• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Celnik? Dobra praca czy nie?

R

Radzio

Gość
Witam wszystkich pracowników Straży granicznej i Służby celnej:) Moje pytanie jest takie: Niedługo skończe technikum 4 klasę i jakie są moje szanse na prace w SC lub SG głównie chodzi mi o taką posade typu takiego "pyracza" sory za określenie ale ja to tak nazywam wiecie przeszukiwanie na granicy wszystkich i wykrywanie wszelkiego rodzaju nielegalnego towaru?
Pozdrawiam
 
Celnik-dobra praca czy nie .......... to dobry temat na magisterke z historii nowozytnej :lol:
A prywatnie powiem Ci ze sa o niebo lepsze i lepiej płatne.
 
jak nabór centralny? gdzie mam się zgłosić aby pracować na granicy głownie wschodniej bo mieszkam w Lublinie??
 
do ww.

Nadal SC przyjmuje ludzi do pracy. Powód starzy, a zwłaszcza młodzi uciekają. Niestety 1800 zł brutto nie jest zachęcające do dłuższego utrzymania się w pracy.
 
I co chcesz mi powiedziec że taki zwykły celnik który aby przechodzi sobie z samochodu do samochodu na granicy i "niby że naprawde cos szuka" to zarabia 1800 zł ?? Jak dla mnie to nie mało
 
Rada [Experta[/b]

Drogi Radziu. jeśli twoją jedyną motywacją do pracy w chrakterza urzednika państwowego jest zamiłowanie do przeszukiwania wszystkich i wykrywanie wszelkiego rodzaju nielegalnego towaru, to radzę ci, poszukaj sobie pracy w chrakterze ochroniarza. Biedronka będzie w sam raz dla ciebie.

I jeszcze jedna uwaga drogi chłopcze. W IV RP po technikum (bez matury) można zostac wicepremierem, ale nie urzednikiem państwowym niższego szczebla.
 
do gościa - piętro wyżej

:wink: Kolego, jeżeli ciebie satysfakcjonuje 1800 zł brutto to O.K. Ja tylko chciałem podkreślić, że za takie pieniądze SC fachowców do siebie nie przyciągnie. O ile jesteś kwalerem i mieszkasz z rodzicami to O.K. Lecz osoba mająca na utrzymaniu współmałżonka + dziecko lub dzieci i własny kąt, długo z tą pensją nie pociągnie. Dodajmy do tego wielość przepisów, które musimy znać i wszechobecną KW, która czyha na Nasze potknięcia. Na koniec - nie zazdrość ludziom z granicy. To naprawdę ciężka robota. Załóżmy, że przepuści samochód, który skontroluje nieco dalej GM. W samochodzie kontrabanda. Koleś ma ciepło. :wink:
 
Ale jakiego urzędnika? Mi chodzi o prace w terenie a pozatym maturke to zdam :] Chodzi mi tylko czy łatwo sie dostać do takiej pracy? Moze ładniej to powiedziec "Kontrolera" :)
 
Kolego tego czego szukasz nie znajdziesz w SC!! Widze że bardziej interesuje cię praca w SG a to zupełnie dwie inne firmy! Zarobki sa naprawde słabe w stosunku do wymagań, w SC pozatym nie masz żadnych dodatków za dojazdy, mundurówki, daruj sobie Sc jak już to tylko Straż Graniczna!
 
No to w Straży Granicznej miał bym właśnie taki obowiązek jako takiego kontrolera? Czy to też całkiem inna sprawa czy SG zajmuje się całkiem inną sprawą??
 
8) Studia? Nie zawsze są potrzebne, np. konserwatorzy, ale się przydają. Wszystko zależy od tego, gdzie dana ic chce zatrudnić określoną osobę. Zauważam ostatnio, że w SC przydaje się każde wykształcenie.
 
W przypadku DPG udają ze pilnują przejścia ale jak się szoszon na ciebie rzuca to i tak żadnego Sg nie zobaczysz :) Reasumując SG bo maja lepsze warunki, mundurówke i wcześniejszą emeryturę no i broń :lol:
 
No to służba graniczna zajmuje się ochranianiem granicy polskiej ?? nie ma zadania kontrolowania pojazdow na przejsciach granicznych??
 
Back
Do góry