 roku , których wysyła się z innych izb bo na nich można zaoszczędzić kasę gdyż nie mogą pobierać podwójnego mieszkaniowego czy rozłąkowego . Są to ludzie , którzy od 2004 roku pracują na wygnaniu z dala od rodzin , a teraz wysyła się ich na następną alokację na miesiąc . Chciałbyś być w ich skórze ? I o co jesteś wściekły , przecież masz pracę w miejscu zamieszkania a ci ludzie mając wiecznie spakowane torby przyjechali ci pomóc ( choć nie robią tego z własnej woli , a zostali do tego zmuszeni ) . I jak myślisz czy oni nie wiedzą o co funkcjonariusze teraz walczą , myślisz , że jest to nieświadoma niczego zgraja sługusów , którzy sprzedali się za pieniądze . Ja myślę , że jesteś tym co ma na tym forum mącić i nas poróżnić i za to otrzymasz niezłą nagrodę i pewnie awans .
 
Back
Do góry