• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co to jest polityka?

N

nie_celnik

Gość
Syn pyta ojca:
- Tato, co to jest POLITYKA?
Ojciec odpowiada:
- Zobacz, ja przynoszę pieniądze do domu, więc jestem KAPITALISTĄ, Twoja mama rządzi tymi pieniędzmi, więc jest RZĄDEM, dziadek uważa, żeby wszystko było na swoim miejscu, więc jest ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM, nasz pokojówka jest KLASĄ ROBOTNICZĄ, a wszyscy mamy jeden cel, aby się Tobie lepiej wiodło! Ty jesteś LUDEM, a Twój młodszy brat, który leży jeszcze w pieluchach jest PRZYSZŁOŚCIĄ!!! Zrozumiałeś synku???
Chłopiec zastanawia się i mówi, że musi się z tym wszystkim jeszcze przespać. W nocy budzi chłopca płacz młodszego brata, który narobił w pieluchy i drze się wniebogłosy. A, że chłopiec nie wiedział co ma zrobić, poszedł do pokoju rodziców. W pokoju była tylko mama, ale spała tak mocno, że nie mógł jej dobudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki, gdzie akurat zabawiał się z nią ojciec, a dziadek podglądał ich przez okno. Wszyscy byli tak sobą zajęci, że nie zauważyli, że chłopiec jest w pokoju. Malec postanowił więc, że pójdzie spać i o wszystkim zapomni. Rano ojciec pyta go:
- Synku, możesz mi powiedzieć własnymi słowami co to jest POLITYKA??
- TAK!!! - odpowiada syn. - KAPITALIZM wykorzystuje KLASĘ ROBOTNICZĄ, ZWIĄZKI ZAWODOWE się temu przyglądają, podczas gdy RZĄD śpi, LUD jest całkowicie ignorowany, a PRZYSZŁOŚĆ leży w gównie!!! TO JEST POLITYKA!!!
 
co to jest polska polityka rządząca?

- pół koalicji (a może więcej ) z postępowaniami ks,
- krzyczenie na innych, że nie złożyli w czasie oswiadczenia a za parę dni informacje dziennikarskie o braku oświadczeń przez najgłośniej krzyczących 8)

Wiem, że wszyscy to wiedzą ale to jest już ...nie wiem - smutne? żałosne? ...każdy dopisze co chce
 
Krótki kurs odświeżania pamięci.

Kłamstwa wyborcze, afery PiS i towarzyszy:

1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem (JK).
2. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (J)
3. Nie będzie koalicji z Samoobroną (J).
4. Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa (J).
5. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną, zbrojnym ramieniem SLD. (J). 6. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie, podpórki Leszka Millera, drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy (J).
7. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne (J).
8. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe.
o jest sprzeczne z ideałami PIS. Lepper i przyboczni skazany wyrokami i płaci grzywny. (J)
9. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w więzieniu działaczy opozycji w latach 70 (J).
10. Nie zmienia się ordynacji wyborczej na krótko przed wyborami. A mamy bubel prawny, którego koszty ponosimy, grupowanie list to klęska Samopisu.
11. Nie podniesiemy akcyzy na paliwa.
12. Wybudujemy trzy miliony mieszkań (po milion każde). (6-10 tys. zł za metr, przy średniej płacy 2,5 tys. brutto, GUS)
13. Wprowadzimy szybko niższe podatki. (Będą wyższe)
14. To będzie tanie państwo, zredukujemy administrację. (taśmy prawdy, ministerstwo mórz, synekury na każdym sczeblu władzy)
15. Wycofamy wojsko polskie z Iraku. (Jedziemy do Afaganistanu)
16. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencję. (Zrobił się popularny więc go odsunięto i porzeczołgano, podobnie Sikorski i Dorn)
17. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
18. Afera bilboardowa (Kurski kłamał).
19. Chcemy koalicji z PO (Jarek kłamał od początku).
20. PO jest w koalicji z SLD. (Nigdy nie będzie, w przeciwieństwi do PiS, która kolaburuje z aparatem i agenturą po PRL i narodowymi socjalistami).
21. To wszystko wina PO i SLD.
22. Nie bedzie TKM-u. (Widzieliśmy u Begier, Skrzypczak, Urbański, Szczygło, czyli zasada BMW)
23. Moja teczka jest sfałszowana (J).
24. Większość byłych szefów dyplomacji była na usługach KGB. (raport o WSI to konfabulacje)
25. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
26. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
27. Merytoryka i przejrzystość. (widać po nominacjacach Orlen, NBP i TVP)
28. Stworzymy najbardziej konkurencyją gospodarkę w regionie. Bank Świtowy ocenił, że jesteśmy piekłem dla inwestorów. 75 miejsce w świecie za Kamerunem, Boliwią, Botswaną i Zanzibarem.
29. Tani podręcznik - najdroższy na świecie.
30. Dożywianie w szkołach - ciszej nad trumną.
31. Walka z bezrobociem, czyli akacja zielone wyspy wg. Tony Blaira, rząd brytyjski stworzył dla Polaków więcej miejsc pracy w pół roku niż obecny polski w 500 dni.
.............
99. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte w świętmym dla Pokaów miejscu... Jarosław Kaczyński 10 VII 2006 w stoczni otoczony przez 38 mln ZOMOWców)
 
Back
Do góry