• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse...

awanse

Z tego co mówiły ZZ, to awanse mają być z dniem 1-go maja. Oczywiście "kwity" - ze względu na znaczną ilość mogą trafić do funkcjonariuszy troszkę później, ale jeśli byłaś na liście, to wyplatę majową powinnaś mieć już zwiększoną... :rolleyes:
 
awanse

Kto chce awansowac niech jedzie wspomoc kolegow na wschodzie,niech sie poswieci dla dobra SC. Tam mozna sie wykazac,udowadnic swoja wartosc i poszerzyc swoje doswiadczenie zawodowe.
A swoja droga to kolejny absurd aby domagac sie awansow za nic nierobienie, a przepraszam, za przychodzenie do pracy.Uff. i to az 8 h. codziennie.
 
Z tego co mówiły ZZ, to awanse mają być z dniem 1-go maja. Oczywiście "kwity" - ze względu na znaczną ilość mogą trafić do funkcjonariuszy troszkę później, ale jeśli byłaś na liście, to wyplatę majową powinnaś mieć już zwiększoną... :rolleyes:

Dzięki za odpowiedź.
A czy dobrze poinformowany kolega ;) może wie, o jaką kwotę ma być zwiększone wynagrodzenie za awans? Czy ma to być róznica pomiędzy obecną zasadniczą po podwyżkach, a tą, która obowiązuje na wyższym stanowisku?
 
Kto chce awansowac niech jedzie wspomoc kolegow na wschodzie,niech sie poswieci dla dobra SC. Tam mozna sie wykazac,udowadnic swoja wartosc i poszerzyc swoje doswiadczenie zawodowe.
A swoja droga to kolejny absurd aby domagac sie awansow za nic nierobienie, a przepraszam, za przychodzenie do pracy.Uff. i to az 8 h. codziennie.

Chyba drogi amicusie mówisz o sobie. Jesli przychodzisz do pracy i nic nie robisz, to rzeczywiście awans ci się nie należy. Ale cóż, nie każdy jest doskonały.. :D A swoja droga, to ciekawa jestem jakie to "ważne funkcje" pełnisz w SC, ażeby bezkarnie drwić z innych. Czyżbyś pracował na jakimś strategicznym stanowisku? Np. w archiwum? :D
 
Faktycznie, bywalem w archiwum przewaznie raz na miesiac przywozac SAD-y z oddzialu.Fajnie bylo patrzec jak tamtejsi przyjmujacy rozpijali flaszeczke/dwie, bo i monopol na ul.Dworcowej jest pod nosem.Czy dalej tak jest?Nie wiem. Ale nierobow na Dworcowej jest w przeliczeniu na 1000 mieszkancow chyba drugie tyle.Szkoda ,ze SSC nie wezmie sie za prawdziwa reorganizacje SC.Widocznie lepiej utrzymywac kilkaset etatow niezle oplacanej ,a zbednej administracji celnej(akurat tam w Rzepinie),bo i tak podatnicy zaplaca.Albo inny absurd-wcale nie zmyslony.Na skladzie podatkowym jest na jednej zmianie 5 f.c.( 12H), a pracownik tegoz skladu tylko 1. Panie Szefie bez sentymentow za dawnym miejscem pracy.Juz ktos napisal, ze RP to nie Kuwejt, w ktorym Emir doplaca do zycia, a podatkow nie ma.Tutaj trzeba najpierw wypracowac cos aby sie tym"sprawiedliwie" podzielic.
 
/Ale nierobow na Dworcowej jest w przeliczeniu na 1000 mieszkancow chyba drugie tyle.Szkoda ,ze SSC nie wezmie sie za prawdziwa reorganizacje SC.Widocznie lepiej utrzymywac kilkaset etatow niezle oplacanej ,a zbednej administracji celnej(akurat tam w Rzepinie)/...cyt.Amicusa

Amicus, jak zdążyłem się zorientować należysz do grupy tzw. alokersów.
Zastanawiam się skąd u Ciebie tyle nienawiści. Wychodzi na to że tych w IC Rzepin to najlepiej zagazować bo...Amicusa skrzywdzono. Ciekaw jestem czy to samo byś tu pisał gdyby nie to że Cię alokowano. Jestem pewien że nie...
punkt widzenia często zależy od punktu siedzenia, prawda? :)

Aha, żeby było jasne, ....też należę do w/w grupy...od czterech lat na wschodzie...:)
 
Ostatnia edycja:
Proszę w tej wymianiezdań nie zapomnieć o tym, że na forum:

Niedopuszczalne jest wywoływanie niepotrzebnych sporów czy konfliktów burzących dobrą atmosferę na forum. Zabrania się umieszczania postów sugerujących, że w jednych izbach/urzędach/oddziałach pełnią służbę lepsi, mądrzejsi funkcjonariusze niż w innych izbach/urzędach/oddziałach. To samo dotyczy postów pomiędzy pracownikami Służby Cywilnej a funkcjonariuszami Służby Celnej.


