• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Bed=end

Relax admin

Niestety, dałeś się zastraszyć i tyle... Jaka ochorona danych osobowych, jaka interwencja w prokuraturze? Panowie dyrektorzy zapomnieli chyba, że są osobami publiczymi i ochrona wizerunku własnego w kontekście sprawowanego przez nich urzędu nie obowiązuje. A na forum odnoszono się do nich, właśnie w kontekście sprawowanego przez nich urzędu. Osoby publiczne płacą cenę za swój status i mogą być swobodnie oceniani np. przez media. Osoby publiczne są wręcz pod kontrolą społeczną np. poprzez media, a takowym jest również Twój portal internetowy!!!! Żyjemy w państwie demokratycznym i takie sprawy nie są ścigane z urzędu, gdyż tylko obraza i to tylko ściśle podczas pełnienia obowiązków służbowych, bywa ścigana z urzędu i znam tylko jeden taki casus, kiedy prokuratura wszczęła postępowanie z urzędu w obronie głowy państwa, narażając ją zarazem na śmieszność.

Jeżeli Panowie dyrektorzy poczuli się urażeni, to bardzo proszę pozew cywilny, wniesienie wadium i spotkanie na sali sądowej, może wtedy wyjaśni się wreszcie parę spraw poruszanych tutaj wcześniej...
 
Ostatnia edycja:
Uwagi i opinie

Trudno, skoro kasuje się nam wątek na gdyńskim forum, to zachęcam do odwiedzania wątku pn. Dlaczego wykasowano nam nasz wątek? - patrz: http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=3986 na Forum Uwagi i Opinie, rozpoczęła się tam ciekawa dyskusja w powyższym, interesującym nas temacie. Zachecam również do wyrażania tam właśnie własnych opinii!!!!

Zastanawia mnie również fakt, dlaczego admin kasuje cały wątęk, a nie kontrowersyjne dla naszej dyrekcji posty. Przecież niektóre wpisy były całkiem niewinne. Wystąpił także, zaledwie chyba jeden wypadek upublicznienia nazwiska naszego p.o.
 
Ostatnia edycja:
Pkp

PKP,
co na polski język się uroczo też przekłada: pięknie, kurcze..., pięknie. Ale się wdzięcznie porobiło :) Jak dobrze żyć w wolnym kraju :)
A propos. Sławku, coby nie sądzić o tym wszystkim, że kiepsko np. jest pisać o faktach ograniczonych poznaniem, że ktoś coś niby robi gdzieś prywatnie... (osobiście jestem zdania, że nie powinno się tu, i w ogóle, pisać o sprawach prywatnych). Tak se wyszło, żeś to usunął ... skoro mowa o osobach publicznych. Myślę, że forum (Ty?) dało ciała...
 
Ostatnia edycja:
Interweniowaliśmy wprawdzie w sprawie naruszania godności w ref. snp w Ic Gdynia, jednak usunięto kierownika jak się wydaje jako winnego tej sytuacji..../ tak napisał S. Siwy.

Już Wam podziękowałem, że wstawiliście się skutecznie za f.celnymi,
ale słowo" jak się wydaje" w powyższym kontekście sprawy niezbyt rozumiem.
Jeśli są jakieś wątpliwości to niech to zbada prokuratura, PiP, i wówczas się okaże czy były kierownik RSNP w Gdyni został słusznie odwołany. Zastanawiającym dla mnie jest tylko to ,że po odwołaniu dostał awans na komisarza akcyzowego( o trzy stopnie), a f.celni są bez awansu w tymże urzędzie kilkanaście lat.
To jest bardzo ważny wątek w I.C. Gdynia, i w innych Izbach zapewne też.
Dziwię się co niektórym, że teraz atakują kierownictwo izby ,a przez kilka poprzednich lat nikt się nie zwrócił do związków zawodowych o interwencje w sprawie przestrzegania praw pracowniczych. Ale dobrze, że o tym się pisze.
 
