Czy to koniec demokracji?

Status
Zamknięty.
ja, podobnie jak wielu innych co zauważyłem, zlewa teleecho ciepłym serdecznym moczem - prowadzi pseudo intelektualną dysputę do momentu, gdu nie radzi sobie z odpowiedziami na argumenty interlokutora - a potem są już tylko ataki osobiste - a na trolla jest tylko jeden sposób - ignorowanie

przytoczę tu motto jednego z forumowiczów:

nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a nastepnie pokona doświadczeniem
 
http://jan.bodakowski.salon24.pl/276503,uliczny-opor-spoleczny-warszawiakow-w-stanie-wojennym

dla wielu Was to tylko historia,bo nawet nie było Was na świecie,dla większości to przeżycia i czarne wspomnienia i dlatego warto walczyć o to co poszło w niepamięć.Demokracja to wolność i poszanowanie prawa i praw obywateli,obecnie wielu czuje się wykluczonymi,może warto założyć Stowarzyszenie Ludzi Wykluczonych,celnicy spełniają warunki ( nie mylić z oficerami )
 
Niekompetencja w strzelaniu z armaty do wróbla.

U Lisa w TV. Wczoraj. Dwa cytaty.

"Ryszard Kalisz podszedł do sprawy jak typowy prawnik. Najpierw przywołał dwa konkretne przepisy, które jego zdaniem niepotrzebnie się łączy: zniewagę każdej osoby i zniewagę prezydenta. - W tym drugim przepisie przedmiotem ochrony jest Rzeczpospolita, która jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Przedmiotem obrony jest osoba fizyczna jako taka, tylko prezydent który uosabia majestat RP - wyjaśnił. - Prokurator wykazał się niekompetencją i prokurator też, bo strona antykomor.pl narusza być może dobra Bronisława Komorowskiego, ale nie prezydenta Komorowskiego."

"Akcję ABW ostro skrytykował socjolog Czapiński: - To strzelanie z dubeltówki do tomaszowskiego wróbla. To przypomina mi akcję zamykania stadionów dla kibiców, dlatego że gdzieś są burdy. To walka przeciwskuteczna. Jestem absolutnie tego pewien - podkreślił, a Giertychowi przypomniał: - Nie można zapominać, że internet to zglobalizowane medium, jeśli w Polsce nie da się czegoś umieścić, to umieszczą to na innym serwerze, np. w USA."

Więc jak to jest z tą demokracją w Polsce? A może mamy do czynienia ze świadomym działaniem?

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105...bije_na_alarm__Zaniknie_model_prawdziwej.html
 
Minister od wykluczonych. W demokratycznym kraju ?

Odbieranie prawa do prawa. Przejmowanie kompetencji władzy ustawodawczej. Jawne zaprzeczanie faktom i prawu. Wykorzystywanie władzy sądowniczej. Obsadzanie swoimi kluczowych stanowisk w administracji. Trwanie na stanowiskach wbrew logice. Odbieranie prawa do wypowiedzi. Manipulacja opinią publiczną. Jeszcze parę innych rzeczy....

Jeszcze tylko napiszę, że oczywiście nie dotyczy to naszej demokracji, kwitnącej pod obecnymi rządami koalicji. Tylko coś mi się nie zgadza PO przeczytaniu np. tych artykułów

http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/...zajmie_sie_tez_wykluczonymi_kibolami___13266/
http://niepoprawni.pl/blog/705/arlukowicz-w-tanim-panstwie-premiera-donalda
http://www.foreteam.com/index.php/component/k2/item/1143-minister-ds-wykluczonych.html
 
Ostatnia edycja:
Dla wszystkich wykluczonych pod rządami PO demokracji

"...Choć demony czasem budzą się
niepokoją serca myśli złe
z każdą chwilą wciąż przy dłoni dłoń
jedna podróż jedna życia toń..."

http://www.youtube.com/watch?v=qWbs6_ghMhQ
 
Ostatnia edycja:
Odbieranie prawa do prawa. Przejmowanie kompetencji władzy ustawodawczej. Jawne zaprzeczanie faktom i prawu. Wykorzystywanie władzy sądowniczej. Obsadzanie swoimi kluczowych stanowisk w administracji. Trwanie na stanowiskach wbrew logice. Odbieranie prawa do wypowiedzi. Manipulacja opinią publiczną. Jeszcze parę innych rzeczy....

