Czy awans na stanowisku jest jeszcze możliwy?

adam0029

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Witam
Burzliwy czas wartościowania jest już za nami mam więc pytanie Czy możliwy jest awans na stanowisku? słyszałem opinię że owszem ale tylko w ramach korpusu tzn specjalista na st. specjalistę, mł. ekspert na eksperta niestety nikt nie umiał mi podać podstaw prawnych takiej interpretacji. Oczywiści nie chodzi mi o sytuację kiedy specjalista awansuje z powodu zwolnienia się stanowiska st. specalisty ( bo ten odejdzie np. na emeryturę)
 
W sprawie awansów proszę sobie poczytać ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 18 maja 2010 r.w sprawie stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, trybu awansowania oraz dokonywania zmian na stanowiskach służbowych
 
Absztyfikanci Grubej BertyI katowickie węglokopy,I borysławskie naftowierty,I lodzermensche, bycze chłopy.Warszawskie bubki, żygolakiZ szajką wytwornych pind na kupę,Rębajły, franty, zabijaki,Całujcie mnie wszyscy w dupę.Izraelitcy doktorkowie,Widnia, żydowskiej Mekki, flance,Co w Bochni, Stryju i KrakowieSzerzycie kulturalną francę !Którzy chlipiecie z “Naje Fraje”Swą intelektualną zupę,Mądrale, oczytane faje,Całujcie mnie wszyscy w dupę.Item aryjskie rzeczoznawce,Wypierdy germańskiego ducha(Gdy swoją krew i waszą sprawdzę,Werzcie mi, jedna będzie jucha),Karne pętaki i szturmowcy,Zuchy z Makabi czy z Owupe,I rekordziści, i sportowcy,Całujcie mnie wszyscy w dupę.Socjały nudne i ponure,Pedeki, neokatoliki,Podskakiwacze pod kulturę,Czciciele radia i fizyki,Uczone małpy, ścisłowiedy,Co oglądacie świat przez lupęI wszystko wiecie: co, jak, kiedy,Całujcie mnie wszyscy w dupę.Item ów belfer szkoły żeńskiej,Co dużo chciałby, a nie może,Item profesor Cy… wileński(Pan wie już za co, profesorze !)I ty za młodu nie dorżniętaMegiero, co masz taki tupet,Że szczujesz na mnie swe szczenięta;Całujcie mnie wszyscy w dupę.Item Syjontki palestyńskie,Haluce, co lejecie tkliwieStarozakonne łzy kretyńskie,Że “szumią jodły w Tel-Avivie”,I wszechsłowiańscy marzyciele,Zebrani w malowniczą trupęZ byle mistycznym kpem na czele,Całujcie mnie wszyscy w dupę. I ty fortuny skurwysynu,Gówniarzu uperfumowany,Co splendor oraz spleen LondynuNosisz na gębie zakazanej,I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,A srać chodziłeś pod chałupę,Ty, wypasiony na Ikacu,Całujcie mnie wszyscy w dupę.Item ględziarze i bajdury,Ciągnący z nieba grubą rętę,O, łapiduchy z Jasnej Góry,Z Góry Kalwarii parchy święte,I ty, księżuniu, co kutasaZawiązanego masz na supeł,Żeby ci czasem nie pohasał,Całujcie mnie wszyscy w dupę.I wy, o których zapomniałem,Lub pominąłem was przez litość,Albo dlatego, że się bałem,Albo, że taka was obfitość,I ty, cenzorze, co za wiersz tenZapewne skarzesz mnie na ciupę,Iżem się stał świntuchów hersztem,Całujcie mnie wszyscy w dupę !…
Julian Tuwim