Ostatnia edycja:
Przychylam się do prośby admina

Dzisiaj, 10:45 #13
slawomir.siwy
na wątku: http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=3976&page=2 napisał m.in:
---------------------------------------------------------------------

Sprawy poruszane w Waszych wpisach oraz pismo, które dostałem do wiadomości, adresowane do MF, są podjęte przez Związek Celnicy PL. Na razie złożyliśmy wniosek do SSC o kontrolę i zapytaliśmy czy poinformował równolegle organy scigania. Jeżeli SSC odstąpi od kontroli to na pewno tak sprawy nie zostawimy. Są sygnały o nieprawidłowościach i na pewno będziemy działać. Nie musicie juz więcej pisać na ten temat. Oczekuję natomaist wpisów na PW lub e-mail na temat wszelkich nieprawidłowości w Waszej izbie.

Jednak ktoś zainteresował się tym, co opisaliśmy w naszym wątku. Nie było to zatem bicie grochu o ścianę. Osobiście uważam, że po powyższych zapewnieniach admina, nie ma potrzeby przywracania naszych starych wpisów. Pewien skutek został osiagnięty, przyznam szczerze nie liczyłem nawet na taki efekt. Uważałem jedynie, że nie możemy wszyscy milczeć w sytuacji kiedy dookoła jest tyle niesprawiedliwości. Być może właśnie też dzięki nam, w tym najmniejszym, ale bliskim nam celniczym wymiarze, zmienimy choć troszeczkę ten świat!!!
 
Ostatnia edycja:
Popieram StaregoClorza

Co jednak nie oznacza, ze ma tutaj być cicho jak makiem zasiał. Wymieniać opinie chyba nadal możemy?
 
strach

No i stało się. Po info o możliwości podawania IP forumowiczów właściwym instytucjom, które zgodnie z prawem o to wystąpią dyskusja zanika. Lepiej
argumentować przy piwie, tworząc różne teorie,a w rzeczywistości nie majac nic dobrego do powiedzenia.
Czy uważacie ,że np. ostatnie awanse w I.C Gdynia, a w referacie "szczególnyn" były zgodne z prawem i etyczną uczciwością wobec pozostałych podwładnych?
Czy ktoś odwołany ze stanowiska kierownika powinien dostać awans o 3 stopnie, na komisarza akcyzowego. Czym w takim badź razie ów awans zawdzięcza?
Czy należy czterokrotnie awansować pracownika ( w przeciągu niespełna 1,5 roku), niczym się nie wyróżniającego.? W tym czasie pozostali f.celni czekają( już chyba nie czekają) na jakikolwiek awans naście lat?
Czy uważacie ,że polityka awansowania w izbie ulegnie zmianie po konkursie na Dyrektora I.C?
Może warto tutaj o tym rozmawiać?
 
Ostatnia edycja:
Siwy skutecznie nastraszył forumowiczów. Bravo - moje serdeczne gratulacje. Jestem tylko ciekaw jak ta rzekoma papuga się kontaktowała. Telefonicznie, meilem, wysłał pismo ? Nie rozumiem co do tego co tu pisaliśmy może mieć GIODO czy straszenie nas procesami o zniesławienie. Jak już wcześniej pisałem obowiązuje nas tzw. KODEKS ETYKI, ale czy on dotyczy tylko nas, szarych clorzy ??? Dyrektor powinien świecić przykładem. ..."zakładam kombinezon i do fabryki"... ???????? Trochę więcej szacunku dla munduru !!!

Pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że dzięki tej naszej wcześniejszej polemice SSC przejrzał (albo przejrzy) na oczy i dotrze do niego kogo powołał na p.o.
 
ZZ Celnicy PL w dniu 06.10. podjął temat rzekomych naruszeń, które sygnalizowaliście na forum i wystąpił do SSC. Proszę o konkretne zgłoszenia do mnie na PW lub e-mail, abyśmy mogli zadziałać jak należy w tej sprawie. Jeżeli SSC zleci kontrolę w izbie, musicie też być aktywni w czasie jej trwania, ale nie anonimowo na forum, a u kontrolujących. Jeżeli SSC nie zleci kontroli piszcie na maila slawomir.siwy@celnicy.pl, deklarując jednocześnie zeznania jako świadkowie lub podawajcie inne dowody potwierdzające to co było sygnalizowane na forum(na maila możecie pisać od razu). Nie liczcie raczej na to, że MF czy inne organy z zewnątrz potwierdzą to wszytsko bez Waszego udziału i zaangażowania. Musicie więc teraz wykazać się naprawdę dużą aktywnością i odwagą, aby doprowadzić sprawę do końca. ZZ Celnicy PL deklaruje wszelką pomoc i wspracie w tym zakresie. Do dzieła.
 
