• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czarna wstążka 19.09-26.09.2008

Ciekaw jestem czy jutro podczas rozdawania awansów będzie widać u pracowników tutejszej IC czarne wstążki czy w ramach lojalności wobec władzy nikt ich nie założy??
Pozdrawiam....
A jaka jest w ogóle skala występowania czarnych wstążek w IC Poznań,bo nic o tym nie słychać ani w mediach ani na forum.Nawet w lokalnych newsach nie wypowiada się na ten temat wodnik(chyba że coś przeoczyłam).
 
Było b. duże zainteresowanie TVP Poznań, dzwonili do mnie kilkakrotnie. Ponieważ Krzysztof przebywał w delegacji odesłałem media do przewodniczącego innych zz. Wcześniej rozmawialem z tym przewodniczącym i o wszystkim został poinformowany. Odnośnie nastrojów panujących w SC ma podobne zdanie jak my. Jednak do mediów podał informację, że nic nie wie o żadnej akcji - tak mi to przekazali dziennikarze. Pytali, to jak to w końcu jest z tą akcją, skoro Pan tamten przewodniczący mówi, że nic nie wie. Około dwa dni wcześniej zarówno on, jak i wszyscy w IC Poznań otrzymali nasz APEL na swoje skrzynki mailowe.
Tak to wygląda w IC Poznań, niestety działacze związkowi podobnie reagowali także w innych regionach kraju, a zainteresowanie TVP regionalnych było b. duże - dzwoniono z co najmniej 8-u stacji.
To spora nuczka dla mnie na przyszlość.
 
Jak domniemuję z Pana odpowiedzi,ten przewodniczący ZZ podał telefonicznie informację mediom,że nic nie wie o całej akcji.To całe szczęście bo gdyby wystąpił przed kamerą to media mogły dać podpis pod jego wystąpieniem "Przewodniczący związku celników),a opinia publiczna widząc jego włosy,mogłaby skojarzyć jego wypowiedź z Panem:p
Wtedy by zaczęła się dopiero akcja.Z jednej strony ludzie czytają,że jakiś Siwy nawołuje do akcji protestacyjnej a po kilku dniach występuje publicznie i mówi,że nic nie wie o całej akcji.Ufff.;)
 
Jak domniemuję z Pana odpowiedzi,ten przewodniczący ZZ podał telefonicznie informację mediom,że nic nie wie o całej akcji.To całe szczęście bo gdyby wystąpił przed kamerą to media mogły dać podpis pod jego wystąpieniem "Przewodniczący związku celników),a opinia publiczna widząc jego włosy,mogłaby skojarzyć jego wypowiedź z Panem:p
Wtedy by zaczęła się dopiero akcja.Z jednej strony ludzie czytają,że jakiś Siwy nawołuje do akcji protestacyjnej a po kilku dniach występuje publicznie i mówi,że nic nie wie o całej akcji.Ufff.;)

Świadczy też to o tym jakich mamy związkowców w naszej Izbie.Jeden w delegcji a drugi o niczym nie wie.Pewnie obaj wiedzą o dokładnej dacie awansów w Izbie, by dostać coś z Pańskiego stołu.
Powtarza się sytuacja ze styczniowej akcji, gdy związkowcy byli potrzebni to nagle znikali z pracy by w ten sposób zniechęcić innych do brania czynego udziału.

Związkowcy z IC Poznań tylko dużo krzyczą ale nic nie robią co by mogło wpłynąć na naszą pracę.Liczy się dla nich liczba ludzików zapisanych do związków która ostatnio drastycznie spadła gdyż wielu przejrzało na oczy i wystąpiło z tych związków.
Cóż moze lepiej było nakłaniać ludzi by nie jechali po odbiór awansów itp...ale czego się nie robi "Ku chwale Ojczyzny"??
 
Jeżeli tak bardzo interesują Ciebie awanse, to wejdź na corintię,a zobaczysz, że pierwszy raz pokazano imiennie listy osób wyróżnionych, awansowanych i z podniesieniem uposażenia. Ja nie przypominam sobie, aby wcześniej zrobiono coś takiego w Poznaniu (zawsze zasłaniano się ochroną danych osobowych).

Jako przedstawiciel ZZ zostałem zaproszony na jutrzejszą uroczystość i będę na niej (z wpiętą wstążką)

PS Namawiać ludzi, aby nie odbierali awansów? Zastanów się co piszesz!!! (widocznie często byłeś awansowany, bo nie wiesz, co czują osoby nie awansowane kilkanaście lat!!!)
 
Schweps
Problem nie jest w związkach zawodowych tylko w ich ilości. Korzysta z tego druga strona.

Przecieram oczy ze zdumienia jak czytam post napisany przez S. Siwego. Z treści tych informacji domyślam się, źe chodzi o Arkadiusza, który solidaryzuje się protestem a jak ma to uzewnętrznić dla mediów to udaje greka.

Na korytarzach w MFie mówi się nieoficjalnie, że są bardzo małe szanse na przepchnięcie do 1.1.2009r. ustawy modernizacyjnej w zapowiadanym przed wakacjami kształcie.
 