BEZ KOMENTARZY
 


"Cat", najlepiej bez odmiany, zwyczajnie; "CAT" przez polskie C ! (nie od angielskiego kota) Jeżeli uprzesz się na siłę stosować polską odmianę, to ewentualnie "CAT'cie". Wypraszam sobie jednak nazywanie mnie per "CO" !!!
Wiadomy cytat umieściłem w tym temacie, jak i wspomniałem o nim w "co z programem 50+" i jak na razie nigdzie indziej.
Być może chcesz coś zasugerować, lecz jeśli uznam za stosowne wypowiadać się w jakimś temacie, to:
1. zrobię to sam
2. słowami jakie będą właściwe według mnie
3. zwracając się do osób (mimo różnic w mentalności)
4. w dyskusji na poziomie rozmowy/ przykładów/ cytatów gotów jestem uznać argumenty konkretne lecz ...
5. lecz wszystkiego wszystkim zdradzić nie mogę - jedynie osobom zaufanym, a Ty do nich nie należysz!
 
Podczas wartościowania awansowano na eksperta kogo dyro chciał.

Staż pracy absolutnie nie miał znaczenia. Za to podobno jest stażowe. To dlaczego teraz specjalista nie może awansować na eksperta? Teraz musi mieć staż na danym stanowisku aby awansować! Paranoja.
 
teraz okazało się ,iż aplikować na stanowisko Eksperta Słuzby Celnej mogą tylko funkcjonariusze mający stanowisko Młodszego Eksperta Słuzby Celnej a na stanowisko Mładszego Eksperta Słuzby celnej tylko Starsi Specjaliści Słuzby Celnej - nie jest istotne nadal ani wykształcenie (chociaż nie do końca ponieważ dla Eksperta musi być przynajmniej licencjat) ale już Mł.Ekspertem nadal może zostać Starszy Specjaklista po maturze lub bez z starzem 3 lata a funkcjonariusz po studiach ze starzem 25 lat nie może o tym nawet śnić jeżeli został "zweryfikowany' do stanowiska specjalisty lub niżej. Co jest grane?. Podobno przy składaniu aplikacji na wyższe stanowiska miało byc brane pod uwagę doświadczenie, wykształcenie, znajomośc języków a nie dotychczasowe stanowisko. Podczas wartościowanie nie miało znaczenia a teraz ma???
 
Dekapicyzacja również jest możliwa, chociażby w kontekście - hipotetycznie "nowej sytuacji politycznej "?
 
A może ktoś pokusi sie o sprawdzenie czy aby takie ograniczenie nie jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Wychodzi na to że nawet jak zwolni się stanowisko eksperta (lub tez takie zostanie utworzone ) to będą je mogli otrzymać tylko mł.eksperci natomiast specjaliści i starsi specjaliści zostali już wyeliminowani przed zawodami. To chyba nie tak miało wygladać. Miały być wewnętrzne rekrutacje na zasadach konkursu ale o tym że będą do niego mogli stanąć tylko funkcjonariusze z staniwisk bezpośrednio niższych nie było mowy- nie wiem jak to jest w przepisach ale w projektach ( i poiniach nt.projektów) niczego takiego nie było.
 
kolejny raz nas oszukano i pomyslec ze podpisaly sie pod tym zwizaki zawodowe- ten nie celnicze
 
Dekapicyzacja również jest możliwa, chociażby w kontekście - hipotetycznie "nowej sytuacji politycznej "?

Oczywiście. Ba już jest nawet szykowana. Tylko musi zaistnieć po zbliżających się wyborach "nowa sytuacja polityczna ". Ale po tym co wyprawia rudy ze swoją kamarylą to własciwie już przesądzone. Drożyzna, niepokój w Policji, szkolnictwie, zaczyna się grubo w słuzbie zdrowia (wymieniam tylko tych co mają znacznie więcej niż my do powiedzenia), jeszcze zabrał emeryturki. Ludzie głosują poprzez swój biedniejący z dnia na dzień portfel, a nie tak jak chcą łże elyty i TVN z ITI.
 
