• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Chętnie podejmę dyskusję w sprawie dyskryminacji ucywilnionych, jakie odczucia po ponad pięciu latach?Ktoś coś?

Emma2

Użytkownik
Dołączył
2 Wrzesień 2009
Posty
57
Punkty reakcji
18
Moje doświadczenie i szereg sytuacji jakie mnie ostatnio spotkały zmusiły do napisania tego postu.Ale zanim opisze o szczegółach proszę o Wasze opinie i odczucia jakich donaliscie dotychczas w związku z praca w US zapraszam
 
Mam spore i to negatywne doświadczenie w pracy IS po ucywilnieniu (dochodzeniowiec). Można napisać książkę. W przyszłym roku było by 34 lata w cle, a teraz jestem w przededniu wypowiedzenia umowy.
 
Ucywilnieni byli/są nie tylko w IAS-ach czy US-ach. Są tacy, który otrzymali propozycję z wyznaczonym miejscem PRACY w UCS-ach w CKR-ach!!! (na stałych kontrolach, kontrolach doraźnych i w grach). Pracują/pracowali wśród samych funkcjonariuszy, którzy byli często z mniejszym stażem i praktyką niż oni. Duża wiedza i wieloletnie doświadczenie tych ucywilnionych w zakresie kontroli akcyzy nie miała wtedy żadnego znaczenia dla decydentów. Nie badali jej, nie uzasadnili decyzji ucywilnienia. NAJWAŻNIEJSZE dla nich było ZABRANIE MUNDURU, a przecież CKR-y to komórki typowo mundurowe. Teraz brakuje tam ludzi....
 
Utrata prawa do emerytury mundurowej dla funkcjonariuszy nie posiadających kolejnych 10 lat służby do wyliczenia podstawy wymiaru emerytury
 
Brak awansu od chwili ucywilnienia…
Czy tylko TY czy jeszcze ktoś inny w Twoim US z ucywilnoionych nie dostał awansu. Poruszyłam ten problem bo tez mnie to dotyczy -ba nawet nie biorą mnie pod uwagę. Dostają osoby ,które pracują np 3 lata świeżynki. Zbieram informację celem przekazania to do zz i poruszenia tego tematu
 
Ostatnia edycja:
Czy tylko TY czy jeszcze ktoś inny w Twoim US z ucywilnoionych nie dostał awansu. Poruszyłam ten problem bo tez mnie to dotyczy -ba nawet nie birą mnie pod uwagę. Dostają osoby ,które pracują np 3 lata świerzynki. Zbieram informację celem przekazania to do zz i poruszenia tego tematu
Generalnie wszyscy …
Niebawem Świeżaki nas przegonią…
 
Jak pisałem w 2017 mijało 5 lat od ostatniego awansu a po ucywilnieniu już kolejne 5 więc suma to 10. W poniedziałek wiozę wypowiedzenie.
Nie może być.
Na listach awansowanych (ucywilnionych) w tym roku, jako datę ostatniego awansu wskazano 1 czerwca 2017 roku:ROFLMAO:.
Dzień ucywilnienia stał się dniem awansu.
Pisze się nowa historia ścieżki kariery zawodowej.
 
Ostatnia edycja:
Witam
Ostatni awans miałem w służbie w 2012 roku. W 2017 miałem otrzymać awans we wrzesniu. Zostalem ucywilniony w maju. W 2017 mijało 5 lat od ostatniego awansu a po ucywilnieniu już kolejne 5 więc łacznie to 10.
Opisałem całą sytuację i zgłosiłem zz.
I cisza...
Dzisiaj otrzymały awanse osoby z...3-letnim stażem.
Tak Nas szanują...
 
Witam
Ostatni awans miałem w służbie w 2012 roku. W 2017 miałem otrzymać awans we wrzesniu. Zostalem ucywilniony w maju. W 2017 mijało 5 lat od ostatniego awansu a po ucywilnieniu już kolejne 5 więc łacznie to 10.
Opisałem całą sytuację i zgłosiłem zz.
I cisza...
Dzisiaj otrzymały awanse osoby z...3-letnim stażem.
Tak Nas szanują...
Witam w klubie.
 
Witam
Ostatni awans miałem w służbie w 2012 roku. W 2017 miałem otrzymać awans we wrzesniu. Zostalem ucywilniony w maju. W 2017 mijało 5 lat od ostatniego awansu a po ucywilnieniu już kolejne 5 więc łacznie to 10.
Opisałem całą sytuację i zgłosiłem zz.
I cisza...
Dzisiaj otrzymały awanse osoby z...3-letnim stażem.
Tak Nas szanują...
zz cisza?chcę ten temat i inne poruszyc bo dla mnie to jawna dyskryminacja. Kiedy zapytałam wprost dlaczego sie mnie omija to dowiedziałam się, ze mam za duzy mnożnik (ich zdaniem oczywiście) a teraz już w grę wchodzi kasa.
 
To rożnie bywa znam osoby co tez 9-10 lat awansu nie miały. Z tymi awansami np. w US "młodzi" stażem w 2020 i 2021 to przez pandemie ludzie otrzymywali nowi np. po roku umowę zamiast na czas nieoznaczony na kolejny rok a potem awans przy umowie i np łapali się po roku n a kolejny awans. Osoby, które były wcześniej nie dostawały nic. Po zapytaniu czemu też były odp. bo mnożnik wyższy a nowi mieli niższy to dostali płacowo stanowiskowy.
 
Nie widzę by oprócz braku awansów coś Wam jeszcze się nie podoba w US. Próba mobbingu wykluczona?
Jakieś nieuzasadnione uwagi, wytykania?
 
Back
Do góry