• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Celnik z Szczecina? dywidenda

L

Leszczu

Gość
Panie Szefie SC

Mam pytanie dot. dywidendy wypłacanej przez PZU. Chciałbym poznać Pana zdanie czy jest to etyczne, że dyrektorzy IC przeznaczają część środków otrzymanych wramach tzw. dywidendy z PZU na obchody dnia celnika. Czy to jest normalne, że to celnicy (bo te pięniądze pochodzą z naszych składek) składają się na organizację takich imprez. Dla mnie jest to tylko i wyłącznie sprawa administracji celnej i jej możliwości finansowych czy taka impreza odbędzie się w teatrze czy gdziekolwiek. Nie może być tak, że środki pochodzące ze składek funkcjonariuszy przeznaczone są na cele związne z funkcjonowaniem Izby. Ja się naprzykład nie zgadzam, żeby część mojej składki była wykorzystywana na takie cele. Zapewniam Pana, że nie znam innego kraju w UE, gdzie celnicy partycypują w kosztach organizacji takich imprez. Nie sądzę również, żeby taka sytuacja miała miejsce w wojsku, Straży Granicznej i innych służbach. Wstyd!!!
 
Zgodnie z umową między brokerem reprezentującym ubezpieczyciela, a dyrektorem IC reprezentującym pracowników dywidenda przysługuje Izbie Celnej i to dyrektor w porozumieniu np. ze ZZ decyduje o przeznaczeniu tych środków.
Pracownik chcąc indywidualnie zawrzeć umowę ubezpieczenia nie mógłby liczyć na żadną dywidendę. Tego rodzaju bonus należy się z tego powodu że jest to ubezpieczenia zbiorowe.
Choć zgadzam się, że można mieć wątpliwości co do konstrukcji tego rozwiązania. To już na szczęście nie jest mój problem.
jk
 
Back
Do góry