Dz.U. z 2010 nr 87 poz. 559
Spis treści
Metryka
Drukuj
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW 1)
z dnia 18 maja 2010 r.

w sprawie stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, trybu awansowania oraz dokonywania zmian na stanowiskach służbowych
Na podstawie art. 113 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz. U. Nr 168, poz. 1323 i Nr 201, poz. 1540) zarządza się, co następuje:

§ 1. Rozporządzenie określa:

1) wykaz i kategorie stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, zwanych dalej „funkcjonariuszami”;

2) wymagane kwalifikacje do zajmowania stanowisk służbowych;

3) dokumenty potwierdzające spełnienie wymogów, o których mowa w pkt 2;

4) tryb awansowania na stanowiska służbowe;

5) tryb dokonywania zmian na stanowiskach służbowych.

§ 2. 1. Stanowiska służbowe, na których funkcjonariusze pełnią służbę, dzielą się na następujące kategorie stanowisk służbowych:

1) stanowiska kierownicze;

2) stanowiska eksperckie;

3) stanowiska specjalistyczne.

2. Wykaz stanowisk służbowych funkcjonariuszy, z podziałem na ich odpowiednie kategorie stanowisk służbowych, oraz wymagane kwalifikacje do zajmowania stanowisk służbowych określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.

§ 3. Dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji wymaganych do zajmowania stanowiska służbowego jest:

1) świadectwo, świadectwo dojrzałości albo dyplom ukończenia szkoły średniej;

2) dyplom ukończenia studiów wyższych.

§ 4. 1. Awans na stanowisko służbowe, zwany dalej „awansem”, może nastąpić:

1) w ramach tej samej kategorii stanowisk służbowych — po odbyciu przez okres co najmniej roku służby na dotychczasowym stanowisku służbowym oraz po uzyskaniu powyżej 2,5 punktów ze średniej arytmetycznej z ocen cząstkowych, o której mowa w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 129 ust. 5 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej, zwanej dalej „ustawą”, w ostatniej ocenie okresowej albo pozytywnej opinii okresowej w służbie przygotowawczej;

2) przez zmianę kategorii stanowisk służbowych -po odbyciu przez okres co najmniej dwóch lat służby na najwyższym stanowisku służbowym w dotychczasowej kategorii, z zastrzeżeniem lit. a i b, oraz po uzyskaniu powyżej 2,5 punktów ze średniej arytmetycznej z ocen cząstkowych, o której mowa w rozporządzeniu, o którym mowa w pkt 1, w ostatniej ocenie okresowej:

a) na najwyższym stanowisku służbowym w kategorii stanowisk specjalistycznych — w przypadku awansu na stanowisko służbowe kierownika zmiany albo dowódcy jednostki pływającej,

b) na stanowisku służbowym młodszego eksperta Służby Celnej — w przypadku awansu na stanowisko służbowe kierownika referatu.

2. Awans, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, z wyłączeniem awansu w ramach kategorii stanowisk kierowniczych, następuje na bezpośrednio wyższe stanowisko służbowe.

3. Awans, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, następuje z:

1) kategorii stanowisk specjalistycznych do kategorii stanowisk eksperckich;

2) kategorii stanowisk eksperckich do kategorii stanowisk kierowniczych.

§ 5. 1. Rekrutację wewnętrzną poprzedzającą awans, zwaną dalej „rekrutacją”, ogłasza kierownik urzędu. Rekrutacja ta jest skierowana do funkcjonariuszy pełniących służbę w podległym mu urzędzie.

2. Ogłoszenie o rekrutacji określa:

1) stanowisko służbowe, na które prowadzona jest rekrutacja, jego kategorię i wartość określoną zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 114 ust. 2 ustawy;

2) zakres zadań wykonywanych na stanowisku służbowym, na które prowadzona jest rekrutacja, wymagane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, zgodnie z opisem stanowiska;

3) stanowisko służbowe, z którego można przystąpić do rekrutacji, jego kategorię i wartość
4) termin i miejsce składania zgłoszeń, o których mowa w ust. 4.

