• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ciąża i urlop macierzyński a służba przygotowawcza

makosia

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Wrzesień 2022
Posty
1
Punkty reakcji
0
Temat był poruszany, ale konkretnej odpowiedzi nie udało mi się znaleźć. Może jest tutaj osoba, która wie, albo która sama była w takiej sytuacji i odpowie na kilka pytań? Wiadomo, że ciąża i później macierzyński w trakcie służby przygotowawczej jest problematyczna, ale czy jedno wyklucza drugie? Na pewno takie sytuacje się zdarzają. Czy na wniosek w takim przypadku przedłużą służbę? I czy potem mianują na funkcjonariusza? Bardzo zależało mi żeby się dostać, teraz sama nie wiem co zrobić.
 
Ważna kwestia dla osób chcących udzielić odpowiedzi, już się dostałaś czy jesteś w trakcie naboru?
 
Temat był poruszany, ale konkretnej odpowiedzi nie udało mi się znaleźć. Może jest tutaj osoba, która wie, albo która sama była w takiej sytuacji i odpowie na kilka pytań? Wiadomo, że ciąża i później macierzyński w trakcie służby przygotowawczej jest problematyczna, ale czy jedno wyklucza drugie? Na pewno takie sytuacje się zdarzają. Czy na wniosek w takim przypadku przedłużą służbę? I czy potem mianują na funkcjonariusza? Bardzo zależało mi żeby się dostać, teraz sama nie wiem co zrobić.
Gratuluję. Teraz powinnaś zadbać o siebie i dziecko i nie stresować się.
Nie znam lepszego argumentu na przedłużenie służby przygotowawczej niż ciąża i urodzenie dziecka.
Nie napisałaś czy zdążyłaś z ZKZ. Jeśli tak i zaliczyłaś język to nawet na macierzyńskim możesz być przeniesiona do służby stałej. Jeśli nie to przedłużysz przygotowawczą i pozaliczasz wszystko po powrocie. Oczywiście musisz mieć wsparcie rodziny która musi zająć się dzieckiem w trakcie wyjazdowych szkoleń.
 
Back
Do góry