• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

co drugi awansował w naszej służbie,ktoś o tym słyszał?

...Co z wynagrodzeniami w Służbie Celnej?

Dobrze. Wzrastają zgodnie z programem modernizacji. W tym roku mieliśmy dodatkowe 86 mln zł na dalsze tworzenie motywacyjnego systemu wynagrodzeń. W części uruchomiliśmy je w pierwszej połowie roku. Druga część zostanie rozdysponowana teraz, w październiku. Chodzi o bardziej celowe rozdysponowanie tych środków – w większym stopniu dla osób mających wynagrodzenie nieadekwatne do wartości zadania, które wykonują.....


PEWNIE,ZE DOBRZE SKORO NASI PRZEŁOŻENI PRZYTULA PO KILKA TYSIĘCY.
A CO TO JEST TEN MOTYWACYJNY SYSTEM WYNAGRODZEŃ?
JUŻ NAS ZMOTYWOWANO, WARTOŚCIOWANIEM !!!! :(((
 
A co z problemami, które pojawiły się przy mianowaniu wraz z wejściem w życie nowej ustawy o Służbie Celnej?

Nowe mianowania, które miały związek z wejściem w życie 30 października 2009 r. nowej ustawy o Służbie Celnej, dokonały się z początkiem listopada. Uwagi czy wnioski do tego procesu miało 5 proc. załogi. Ale trzeba pamiętać, że nie ma procesu, który zaspokoiłby wszystkich. Wydaje się, że 5 proc. to niewiele. Te osoby korzystają ze swoich uprawnień. Wniosły sprawy albo do sądów pracy, albo sądów administracyjnych. Na obu tych ścieżkach sprawy oddalono. W niektórych przypadkach dyrektorzy skorygowali mianowanie na stopień przez przyznanie awansu.

Związek zawodowy Celnicy PL złożył doniesienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa w związku z przeprowadzeniem mianowań w Służbie Celnej. Wniosek dotyczył rzekomego popełnienia przestępstwa przez pana ministra. Jak ta sprawa się zakończyła?

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie. W uzasadnieniu prokuratura stwierdziła, że wprowadzone przez szefa Służby Celnej punktowe kryterium mianowania na stopnie miało w tym przypadku ujednolicić i zobiektywizować ten proces. Podjęte przeze mnie działania prokuratura oceniła jako wypełnienie przysługujących mi kompetencji. Nie miałem wątpliwości, że postąpiłem słusznie.

Co on bredzi ? Przecież zarówno sądy pracy jak i sądy administracyjne odsyłają sprawę do SSC uznając właśnie jego jako organ właściwy do rozpatrzenia odwołania !!! A on pisze "Na obu tych ścieżkach sprawy oddalono".
Po drugie zapomniał :) powiedzieć, że złożone zażalenie do Prokuratury Sąd uznał za zasadne i przekazał sprawę z powrotem do Prokuraury. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
 
aR3RQT

jacek jak prowadził catering,to musiał się starać,bo każde złe posunięcie to sanepid i brak klientów a w SC może sobie mieszać JAK ŚLEPY W GARACH i nie PONOSI Żadnej odpowiedzialności,TO JUŻ WIADOMO DLACZEGO WRÓCIŁ DO CŁA!
 
Tak kończą "fachofcy" od kateringu

To mieszanie w garach przyda mu się bardzo w miejscu, do którego z pewnością trafi. Tylko będzie musiał się częściej golić, bo tam nie lubią nieogolonych panienek.
 
w radiu ,dziennikarze propagują informacje jakoby celnicy i policjanci okradali Skarb Państwa,nadużywając zwolnień lekarskich,głośno się mówi o wprowadzeniu 50% zasiłku chorobowego dla tych dwóch grup zawodowych.Zobaczcie jaka propaganda.Celnicy okradają Skarb Państwa????
 
A miałes złoty róg...

Mam wrażenie Panie Sławku ,że jest Pan po stronie wartościowania... Dzieją się rzeczy niewyobrażalne, a związki nie robia absolutnie nic- nie podają terminu protestów... Karteczki można sobie wsadzic w dupe- i Pan i My o tym wiemy... Dopuszcza Pan na forum glupie dyskusje o jakims kandydacie na prezydenta, a nam sugeruje , żebysmy skamlali na papierze. A wie Pan dobrze , że tylko protest-granicy , a co za tym idzie OC wewnetrznych wstrząśnie ta złą machiną,,, Dlaczego Pan tak postępuje? Dostał Pan od nas złoty róg , co Pan nam odda? Sznur?? No chyba że dostał Pan również złoty róg od kogos innego...
No juz- usuwa Pan moj post- szybciutko...
 
Back
Do góry