3. Ogłoszenie o rekrutacji jest umieszczane na stronie intranetowej urzędu, do którego prowadzona jest rekrutacja.

4. Funkcjonariusz przystępujący do rekrutacji składa zgłoszenie na formularzu aplikacyjnym, którego wzór określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.

5. Awansu funkcjonariusza na wolne stanowisko służbowe dokonuje kierownik urzędu spośród funkcjonariuszy, którzy spełniają wymagania określone w ogłoszeniu o rekrutacji, mając na uwadze dotychczasowy przebieg służby funkcjonariusza, ostatnią ocenę okresową albo ostatnią opinię okresową w służbie przygotowawczej.

6. W przypadku gdy kierownik urzędu nie dokona awansu, o którym mowa w ust. 1, ogłasza rekrutację, kierując ogłoszenie do funkcjonariuszy zajmujących stanowiska o wartości bezpośrednio niższej od wartości stanowiska określonej w ogłoszeniu, o którym mowa w ust. 2. Przepisy ust. 2-4 stosuje się odpowiednio.

§ 6. 1. Jeżeli w wyniku rekrutacji, o której mowa w § 5, kierownik urzędu nie dokona awansu, występuje z wnioskiem do Szefa Służby Celnej o wyrażenie zgody na skierowanie ogłoszenia o rekrutacji do funkcjonariuszy pełniących służbę w innych jednostkach organizacyjnych Służby Celnej.

2. Przepisy § 5 stosuje się odpowiednio.

§ 7. 1. Awans, o którym mowa w § 4 ust. 1 pkt 2, może nastąpić po dokonaniu oceny kompetencji określonych w załączniku nr 3 do rozporządzenia.

2. Oceny kompetencji dokonuje się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oceny kompetencji dokonuje się z zastosowaniem następującej skali punktów:

1) 0 punktów — brak kompetencji;

2) 1 punkt — poziom kompetencji poniżej przeciętnej;

3) 2 punkty — przeciętny poziom kompetencji;

4) 3 punkty — poziom kompetencji powyżej przeciętnej;

5) 4 punkty — bardzo wysoki poziom kompetencji.

3. Oceny kompetencji dokonuje zespół powołany przez kierownika urzędu. W skład zespołu wchodzi 5 członków, w tym przewodniczący, których wiedza i doświadczenie zawodowe gwarantują prawidłowy przebieg rozmowy kwalifikacyjnej.

4. Każdy z członków zespołu dokonuje oceny kompetencji funkcjonariusza na odrębnym arkuszu oceny. Wynik oceny kompetencji stanowi suma punktów przyznanych przez poszczególnych członków zespołu. Wynik oceny kompetencji jest dokumentowany na arkuszu przewodniczącego, którego wzór określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.

5. O awansie funkcjonariusza decyduje suma punktów uzyskanych w rozmowie kwalifikacyjnej, przy czym w przypadku rekrutacji do kategorii stanowisk:

1) kierowniczych — suma punktów przyznanych przez członków zespołu w zakresie kompetencji kierowniczych nie może być mniejsza niż 15;

2) eksperckich — suma punktów przyznanych przez członków zespołu w zakresie kompetencji analitycznych nie może być mniejsza niż 15.

6. W przypadku uzyskania co najmniej przez dwóch funkcjonariuszy równej liczby punktów z:

1) rozmowy kwalifikacyjnej — o awansie decyduje suma punktów uzyskanych odpowiednio z oceny kompetencji kierowniczych albo eksperckich;

2) rozmowy kwalifikacyjnej i oceny kompetencji kierowniczych albo eksperckich — o awansie decyduje kierownik urzędu, mając na uwadze dotychczasowy przebieg służby funkcjonariusza i ostatnią ocenę okresową.