Panie Siwy, mam wrażenie, że Pan chce i nie chce, aby media dowiedziały się o proteście. Przecież w tej służbie każdy wie- umiesz liczyć licz na siebie. Liczył Pan na inne związki, przecież na rozmowę można było umówić się w innym terminie , a nie zwalać winę na inne związki.
 
Jeżeli tak bardzo interesują Ciebie awanse, to wejdź na corintię,a zobaczysz, że pierwszy raz pokazano imiennie listy osób wyróżnionych, awansowanych i z podniesieniem uposażenia. Ja nie przypominam sobie, aby wcześniej zrobiono coś takiego w Poznaniu (zawsze zasłaniano się ochroną danych osobowych).

Jako przedstawiciel ZZ zostałem zaproszony na jutrzejszą uroczystość i będę na niej (z wpiętą wstążką)

PS Namawiać ludzi, aby nie odbierali awansów? Zastanów się co piszesz!!! (widocznie często byłeś awansowany, bo nie wiesz, co czują osoby nie awansowane kilkanaście lat!!!)


Wiem co czują osoby nie awanswane od ponad 10 lat...Zastanów sie lepiej co czują osoby, które mają jechać po odbiór awansu na stopniu lub po wręczenie Dyplomu po 10 latach, by na kolejne 10 nie mogli o tym myśleć.
Mogą tylko powiedzieć "Ku Chwle Ojczyzny"
Co Dyrekcja by im zrobiła gdyby wielu ludzi nie pojechało do Izby po ich obiór??
Zabrałaby je??
Sam powinieneś się nad tym zastanowić.
Jak widziałeś tą listę to zobacz gdzie te awanse zostały przydzielone i jakie komórki zostały całkowicie ominięte. Dlaczego żaden funkcjonariusz np. z Sznp i kilku innych komórek nie dostał awasu??Bo nie można go awansować już na stopniu(wyczerpane widełki) a na awans na stanowisku otworzyłby im możliwość normalnego awnsu w stopniu ale nie może tak być....

Pozostaje mi życzyć Tobie miłej imprezy w obecnści tak znamienitych osobistości w tym także samego SSC...
 
Nie bądź taki skromny:D
Przecież też tam Będziesz;)

PS Trzeba umieć cieszyć się ze szczęścia innych, bo wtedy człowiek jest szczęśliwszy:)
 
Ostatnia edycja:
Nie bądź taki skromny:D
Przecież też tam Będziesz;)

PS Trzeba umieć cieszyć się ze szczęścia innych, bo wtedy człowiek jest szczęśliwszy:)


Niestety muszę Cię rozczarowć-na tej pięknej i długiej liście mnie nie było...
Widocznie mam zbyt małe zasługi dla naszej SC.
Cieszy mnie też fakt, że nie będę musiał oglądać takich jak Ty którzy kłaniają się w pół przed Dyrekcją i SSC...
Widzę, że tańczysz jak Ci zagrają lub na coś sam liczysz-a może pokusił Cię ten poczęstunek??
 
Skoro nie przyznajesz się do uczestnictwa w jakiejkolwiek formie, to informuję, że wg mnie (Twoja ocena może być inna) cała uroczystość została przygotowana bardzo dobrze (bez zbędnych przemówień) i skoncentrowana na meritum, czyli wręczeniu wyróżnień i awansów.
Warto było być, aby zobaczyć musztrę w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych (dali czadu).
Poczęstunek był i chętnie z niego skorzystałem (był finansowany z Dywidendy z grupowego ubezpieczenia)
 
Ostatnia edycja:
...cała uroczystość została przygotowana bardzo dobrze (bez zbędnych przemówień) i skoncentrowana na meritum, czyli wręczeniu wyróżnień i awansów.
Warto było być, aby zobaczyć musztrę w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lotniczych (dali czadu).
Poczęstunek był i chętnie z niego skorzystałem (był finansowany z Dywidendy z grupowego ubezpieczenia)
Impreza w pełni profesjonalnie zorganizowana.Zabezpieczenie z każdej strony:
-bezpieczeństwo-la guardia pretoriano con pistola gotowych na każdy akt niesubordynacji lub demonstracji,
-duchowość-2xduszpasterze z tego jeden wojskowy wysoki rangą,
-symbolika-2x poczty(sztandarowy i flagowy), jeden wspanialszy od drugiego-piękne nowe wzory mundurów(ciekawe dlaczego wszyscy takowych nie mają)czapki furażerki u kobiet(j.w.)
-doczesność-urozmaicone menu,w którym większość z nagrodzonych,gości oraz wszelkiej maści oficjeli mogła coś dla siebie znależć.Szkoda że tak szybko zabrakło.Ale jak szanowny związkowiec zaznaczył,to było za naszą kasę,więc grzech nie zejść i popróbować jak została spożytkowana.
-morale-Cappo di tutti Cappi wygłosił taką przemowę,która ponoć wprawiła niektórych funkcjonariuszy oraz gości we wspaniały nastrój.Szkoda tylko że nagłośnienie było fatalne i słyszała to tylko część zebranych.Zaszczycił on swą obecnością również nieoficjalną część imprezy,na której dawał wyrażnie do zrozumienia pracownikom Izby że to że zostaną cywilami jest dla nich najlepsze.Bo funkcjonariuszy będzie się delegowało na wschód i (pomiędzy wierszami można było się domyślić że)może zajść taka potrzeba że potrzebni będą także np. funkcj. w IC Przemyśl nie tylko na granicy ale w postępowaniu celnym lub w ref.pod.akcyz.itd.