Jeszcze tylko napiszę, że oczywiście nie dotyczy to naszej demokracji, kwitnącej pod obecnymi rządami koalicji. Tylko coś mi się nie zgadza PO przeczytaniu np. tych artykułów

http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/...zajmie_sie_tez_wykluczonymi_kibolami___13266/
http://niepoprawni.pl/blog/705/arlukowicz-w-tanim-panstwie-premiera-donalda
http://www.foreteam.com/index.php/component/k2/item/1143-minister-ds-wykluczonych.html

Człowieku daj se siana z tą agitką bo staje się to żenujące, zapytaj paru celników którzy posiedzieli sobie w areszcie wydobywczym ministra zero, co sądzą o twojej demokracji.
 
Czy Szanowny Kolega dotychczasowe manewry prawne przy mianowaniach na stopnie, przy propozycjach stanowisk, przy wartościowaniu, przy rozdysponowaniu pieniędzy z Uchwały Modernizacyjnej, próbuje marginalizować w zw. działaniami aparatu sprawiedliwości poprzedniego rządu? Czy dobrze to zrozumiałem?

Poza tym, agitka? Gdyby Szanowny Kolega był łaskaw wyjaśnić znaczenie tego stwierdzenia w kontekście postawionego w temacie pytania ...
 
...Poza tym, agitka? ...

Toż to proste!
GIT - coś prawidłowego, "wporzo". Bardziej uroczyście - GITES. Zdrobniale - GITKA.
Przedrostek "A" nadaje słowu znaczenie przeciwne.
Z tego wynika, iż mowa o negatywnym stosunku do treści; w wolnym tłumaczeniu - CHRZANICIE TOW ..., o przepraszam; CHRZANICIE OBYWATELU !!!
 
Tacy sami, a jednocześnie inni? Czy tylko nadgorliwość wyłącznie ABW?

Kolego Celgos, pozwolisz, ze użyję Twojej retoryki. Tak, to przepisy są winne. W połączeniu z co najwyżej nadgorliwością takiego czy innego Ministra. I nie ma co tu agitować.

Właściwe działania to krótka dyskusja w Sejmie. Zakończona usunięciem przepisów. Wszystkich. I my, i Wysokie Sądy nie będziemy mieli problemów z ich stosowaniem. Ministrowie są ok. Co najwyżej jedyną przeszkodą są przepisy. To je trzeba usuwać.

Wtedy będzie demokratycznie.

Tak jak w czasach, w których używano hasła: partia ta sama, ale nie taka sama.

Poza tym, uprawnione demokratyczne porównanie polityków z ich wyborcami. W celu ochrony dobrego imienia tych pierwszych.

http://www.youtube.com/watch?v=t0uah7av6TM

A może to jest właściwy model http://www.youtube.com/watch?v=JybaMMHueWg
 
Ostatnia edycja:
Nie traćcie ducha, w abw otucha

Ja mam hasełko do oddania. Można je dowolnie modyfikować.
 
Co ma wspólnego Bin Laden z demokracją? Brawo, generale Petelicki.

Także o naszym Ministrze Obrony. Przedłużeniu wieku emerytalnego generałów polskiej armii. Zakupie bezzałogowego samolotu dla ochrony polskich żołnierzy. Trzeba wyciągnąć wnioski, Panie Premierze.

http://www.youtube.com/watch?v=4Eync9eS6jM&feature=related
 
Ostatnia edycja:
Prawo filarem demokracji

Skutkiem wizyty Prezydenta Obamy m.in. jest ustalenie, że żyjemy w państwie w pełni demokratycznym. Państwem, które w drodze do tego stanu może być wzorem dla innych. Ze wskazaniem na Afrykę i Białoruś.

Nie podważajmy tej diagnozy. Spróbujmy tylko przypomnieć sobie zasady demokracji ateńskiej. Składały się na nią wolność obywateli, równe traktowanie obywateli przez prawo oraz praworządność, polegającą na podporządkowaniu prawu wszystkich obywateli.

Tym samym, nawet przy hasłowym definiowaniu tego systemu, na pierwszy plan wysuwała się rola prawa. Mówiąc wprost, w demokracji ateńskiej prawo było panem ładu demokratycznego.

Na naszym gruncie.

