• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ARTUR CIESIELSKI ZAŁATWIA NAM PRACĘ

Do izbowca. W cle mamy ciągłe pogarszanie sytuacji materialnej celnika od 99r. Wcześniej było naprawdę nieźle jeżeli chodzi o finanse. Dla przykładu zarabiałem parę stówek więcej niż nauczyciele z pewnym już stażem, mimo iż byłem "młody celnik". Zarabiałem więcej niż szwagier policjant, mimo, iż on był w policji już kilka lat. Dzisiaj on zarabia parę stówek więcej. A pierwszy awans dostałem po 9 latach.
No ale wracajmy do dyskusji na temat pisma Rady Sekcji Krajowej.
Jak tak się dobrze wczytać, to zauważcie proszę, że Solidarność straszy Ministra Finansów protestem jeżeli do skarbowości nie przejdą etaty z cła.
Moim zdaniem lekko przegięli.
Proszę bardzo. Jeżeli ktoś znajdzie etaty w cle to proszę je zabierać, ale postawiłbym jeden warunek, bez akcyzy. Wtedy życzę powodzenia. :lol:
 
do Izbowca

DO SZANOWNEGO KOLEGI IZBOWCA. FAKTYCZNIE MOŻNA BYĆ SFRUSTROWANYM. SZKODA, ŻE TO FORUM POWSTAŁO TAK PÓŹNO. GENERALNIE JEST CHYBA WIĘCEJ OSÓB, KTÓRE MYŚLĄ O ZMIANIE MIEJSCA PRACY WŚRÓD FUNKCJONARIUSZY I TO WŁAŚNIE Z UWAGI NA POWYŻSZE. ALE UWAGA TYLKO UKS A NIE US. W TYM PRZYPADKU MOŻNA Z DESZCZU POD RYNNĘ. KOLEGA Buczek CHYBA TEŻ WYKLUCZA TAKĄ OPCJĘ.- TA CZĘŚĆ DO NIEGO
 
Myslę, że ten cały komunikat to próba spacyfikowania nastrojów w SC. Nic się chłopaki nie martwcie, damy wam pracę. Będzie OK.
Otóz, jak słusznie zauwazył Sławomir Siwy, jesli braki kadrowe są już teraz, proszę umożliwić tym pracownikom cywilnym, którzy chcą, przejść do struktur urzędów skarbowych. Przeniesienie zadań akcyzowych w takiej sytuacji, może doprowadzić do paralizu aparatu skarbowego.
 
zgadzam się z kolegami w zupełności jeżeli są braki w Urzędach Skarbowych to niech wzmocnią je niezadowoleni pracownicy cywilni którzy przeszli z UKSów do cła, ale akcyza powinna pozostac w SC tak jak w wiekszości krajów europejskich, po za tym wcale nie jest tak zle jak opisuje min. Ciesielski patrz.Puls Biznesu (wyniki SC)lub list kolegów z Wrocławia na www.customs.org.pl (sytuacja w cle)
 
Pan Artur Ciesielski

Pełnomocnik Rady Sekcji Krajowej

Do spraw Ceł i Akcyzy NSZZ „Solidarność”

Ze zdumieniem i niedowierzaniem zapoznaliśmy się z treścią podpisanego przez Pana stanowiska Rady Sekcji Krajowej Solidarność w sprawie reformy służb akcyzowych przedstawionego Szefowi S.C..(PRSK-11/2006).

Z pisma tego wyłania się zatrważający obraz nieudolnej oraz nieskutecznej Służby Celnej działającej chaotycznie, a na dodatek pod naciskiem bliżej przez Pana nieokreślonych sił działających nie tylko niezgodnie z prawem ale i wręcz narażających życie i zdrowie jej funkcjonariuszy i pracowników.

Lektura tego „dzieła” nasuwa nieodparte wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach. Tej realnej, będącej udziałem znakomitej większości ludzi w tym zarówno funkcjonariuszy jak i pracowników Służby Celnej oraz bytów urojonych, będących udziałem, na szczęście niewielkiej grupy osób, do której Pan się zalicza.

Przedstawione w Pańskim piśmie, by użyć dyplomatycznego wyrażenia „argumenty”, wykluczają swoim poziomem wszelką dyskusję merytoryczną, zostały one zresztą należycie ocenione w skierowanym do pana piśmie pracowników i funkcjonariuszy Izby z Wrocławia. Co do zarzutów demagogii i mijania się z prawdą można tu tylko przytoczyć powiedzenie Zagłoby „Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni”, natomiast może warto było by zwrócić Pańska uwagę, że wypunktowane przez kolegów z Wrocławia, a występujące w podpisanym przez Pana oficjalnie piśmie i niepoparte żadnymi dowodami zarzuty wobec S.C. in gremio, wyczerpują przesłanki zawarte w Art.. 212 § 1 Kodeksu karnego.

Jedynym logicznym wytłumaczeniem Pańskiego stanowiska jest „prywatna wojna” ze Służbą Celną spowodowana zawiedzionymi ambicjami dotyczącymi kariery zawodowej w jej strukturach, a bardzo prawdopodobnej świetlanej przyszłości w strukturach „Super Urzędu od Akcyzy i Gier”, prosimy tylko, żeby przy rozgrywaniu swoich partykularnych interesów nie szermować dobrem Państwa i podatników.

Gdańsk 2006-03-15

Z upoważnienia Przewodniczącego ZZSC w Gdańsku

Sekretarz Zarządu: Szymon Kabaciński


[/b]
 
Back
Do góry