Impreza normalnie nie do p(P)oznania.Aż szkoda, że trzeba było szybko wracać,żeby zdążyć odbić kartę.
 
dawał wyraźnie do zrozumienia pracownikom Izby że to że zostaną cywilami jest dla nich najlepsze.Bo funkcjonariuszy będzie się delegowało na wschód i (pomiędzy wierszami można było się domyślić że)może zajść taka potrzeba że potrzebni będą także np. funkcj. w IC Przemyśl nie tylko na granicy ale w postępowaniu celnym lub w ref.pod.akcyz.itd.

Przynajmniej nie owija w bawełnę, nie ściemnia i przedstawia sprawę jasno.
Mundur=czasowe lub stałe przeniesienia na wschód, nie ważne w jakiej komórce pracujesz.

Tego samego życzę naszej kadrze, żeby nie popełniła błędu "podawania nieprawdy" np. z okresu naboru i agitacji do SR (gdy tłumaczono, że SR nie będzie jeździć na wschód, tylko sporadycznie:D) a dopiero na rozmowach z komisją rekrutacyjną okazało się,(oni także nie owijali w bawełnę), że dyspozycyjność oznacza również do 3 miesięcznych wyjazdów na wschodnie rubieże.

PS Lepiej mieć kilku prawdziwych ochotników niż kilkudziesięciu wprowadzonych w błąd i/lub zastraszonych wyrobników.

PSII Szanuję ludzi za mówienie bez ogródek o niepopularnych decyzjach, ale tak trzeba, gdyż najlepiej podejmować świadome decyzje znając wszystkie Za i Przeciw.
Ludzie (m.in. z IC) nie chcą oddać munduru, ale na wschód także nie chcą (i nie będą) jeździć.
 
Ostatnia edycja:
Profesjonalna akcja na parkingu-prawda
Jedzenie-kto pierwszy ten lepszy
Mundur nowe- po rozmowie z odpowiedzialnym za umundurowanie okazało się że nieliczni chyba 6 osób zamowiło nowe wzory-liczy się kasa a nie wygląd czekam aż po korytarzach zaczną chodzić bracia łaty.
może odgórnie rozkaz Panie Dyrektorze.
Zamówiłem mundur jestem lizusem:)
 
ja już dawno temu chciałem uszyć sobie NOWY mundur, ale zostałem odesłany z kwitkiem. Poinformowano mnie, że uszyć oczywiście mogę, ale wg starego wzoru.
PS Też jestem lizusem?:)
PSII Z nowym zapytaniem wstrzymam się do przyszłego roku, bo może mundur nie będzie potrzebny (propozycja jaka będzie, nikt nie wie), a zwracać kasy nie zamierzam (oczywiście ucywilnione osoby nie muszą tego zwracać)
 
ja już dawno temu chciałem uszyć sobie NOWY mundur, ale zostałem odesłany z kwitkiem. Poinformowano mnie, że uszyć oczywiście mogę, ale wg starego wzoru.
PS Też jestem lizusem?:)
PSII Z nowym zapytaniem wstrzymam się do przyszłego roku, bo może mundur nie będzie potrzebny (propozycja jaka będzie, nikt nie wie), a zwracać kasy nie zamierzam (oczywiście ucywilnione osoby nie muszą tego zwracać)


Jak mało potrzeba by uszczęśliwić poddanych-dwóch kapelanów, kilka słów SSC i poczęstunek za własną kasę...

Jabol po co Ci nowy mundur? Jak pojedziesz na wschód to tam wystarczy Ci do siedzenia w kanale czarny kombinezon oczywiście jeśli Ci na to kierownictwo pozwoli.Spełnisz wolę swego mentora SSC.
Może po takiej lekcji spadnie Ci ten jad z brody którym podtruwasz tu wszystkich bo chyba zapomniałeś po co jesteś związkowcem gdyż coraz bardziej skłaniam się ku przekonaniu, ze bardziej interesują Cię szaleńcze wizje SSC niż dobro pracownika...

Co do Twego lizustwa to sam powinieneś odpowiedzieć sobie na to pytanie....

P.S. Jeśli nie jesteśmy i nigdy nie będziemy służbą mundurową to po co ten cały cyrk z musztrą i całą tą dziwną otoczką.Może by bardziej podkreślić hierarchię w naszej służbie i pokazać gdzie jest kogo miejsce w szeregu???

Do pochwał lizusy a na front wschodni robole....
 
Back
Do góry