W 2009 r. ustawodawca wprowadzając nową ustawę w Służbie Celnej zastrzegł, że funkcjonariusze celni posiadający przed dniem jej wejścia w życie dotychczasowy stopień od młodszego rewidenta do młodszego dyspozytora winni otrzymać stopień w korpusie podoficerów tej formacji.

Dalej, funkcjonariusze posiadający przed dniem wejścia w życie nowej ustawy o Służbie Celnej stopnie od dyspozytora do młodszego aspiranta celnego, winni otrzymać stopień w korpusie aspirantów Służby Celnej.

Wreszcie kluczowe rozdanie. Do korpusu oficerów młodszych. Do nich w pierwszej kolejności ustawodawca nakazał włączyć funkcjonariuszy posiadających przed dniem wejścia w życie nowej ustawy stopnie aspirantów i starszych aspirantów celnych oraz podkomisarzy celnych. Dalej także wszystkich tych funkcjonariuszy, którzy przed dniem wejścia życie nowej pragmatyki służbowej, zajmowali stanowiska wiążące się z podporządkowaniem służbowym funkcjonariuszy celnych lub pracowników. Niezależnie od posiadanego stopnia.

Innymi słowy, do korpusu oficerów młodszych mieli zostać mianowani, oprócz dotychczasowych aspirantów, starszych aspirantów celnych oraz podkomisarzy celnych, także wszyscy inni funkcjonariusze (niezależnie od posiadanego stopnia), którzy przed dniem wejścia w życie nowej ustawy mieli w swoich zakresach obowiązków kierowanie komórkami organizacyjnymi Służby Celnej i ponoszenie odpowiedzialności za czynności wykonywane przez podległych funkcjonariuszy i pracowników.

Tak więc np. kierownik Sekcji w stopniu aspiranta winien otrzymać stopień w korpusie oficerów młodszych, podobnie jak kierownik Referatu w stopniu dyspozytora.

A jak sprawa mianowań na stopnie służbowe przedstawia się w orzecznictwie sądów administracyjnych? Na podstawie wyroku sądowego dostępnego pod adresem http://celnicy.pl/content.php?395-Wyrok-WSA-Warszawa-interpretacja-przed-dniem-wej%B6cia-w-%BFycie


Z uzasadnienia wyroku wynika, że dokonana przez Szefa Służby Celnej interpretacja zwrotu przed dniem wejścia w życie jako bezpośrednio przed dniem wejścia w życie, jest prawidłowa. Sąd bowiem stoi na stanowisku, że dotychczasowe stopnie służbowe zostały przyporządkowane do korpusów podoficerów, aspirantów i oficerów starszych, bez pozostawienia organowi możliwości uznania administracyjnego, a ich określenie odbywa się na podstawie momentu bezpośrednio poprzedzającego wejście w życie nowej ustawy. Skoro zatem mianowanie do korpusów podoficerów i aspirantów odbyło się na podstawie stopnia / okresu bezpośrednio przed dniem wejścia w życie nowej ustawy, to także przy mianowaniu do korpusu oficerów młodszych należy przyjąć ten sam okres.

Tylko ja się w tej sytuacji pytam, czy ta wykładnia w sposób prawidłowy i racjonalny różnicuje funkcjonariuszy pełniących służbę na stanowiskach kierowniczych pod kątem ich mianowania do korpusu oficerów młodszych? Czy uprawnione jest mianowanie do tego korpusu funkcjonariusza ze średnim wykształceniem, pełniącego służbę na stanowisku kierowniczym w ciągu trzech miesięcy bezpośrednio przed dniem wejścia w życie nowej ustawy? Częstokroć funkcjonariusza z trzyletnim stażem służby? Czy tym samym prawnie uzasadnione i dopuszczalne jest pozbawienie tej możliwości funkcjonariusza z 20 letnim stażem służby, będącego kierownikiem bądź kierującym sekcją (stanowiska zw. z podporządkowaniem służbowym funkcjonariuszy lub pracowników) w okresie 4 letnim, któremu z przyczyn obiektywnych, podyktowanych względami służbowymi, „nie udało się wsiąść do tramwaju” na dzień przed wejściem w życie nowej ustawy?

Zatem, czy co do zasady, zastosowana przez Sąd wykładnia celowościowa jest prawidłowa? Czy przedstawione stanowisko można uznać za racjonalne i prawnie dopuszczalne?


I jak to się ma do ww. filarów demokracji ateńskiej?
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Back
Do góry