• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Cło za komputer....prosze o pomoc

L

lock1

Gość
witam
poszukuje w necie jakis wiadomosci na temat cla za sprzent elektroniczny sprowadzony z USA ..i nie znalazlem zadnych konkretnych informacji ...

chcialbym kupic notebook'a w sklepie internetowym mieszczacym sie w USA ze wzgledu na niski kurs dolara...

chcetozobic legalnie ...i dlatego interesuje kwota jaka musialbym zaplacic za sprowadzenie tego sprzetu

chodzi mi wylacznie o 1 komputer nie zaden masowy import....

koszt komputera to 1300 USD + koszt przesylki

dziekuje z gory za odpowiedz
i serdecznie pozdrawiam...
 
Witam,
na nowe lapki masz 0 % cła i 22 % VATu.Vat liczony jest od wartości laptopa z faktury powiększonej o koszty transportu(ew. ubezpieczenie).
Informacje na temat stawek celnych na import sprzętu el. znajdziesz w przeglądarce internetowej Isztar:
http://isztar.mf.gov.pl:7080/taryfa_celna/web/main_PL
Możesz mieć tylko problem z taryfikacją -jakby co to kopsnij private posta to Ci wyjaśnię.
Powodzenia.
Jaca
 
CŁO?

Witam serdecznie,
odnośnie właśnie laptopa ze Stanów: jeśli ktoś wysyła taki sprzęt jako prezent (i powiedzmy, że sprzęt jest używany), to jak wyglądać będzie sytuscja w takim przypadku?

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 
Witam serdecznie,
odnośnie właśnie laptopa ze Stanów: jeśli ktoś wysyła taki sprzęt jako prezent (i powiedzmy, że sprzęt jest używany), to jak wyglądać będzie sytuscja w takim przypadku?

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.



PATRZ J/W - NALEŻNOŚCI WYLICZONE NA PODSTAWIE WARTOŚCI CELNEJ TOWARU I KOSZTÓW TRANSPORTU
 
Witam,
A ja mam mam takie pytanie,
Jeżeli mam znajomego w Chinach i on chce Mi przesłać notebooka w postaci "gift for family"
Niemam pojecia jaki jest koszt notebooka bo za niego nie płacę (z resztą mam mu go odesłać jak sprawdzę jakość). Jest to jedna sztuka zapakowana w karton. Czy będą jakieś problemy z cłem lub ewentualnym otrzymaniem tego notebooka?
Jak interpretowany jest notebook plus zasilacz plus dodatkowa bateria i wszystkie inne akcesoria?
Czy ich ilość ma wpływ na zapłacenie cła czy nie?
Prosze o odpowiedź.
Z góry dziękuję.
 
W tym przypadku należałoby zastosować procedurę odprawy czasowej, jako wartość celną przyjmując wartość transakcyjną towarów identycznych lub podobnych plus ew. transport i ubezpieczenie. Notebook wraz z akcesoriami taryfikowany powinien być jako notebook.
 
Ostatnia edycja:
A co w przypadku kiedy będę chciał sprowadzić jedną sztukę dla siebie, lecz zakupiony laptop będzie od osoby prywatnej nie od firmy...
np zadeklarowanej wartości nie będzie a ubezpieczenie będzie na 200usd czy blankiet z wpłaty przez Western Union wystarczy?
Czy dowodem zapłaty może być kwota widniejąca na blankiecie Western Union?
 
to chcesz sprowadzić dla siebie, czy tylko na testy??? - udokumentujesz wartość towaru , to od takiej wartości będzie naliczone cło i podatek, nie ... - czeka Cię badanie wartości przez celnika (my też mamy komputery w domu i co dla importerów dziwne ... - nawet w pracy i to z łączem internetowym), więc na stronę wytwórcy lub eksportera, możemy spokojnie wejść i zobaczyć za ile go sprzedają.
 
Rozumiem dziękuję za informacje. No właśnie nie jestem importerem, na jedną sztukę nie będe potrzebował zezwoleń lub licencji importowych?
Pozdrawiam i dziękuję za informacje.
 
W nabyciu wewnątrzwspólnotowym zezwolenia generalnie nie są wymagane, chyba że notebook będący przedmiotem zapytania jest odpadem podlegającym przepisom ustawy z dnia 30 lipca 2004 r. o międzynarodowym obrocie odpadami. Wtedy potrzebne będzie potrzebne zezwolenie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska wydawane w drodze decyzji.
 
Back
Do góry