• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co słychać w MF-ie?

to są wolne media, demokratyczny kraj bez CENZURY!!!! śmiechu warte... i po co ta ściema. A ciekawe jak najwyższy się teraz czuje? czy już tez spakowany? Nie chodzi o GS..chodzi o cały chory system okłady i układziki - wbrew temu co kreują
 
Ja jednak sądzę, iż został ON koziołkiem ofiarnym. Ten człowiek z całego MF chciał coś naprawdę zrobić dla SC, to np. modernizacja SC Jego jest zasługą.
 
Nie chcę Ciebie urazić skromny ale chyba sam się oszukujesz. Kozłem to on został jak został zastępcą.
Jeżeli nawet by chciał coś zrobić to i tak nic by nie zrobił bo był tylko troszkę większym pionkiem niż każdy ZOOL.
Dla mie gościem to jest Sekretarz Stanu Jacek D ( poprzednik Grzegorza S.), który bodajrze po miesiącu jak zobaczył co się dzieje w SC to zrezygnował z z-cy SC.
Ta cała modernizacja naszej SŁUŻBY a w szczególności wartościowanie to WIELKA ściema i wielki przekręt, którym powinna się zająć prokuratura.
Zwartościowano funkcjonariuszy nie po tym jakie ma kwalifikacje tylko po tym, że ktoś jest czyimś kolesiem lub lizo..pem.
Przepraszam ale Kolego nie masz racji.
Nie mówię, że wszyscy na stanowiskach Kierowniczych są niekompetentni, ale wiem, że wielu z lepszymi kwalifikacjami i z lepszym CV jest ocenionych na starszych specjalistów lub jeszcze niżej na specjalistów.
Szczęśliwego Nowego roku oraz DUŻYCH ZMIAN w 2013 roku życzy PIWKO.
 
Dyrektorzy i Naczelnicy, miłej zabawy sylwestrowej! Wasz Titanic idzie na dno!

Grzech główny to sposób interpretacji zwrotu "przed dniem wejścia w życie", umożliwiający mianowanie do korpusu oficerskiego wg zasady tu i teraz. Czyli my są Pany. Wg której do mianowania nie wystarczało pełnienie stanowisk kierowniczych w różnych komórkach przez lat 10 pod rządami poprzedniej ustawy. Wystarczał natomiast tydzień, co ja piszę dwa dni, zazębiające się z dniem wejścia w życie ustawy obecnej.

Czy to nie patologia, zauważona przez sądy powszechne, którym nie pozwolono (pewnie nazwijmy to ze względów logistycznych :) ) rozstrzygać tej sprawy? Należy przy tym zauważyć, jak sprytnie (czyt. obiektywnie :eek: ) wypremiowano i nagrodzono wierność niektórych, przez pozaustawowy bonus okresu sprawowania funkcji kierowniczych, ale skierowany wyłącznie do wąskiej grupki pełniącej funkcje kierownicze w dniu wejścia w życie nowej ustawy. Może ktoś ma jeszcze tą punktację na podorędziu i zechce ją tu wrzucić, ze wskazaniem autora? Wartościowania z kolei również moim zdaniem nie można ocenić pozytywnie. Ze względu na jego materialne podstawy i całkowicie pozaustawowe (pozakonstytucyjne) kryteria doboru. Także ze względu na procedurę, a właściwie jej brak, co już wykazały wyroki sądowe.

Wydaje się, że takie postrzeganie państwa i prawa doprowadziło do powrotu "standardów" państwa totalitarnego. W którym pod płaszczykiem zasad i dobra wspólnego o wpływy walczą bezlitośnie różne grupy. W którym przy zmianie ekip padają ofiary także wśród aktualnego estabilshmentu, że ogólnie dla porównania wskażę tu lata 50-te, 60-te czy 70-te ubiegłego wieku.

Jeszcze jedna dygresja w temacie. Został "trafiony" gość, który gorliwie realizował (czyt. przekuwał w czyn) pomysły reformatorskie. Inaczej, nadawał (!) im pozory legalizmu. O czym to świadczy, Panie Szefie Służby Celnej?