/całość w regulaminie frum: http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=157/
 
awanse

Baltazar, przykro ale co do mnie to sie pomyliles. Ja po prostu nie kradlem, bo mnie rodzice nie nauczyli.
Zawsze bede wolal za reorganizacja SC-likwidacja niektorych izb,zmniejszeniem biurokracji,likwidacji zbednych stanowisk,slowem to nie ma znaczenia w tym kim jestem, ale to co ja i miliony podatnikow wiedza.
Nie pisalem i nie bede pisal, kto jest lepszy a kto gorszy ( przestrzegalem na forum ale pod innym nickiem przed takim podejsciem do tematu-podzialem na z bronia i bez, cywilnych i mundurowych itp. malostkami).Widocznie czytajac posty nie pamietasz( nie obrazaj sie), co bylo wczesniej.
PS.Jeden z kierownikow z zachodu, kiedys na jednym z oddzialow powiedzial mi" jak chcesz tutaj byc to muszisz krasc"
On zostal, ja nie.
 
Zgadzam sie z Toba IPN.
Inny kierownik"fachowiec od 89 r, tylko i wylacznie", w rozmowie ze mna na temat funkcjonowania panstwa postawil ciekawa "teze".Ja jemu powiedzialem, ze jak to jest mozliwe, aby panstwo pozwalalo i nie przeciwdzialalo masowej kradziezy naleznych jemu podatkow, cel,roznego typu danin.Postawilem taki problem celowo, bo wiedzialem ,ze facet lubi dyskusje o polityce( byl chyba po historii).Dodalem, ze przeciez budzet kraju na tym traci niewyobrazalne kwoty.....On sie zamyslil i odpowiedzial mniej wiecej tak:
" a co ty myslisz, ze to co tutaj sie ukradnie, to mialoby szanse w takiej samej ilosci na powrot z budzetu centralnego w te rejony....Zobacz ile dzieki temu sie wybudowalo domow,zagospodarowalo dzialek,ziemi, zalozono firm"
 
Nie wiem po co te żale na tym forum...Żenujace jest to wytykanie innym-moze czas sobie zadać pytanie Co Wy byście robili na ich miejscu??MOże teraz t żal że tego nie robiliście...NIe ma co wracać do tego tylkobrać się za robotę.Fakt, że prawdą jest , że wszędzie jest kupa ludzi którzy się zawsze migali od pracy ale to jest normalne i wszędzie tak jest...Może zacznijcie rozmawiać o tych których przywracają do pracy Sądy Pracy-to dopiero jest szok-wszyscy wiemy kim byli Ci ludzie i za co wylecieli z pracy(powinni się cieszyć że ich nie zamknięto na długie lata)teraz chodzą i nawet nie wiedzą jak wygląda plombownica i do czego służy...Tacy ludzie za nic nierobienie dostają kasę a wiedzy nie mają żadnej...bo skąd mają ją mieć a może jakieś egzaminy im zrobić ??Strach z takimi pracować ale to jest wina naszego systemu prawnego.
Pozostaje tyko życzyć powodzenia ludziom którzy z takimi mają przyjemność i odwagę pracować.Może na tym polega reforma SC...
 
To tez mialem na mysli.Tylko, ze normalne to to nie jest.Znam jednego ,ktory juz do znudzenia chwali sie uniewinnieniem przez sad. Chwala mu za wiare w sprawiedliwosc, ale cukru to on do ust juz nie bierze.
 
Jak wielu ale to jest żenujace...Zero stresa z alokacjami itp...a tu nagle wracają wielcy funkcjonarjusze i jeszcze pokrzywdzeni.Ironią losu jest to, że teraz trzeba ich uczyć bo po tylu latach nic nie potrafią zrobić.Tylko kto zapłaci szkodliwe za ich uczenie.Po ich uniewinnieniu są święci jak ojciec dyrektor....Ciekaw jestem czy też dostali awans na 1-maja jak większość którzy przez wiele lat ciężko pracowali by go dostać.
 
"Cukier" to od jednej z afer z fikcyjnym eksportem cukru..
Gdzie indziej sluszalem o "cukrzykach".
Ja z orzeczeniem sadowym nie bede sie wdawal w dyspute, ale jak sam przyznal ten "cukrzyk" mieli( czterech ich bylo) szczescie, ze od postawienia zarzutow az szesciu prokuratorow sie zmienilo.
Inni takiego szczescia nie mieli.
 
Awanse

Oczywiście osoby z Finansów nie mają prawa do awansu ;)- a wydawało mi się, że niedawno pilnie szukano tam wsparcia i jakoś dziwnym trafem chętnych nie było...
Zapraszam, szczególnie do egzekucji i rozliczeń...
 
Jak Wam dzieje się krzywda, to złóżcie wniosek z prośbą o alokację,zapraszam,:D tam na pewno będzie Wam lepiej, będziecie mieć awanse itd , itp.
 
Back
Do góry