• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czas trwania rekrutacji

krzysiek_9q

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Maj 2024
Posty
2
Punkty reakcji
1
Witam,
planuję startować w najbliższym naborze na funkcjonariuszy KAS, proszę o informację ile mniej więcej trwa rekrutacja(od zakończenia składania wniosków, do rozpoczęcia służby/szkolenia)?
 
Zapewne różni się to zależnie od województwa. U mnie w zachodniopomorskim trwało to około 6 miesięcy
 
Faktycznie, powinienem napisać: "Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej", na szczęście są na forum osoby błyskotliwe, które domyśliły się co miałem na myśli i im dziękuje za merytoryczną odpowiedź.
 
Faktycznie, powinienem napisać: "Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej", na szczęście są na forum osoby błyskotliwe, które domyśliły się co miałem na myśli i im dziękuje za merytoryczną odpowiedź.
To trzymaj się tej formy nie tylko do końca rekrutacji. W życiu często nie ma czasu na domysły!
 
To trzymaj się tej formy nie tylko do końca rekrutacji. W życiu często nie ma czasu na domysły!
Funkcjonariuszy kas. . .

szukam w ustawie i znaleźć nie mogę, o co kaman?

Żeby nie było, ze gazety mogą sobie napisać co tylko chcą, proszę - tutaj przykład ze stron rządowych:

W języku potocznym jak najbardziej jest czas i miejsce na domysły, chyba, ze ktoś jest ograniczony...
 
U mnie pierwsze w którym się nie dostałam (ale koleżankom się udało) 8 msc, a w drugim 3 msc. Wszystko zależy jak im się śpieszy oraz jakie są terminy w szpitalu MSWiA
 
@adrzar - pokaż mi to w ustawie a nie w nowomowie. To co podałeś to przykłady płynące z „góry” powielane przez prasę aby osłabić mundurowych i ich kosztem podbudować nędzny twór KASem zwany. Tylko temu to służy używanie fc kas.
Jakby się wszyscy trzymali prawidłowego nazewnictwa fc scs to łatwiej byłoby mundurowym dostać to co mają inne mundurówki - jak np dodatek graniczny. Fc kas służy zacieraniu różnicy miech fc a cywilami i potem jest odpowiedź szefa, że nie da granicznego bo musiałby dać coś cywilom. Rozgraniczenie się zaciera.

Także w świetle powyższego zastanów się ponownie kto ma ograniczenia w postrzeganiu otaczającego świata.
 
pamiętam słusznie minione czasy kiedy istnieli tzw funkcjonariusze partyjni. Wolałbym żeby nie mylić celnika ze skarbowcem, munduru z garniturem, służby z umową o pracę, SCS z KAS. W przeciwnym wypadku zgadzamy się na to, żeby było wszystko jedno, wszystko byle jakie, jakoś to będzie, a co mnie to obchodzi, czarne jest białe, a DIAS będą do usranej śmierci, mam nadzieję, że ich się odwoływać, apelować, szmacić ideę prawa i prestiż państwa. Dla mnie to jest ten sam mechanizm.
 
@adrzar - pokaż mi to w ustawie a nie w nowomowie. To co podałeś to przykłady płynące z „góry” powielane przez prasę aby osłabić mundurowych i ich kosztem podbudować nędzny twór KASem zwany. Tylko temu to służy używanie fc kas.
Nie pokaże tego w ustawie, bo nie ma tego w ustawie. To jest mowa potoczna, która każdy normalny człowiek rozumie, a nie robię z tego problemy jak z różnicowaniem uposażenia i pensji. Nikt normalny nie udaje głupa, ze nie wie o co chodzi, chociaż doskonale wie o co chodzi. Kolega @krzysiek_9q zadał konkretne pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi - jak umiesz pomóc to odpowiedz, a jak nie to po co wypisywać takie dyrdymały?
 
