• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy toruńscy celnicy robią to celowo?

Batmana odpowiedż dla "BYKU"

Tak dałeś stary artykuł jakbyś był naszym Rzecznikiem Prasowym no niech Ci będzie... A cholera Cię wie coś ty za jeden ale cóż.
Moje skromne zdanie jest takie:
Przez kilka lat nasza wspaniała Izba Celna nie doczekała się czegoś takiego co nazywa się DOBRĄ PRASĄ. Wiesz coś takiego że zaprzyjażnieni ("wychowani" przez nas ) dziennikarze piszą o nas dobrze. Nie raz już było tak że nasi dzielni celnicy np Z WDC, grup mobilnych, operacyjni ogólnie dzięki ciężkiej pracy robili "wynik" a potem prasa opisywała że był to sukces policji. Nieciekawie póżniej się co niektórzy czuli bo nasze sukcesy przypisywano komu innemu... To że jakiś tam drobny przedsiębiorca poleciał do prasy z pierdołą to tak pewnie jest i będzie-każdemu w sumie wolno, ale to że nasi kolejni Dyrektorzy i Rzecznicy praktycznie nie prowadzili polityki medialnej to już inna sprawa.
Tutaj czeka na ciebie wyzwanie drogi Rzeczniku Prasowy naszej Izby mam nadzieję że znasz w Toruniu wielu dobrych dziennikarzy, może z paroma studiowałeś? Wpłyniesz na media żeby dobrze o nas pisali życzę Ci z caałego serca żebyś miał sukcesy- Twój sukces będzie naszym wspólnym sukcesem!!!
Przydałby się artykuł w miejscowej prasie o tym co my w ogóle robimy, jakie mamy zadania jaką pracę jakie kompetencje. Niech szary czytelnik NOWOŚCI czy Regionalnej Wyborczej wie co to jest celnik przecież społeczeństwo nic lub przwie nic o nas nie wie. A jak szare ludki coś o naszej ciężkiej pracy się dowiedzą to może zaczną nas szanować.
Telewizja regionalna jak nie ma o czym robić reportaży to może warto by jej zaproponować kilka np o pracy grup mobilnych w terenie, pewnie pamiętacie jak był cykl programów w TV ogólnopolskiej pt" Granica" było ciekawie duża oglądalność a co ciekawe ludzie wreszcie dowiedzieli się co to jest ten Urząd i ten celnik więc jakiś tam malutki sukces osiągneliśmy...
Jeśli TV 3 regionalna nie będzie zainteresowana to są jeszcze osiedlowe oni potrzebują tematów. Jak byś potrzebował jeszcze jakichś inspirujących (mam nadzieję) temacików pisz- co dwie głowy to nie jedna!!!
 
Tak batman masz racje ale chyba należy dodać że Pan S który przez całe życie tak oszczędzał żeby zrobic interes zycia ZAPOMNIAŁ że należy zrobić to uczciwie !!!. A dziennikarzyna no cóż może to jakiś kuzyn może student może ktokolwiek inny wszak Pan S pracuje sobie na UMK i smieje się celnikom w nos :oops:
Wszak media to czwarta władza
 
Chyba coś nie tak z twoją głową jest ???. Jak mozna zadać takie pytanie "Czy celnicy robią to celowo ...?? Dam Ci dwie dobre rady:
1. Jeśli jesteś celnikiem nie mierz wszystkich swoją miarą, gdyż nie każdy toruński celnik chce zniszczyć i upodlić jakiegoś przedsiębiorcę, i
2. Jeśli nie jesteś celnikiem zadaj raczej inne pytanie dlaczego Pan S próbował przekręcić na dużą kasę budżet Państwa.

A na przyszłość nie zadawaj głupich pytań. A jeśli jesteś rzeczywiście rzecznikiem jak sugeruje batman to pomyliłeś profesję.
 
Nie jestem rzecznikiem. Zobaczcie też tytuł linku "każdy kij ma dwa końce"
I właśnie o to mi chodziło abyście mogli skomentować ten artykuł, że dziennikarz np. pozwólcie że zacytuję pewnego ministra "skłamał jak bura suka". Może jednak trochę za ostro. Wydaje mi się, że ten dziennikarz nie rozróżnia postępowania przygotowawczego(karnego) od administarcyjnego i tyle. Czy tak właśnie jest w tej sprawie? Bo ja jej nie znam, poza tym co w prasie? podobnie jak inni obywatele i np. taki Zawisza, który wszędzie szuka tego typu sensacji.
Takie artykuły w prasie to woda na młyn dla tego mądrali, który na wszystkim szuka tylko głosów wyborczych.
Może być tak, że wiele artykułów będzie nawet w prasie na zamówienie. Może tak się zdarzyć. Aby nas jako Służbę zdyskredytować.
Mi chodziło o to, co już częściowo zrobiliście w powyższych postach, aby ten artykuł tutaj odpowiednio skomentować.
Przepraszam jeśli uraziłem toruńskich celników. Naprawdę nie miałem takiego zamiaru. Jestem przekonany, że prawidłowo i rzetelnie przeprowadzone zostały wszystkie czynności w tej sprawie.
Pewne jest jednak to, że dzisiaj musimy bardzo uważać na tego typu artytykuły bo to niestety pożywka dla takich jak poseł Zawisza, Musimy starać się nie dawać okazji do takiej prasy. I tutaj jest pies pogrzebany, bo jak pogodzić to z obowiązującym prawem i procedurą. Prawie niemożliwe, może nawet niewykonalne.
 
Według mojej pamięci to była zwykła próba przekrętu a że Operacyjni dali ciała i nie zabardzo im wyszło pierwsze liczenie to już inne sprawa :lol: :lol: i to teraz daje podstawy do roszczeń Pana S. Aha niewiele już pamiętam ale pamiętam że Pan S jak się dowiedział że będzie miał rewizję to chciał uciekać z placu :)). Może ktoś więcej coś opowie a jeśli nie a tobie na tym będzie mocno zależało to spróbuję sobie co nieco przypomnieć - a tymczasem dziennikarzyna chce najwidoczniej zrobić karierę kosztem nas i nikt nie potrafi się sprzeciwić i żadać wyjaśnień. Chodzi mi o naszą dyrekcję i rzeczników. Możnaby przecierz napisać krótki artykół który rozwiałby wszelkie wątpliwości kto tu jest winien. pozdrawiam
 
Back
Do góry