Na zakończenie optymistyczny bardzo cytat, dotyczący naszej medialnej rzeczywistości:

Za młodzież robią gwiazdorzy rocka, jak Zbigniew Hołdys i Kora Jackowska, a za nastolatka - Jakub Wojewódzki. Poniżej jego wieku jest miejsce tylko na potakiwaczy i lizusów, którzy mimo wszelkich starań nie mogą się przebić do ścisłej opiniotwórczej czołówki. Nawet redaktor Lis, choć w antyprawicowej i antykatolickiej furii przelicytował wszystkich, wciąż traktowany jest przez salon jako młody-zdolny, który powinien swe wygórowane aspiracje powściągnąć, bo ma jeszcze czas. Read more: http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/84259,ziemkiewicz-swiateczna-galeria-piernikow
 
Ostatnia edycja:
skromny może i tak ale w wypadku Anny C media coś podały, a to w przypadku /pana S nic...........a wysokość stołka o niebo w górę, miejmy nadzieje ze do puki sprawa nie będzie na wokandzie to człowiek nie winny.........szkoda tylko że jak coola przymkną nawet za coś co by było ........to piszą wsze gazety i portale jak coś trafia w figurę to cisza
 
a ja wciąż ciekaw jestem co naprawdę słychać w MF-ie a nie co TELE ECHO myśli o rządzących. Inna sprawa , ze mamy podobne odczucia, ale to nie miejsce (chyba). Czekam na jakies info co dalej z Grzegorzem Smogorzewskim? Co z postepowaniem? czy inne osoby jeszcze zasiadajace w MF mają w perspektywie wizytę smutnych panów? I najważniejsze -

DLACZEGO KURWA MAĆ NIC W MEDIACH O TYM NIE MÓWIĄ?!

Jak naszych wyprowadzali z granic w kajdankach to było wielkie halo, jak ich uniewinniali to już żaden wydawca (albo prawie żaden) nie robił z tego HOT NEWSA, ale jak zastepca wiceministra finansów i wiceszef SC ma zarzuty to wszyscy morda w kubeł !
 
"(...) Jak naszych wyprowadzali z granic w kajdankach to było wielkie halo, jak ich uniewinniali to już żaden wydawca (albo prawie żaden) nie robił z tego HOT NEWSA, ale jak zastepca wiceministra finansów i wiceszef SC ma zarzuty to wszyscy morda w kubeł !"

Kolego, ja tylko próbuję zmobilizować naszego Szefa, aby wreszcie wydał odpowiedź ... ale skoro nie odpowiada ... to pewnie taki ich styl ... to my powinniśmy im pomóc ...
 
Ostatnia edycja:
Nareszczie coś zaczęło się dziać w sprawie hazardu.
Dzisiaj przeszły mnie dreszcze - proszę o jeszcze.:).
 
dupa marznie w terenie

Marsze przemarsze , parady, buzia, klapa, rąsia goździk. Co drugi to zasłużony dla służby. Złote krzyże zasługi , zdjęcie z rodziną z okazji nominacji. Napoleon cła qrwa mać co nigdy nie stał na mrozie.
Jak były zajęcia w podgrupach w Dobieszkowie to specjalnie jeździli do izby po piecyki bo hotel był niedogrzany.
Poligon celny, bankiet jak w Czterdziestolatku.
Delikatny ten nasz korpus oficerski.
I co król jest nagi, cesarz Napoleon? 160 w czapce z kordzikiem.
Teraz w prokuraturze powinni wziąć się za tych co pisali te pozwolenia i inne bzdurne przepisy utrudniajace robotę.
Szczególnie za naczelników i kierowników z ministerstwa.
Asertywni inaczej. Mają własne zdanie na każdy temat.
Wykonają każde polecenie/rozkaz.
Tak w 45 tłumaczyli się Niemcy a później bolszewicy.
 
Ostatnia edycja:
Jacku Capiko! Zawieszam Cię w obowiązkach!Pomyśl tylko, że podając się do dymisji zachowasz resztki honoru!Oddaj się do dyspozycji Rostkowskiego!To uratuje Cię od dalszych przykrości!
 
cel reformy cła osiągnięty

wykonać każdy rozkaz. wykonawcy już ukonstytuowani. stopniami oficerskimi. kasą z uchwały modernizacyjnej. stanowiskami bez decyzji. no bo jak, przecież prawo jest przestrzegane wyłącznie na polecenie. po sutej gratyfikacji pieniężnej.

nie zdejmujcie mnie ze stanowiska. tak przecież ładnie wszystko naszykowałem.

gratuluję, platformo!
 
Ostatnia edycja:
Żono lota!Dla uczciwego prokuratora wątek gier hazardowych zawiera pożywkę dla grubego postępowania z perspektywą uznania mocnych , czytaj twardych dowodów uzyskanych w trakcie dochodzeń. Sąd nie powinien mieć problemów z wydaniem wyroku! Jedyną kwestią pozostaje to,czy paka rzadząca będzie chciala utopić SSC ?
 
Back
Do góry