To jest szkodliwa „mowa potoczna” (bo wcale potoczna nie jest - to jest manipulacja) i nie każdy wie co co chodzi. Zwykly zjadacz chleba przed tv skąd ma wiedzieć, że w ustawie nie ma takiego określenia. Wszyscy go zalewają dookoła fc kas i to się utrwala.
Karygodne jest usprawiedliwianie używanie tego sformułowania ale biorąc pod uwagę, że z prawdziwych celników w służbie zostały już tylko niedobitki a nowemu pokoleniu więcej spraw zwisa i powiewa nie dziwi mnie Twoja postawa.
Zwróciłem kandydatowi uwagę na istotną kwestię, ten mi odpyskował a Ty ciągniesz temat.
Do czego to doszło, emeryt ma „bronić” służby a fc. . .
Wygrałeś, dam sobie już spokój. Lepiej sobie jutro z rańca na rybki pojadę niż będę tracił resztki zdrowia na walkę z wiatrakami. Mój czas już minął.
Pamiętaj tylko kolego, tak Was skroją na ile im pozwolicie.
Powodzenia.
 
To jest szkodliwa „mowa potoczna” (bo wcale potoczna nie jest - to jest manipulacja) i nie każdy wie co co chodzi. Zwykly zjadacz chleba przed tv skąd ma wiedzieć, że w ustawie nie ma takiego określenia. Wszyscy go zalewają dookoła fc kas i to się utrwala.
Karygodne jest usprawiedliwianie używanie tego sformułowania ale biorąc pod uwagę, że z prawdziwych celników w służbie zostały już tylko niedobitki a nowemu pokoleniu więcej spraw zwisa i powiewa nie dziwi mnie Twoja postawa.
Zwróciłem kandydatowi uwagę na istotną kwestię, ten mi odpyskował a Ty ciągniesz temat.
Do czego to doszło, emeryt ma „bronić” służby a fc. . .
Wygrałeś, dam sobie już spokój. Lepiej sobie jutro z rańca na rybki pojadę niż będę tracił resztki zdrowia na walkę z wiatrakami. Mój czas już minął.
Pamiętaj tylko kolego, tak Was skroją na ile im pozwolicie.
Powodzenia.
Po pierwsze nigdy nie byłem celnikiem tylko celniko-coś tam.
Po drugie mnie też irytuje nazywanie nas w mediach (a jeszcze bardziej w oficjalnych komunikach rządowych) "funkcjonariuszami KAS", zamiast "funkcjonariuszami SCS". Ale nie mam na to żadnego wpływu. ŻADNEGO! Choćbym stał dzień i noc na Świętokrzyskiej i wykrzykiwał, ze jesteśmy funkcjonariuszami SCS a nie KAS, to nic to nie zmieni, poza wysłaniem mnie na badania psychiatryczne. Na te przekłamanie powinni reagować ludzie z góry: zaczynając od rzeczników prasowych, poprzez dyrektorów, a skończywszy na samym Ministerstwie. Pretensje proszę mieć do nich, a nie do nas.
I wreszcie po trzecie w ogóle nie przeszkadza mi sformułowanie "funkcjonariusz KAS", "celnik" (czy inne podobne) w codziennej mowie potocznej. Jak chcesz być świętszy od papieża to zacznij pisać pełny wyraz "funkcjonariusz" zamiast "fc", bo "szukam w ustawie i znaleźć nie mogę, o co kaman?"
 
Ostrzegałem ale Ty się jasno określiłeś.
 

Attachments

  • IMG_7869.jpeg
    IMG_7869.jpeg
    150 KB · Wyświetleń: 60
ci, którzy nie pracowali na granicy albo nie byli przy odprawach przed wstąpieniem Polski do Unii nie rozumieją co to znaczy być celnikiem i stąd te scysje.
A jaka jest różnica w odprawie Rosji, Białorusi i Ukrainy przed i po wstąpieniu do UE?
 
no przecież mówię, nie zrozumiesz.
Pytam poważnie, bez grama złośliwości, a ty zachowujesz się jak zwykły gówniarz. Sypcie sobie dalej piaskiem po oczach w waszej piaskownicy, ale beze mnie. W każdym razie przez takie osoby jak ty będę miał jeszcze mniej szacunku do starych celników.
 
no widzisz, ja też poważnie odpowiadam, że tego nie zrozumie nikt, kto tego nie doświadczył, ani słowa o Twoim czy czyimkolwiek poziomie intelektualnym. Skoro bierzesz to jednak do siebie, to pewnie masz zaniżone poczucie swojej wartości. Przez takie osoby jak Ty mój szacunek do młodych celników na pewno nie spadnie.
 
Back
Do góry