Mam taką samą nadzieję, że osoby które w jakikolwiek sposób zostały poniżone,zastraszane, poddane mobbingowi, i musiały wykonywać polecenie kierownika niezgodne z przepisami pracy,BHP, będą miały na tyle wlasnej odwagi, aby się wypowiadać kiedy przyjdzie na to pora przed właściwymi organami.
Przykładów jest wiele ale ,czy każdy chciał je pamietać? Teraz większość z f.celnych odetchnęła, ale jeszcze dwa miesiące wstecz wykonywala wszystko (nie wszyscy) co im polecono, chociażby to wiązało się z narażeniem wlasnego zdrowia.
Nie bójcie się bo to nie Wy jesteście winni tego, że ten "szczególny" referat był tak zarządzany, że odwołano kierownika( widocznie kontrole coś wykryły).
W gruncie rzeczy takich referatów i innych jednostek jest w calej SC zapewne więcej ,ale chodzi też o to ,że każdy w nich pracujący ma obowiązki, prawa i własną godność, którą nikomu nie wolno deptać.
 
strach c.d.

A co do próby wpłynięcia na administratora aby wprowadził zaamknięcie niewygodnych dla władzy ust na Forum to uważam, że lepszym rozwiązaniem była by konstruktywna wymiana poglądów z panem Dyrektorem. Poprzedni Dyrektor Tomasz W. wypowiadał się swego czasu na Forum. Myślę, że ujmy jemu to nie przyniosło.
Sądzę , że piszący na forum bardziej ważyli by słowa, a wypowiedzi były by bardziej rzeczowe.
 
I kto wygrał?

Podobnież, ludzie mówią, wygrał W. w merytoryce. B. twierdzi, że też się spisał. Jego człowiek p. Trts. (aa) dał pono swego pulchnego cialka. Ale to opowieści tylko. Chlopaki od Saint Pierre wypadli nader słabo jakoby. Jaki finał? Reszta średnio się plasuje, choć pono Mario Paul też da]ł czadu. Kto więc bedzie królem? Typujmy!.....
 
Ostatnia edycja:
No cóż, miło by było widzieć Paula w glorii zwycięzcy, chociaż podejrzewam, że raczej nie ma co liczyć na niespodzianki i, że wygra jedyny słuszny kandydat...
 
wazelina?

To co nie było tam prawdy ? a była ! i co z tego? są różne rodzaje prawdy i słodka i gorzka a świni jak się pluje w pysk to i tak powie , że deszcz pada!
:rolleyes:

i to by było na tyle
 
Jacku?

Jacku,o co idzie ? Boisz sie czegos,ze tak przepraszasz? Rozumiem,ze boisz sie AB. OK. Nie Ty jeden boisz sie tego faceta.Za co jednak przepraszasz? Za JEGO ZABIEGI podle, bo cos zrobil Tobie? Wystraszyl Cie? Czy tak, ok? Nie mielismy takiego typa jeszcze. Nie-celnika, ktory z nas sie smieje, gardzi nami. Robmy swoje. I Ty rob
 
Przeprosiłem Siwego, ponieważ uznałem iż nie miałem wtedy racji, a nie dlatego, że się czegoś lub kogoś przestraszyłem. Analizują tamtejsze nasze wypowiedzi i to co się dzieje ostatnio wokół tego forum oraz naszego ZZ uznałem iż Sławek miał rację kasując ten temat. Skoro wtedy publicznie dość ostro go krytykowałem to należą mu się przeprosiny również na forum.

Inną kwestią jest to jak się A.B. zachowuje i jak traktuje ludzi. Nie my (niestety) wybraliśmy go na dyrektora. Ale my możemy go krytykować. Tylko, że wtedy to chyba troszeczkę nas wszystkich poniosło. Anonimowo to każdy jest mądry.

Przestraszonych ludzi jest u nas sporo. Próbowałem ostatnio zebrać kilka podpisów pod tym listem otwartym w obronie Sławka. Wszyscy się z tym zgadzają ale podpisu nikt nie chce złożyć. Więc nadal uważasz, że to ja się czegoś boję ?
 
Back
Do góry