§ 8. Zmiana na stanowisku służbowym odbywa się przez:

1) podwyższenie grupy uposażenia o jedną, bez zmiany stanowiska służbowego;

2) odwołanie ze stanowiska z kategorii stanowisk kierowniczych.

§ 9. 1. Zmiana,o której mowa w § 8 pkt 1:

1) następuje na wniosek bezpośredniego przełożonego, składany do kierownika urzędu, z zachowaniem drogi służbowej;

2) jest możliwa po odbyciu, przez okres co najmniej roku, służby na stanowisku służbowym w dotychczasowej grupie uposażenia.

2. W przypadku zmiany, o której mowa w § 8 pkt 1, należy uwzględnić w szczególności dotychczasowe doświadczenie zawodowe funkcjonariusza oraz ostatnią ocenę okresową, opinię okresową w służbie przygotowawczej albo opinię służbową.

3. Szef Służby Celnej dokonuje zmiany, o której mowa § 8 pkt 1, w przypadku stanowiska dyrektora izby celnej oraz na wniosek dyrektora izby celnej, w przypadku stanowiska zastępcy dyrektora izby celnej.

§ 10. W przypadku zmiany, o której mowa w § 8 pkt 2, funkcjonariuszowi wyznacza się stanowisko służbowe nie niższe niż zajmowane przed awansem na stanowisko z kategorii stanowisk kierowniczych.

§ 11. W okresie 2 lat od dnia wejścia w życie rozporządzenia awans, o którym mowa w § 4, może nastąpić bez spełnienia warunku w zakresie uzyskania oceny okresowej.

§ 12. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. 2)

Minister Finansów: w z. E. Suchocka-Roguska
 
§ 5. ust. 2 pkt. 3, to dyrektor o tym decyduje, dalej nie roumiem dlaczego np. z specjalisty nie można startować na mł. eksperta, wszak zgodnie z § 3.:
Dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji wymaganych do zajmowania stanowiska służbowego jest:

1) świadectwo, świadectwo dojrzałości albo dyplom ukończenia szkoły średniej;

2) dyplom ukończenia studiów wyższych.
I biorąc pod uwagę załącznik nr I to właśnie jedynie wykształcenie jest ograniczeniem.
Nic juz z tego nie rozumiem...
 
acha już doczytałam:
3. Awans, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, następuje z:

1) kategorii stanowisk specjalistycznych do kategorii stanowisk eksperckich;

2) kategorii stanowisk eksperckich do kategorii stanowisk kierowniczych.

§ 5. 1. Rekrutację wewnętrzną poprzedzającą awans, zwaną dalej „rekrutacją”, ogłasza kierownik urzędu. Rekrutacja ta jest skierowana do funkcjonariuszy pełniących służbę w podległym mu urzędzie.

Ale literalnie: z kategorii stanowisk specjalistycznuch (tj. specjalista np.) na eksperta zgodnie z tym zapisem można:-)))
 
SORKI, ZE TAK WAS ZASYPUJE, ALE JESZCZE TO...:
2) przez zmianę kategorii stanowisk służbowych -po odbyciu przez okres co najmniej dwóch lat służby na najwyższym stanowisku służbowym w dotychczasowej kategorii, z zastrzeżeniem lit. a i b, oraz po uzyskaniu powyżej 2,5 punktów ze średniej arytmetycznej z ocen cząstkowych, o której mowa w rozporządzeniu, o którym mowa w pkt 1, w ostatniej ocenie okresowej:
Czyli jak rozumiem do czasu aż miną dwa lata od nadania nowych stanowisk (wartościowania) nie powinno być żadnych ograniczeń???
To dlaczego te ograniczenia sa stopsowane już teraz tj. w przypadku rekrutacji które już się odbywają, skoro częśc o rekrutacji odnosi się do trybu awansowania???
 
zeby ze specjalisty mimo ze masz wyksztalcenie awansowac na eksperta bez ukladow w SC zycia ci braknie
 
Back
Do góry