• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Ja też dostałam z sądu apelacyjnego taką samą odpowiedź ZER na moją apelację. Czy składałaś jakieś wnioski w odpowiedzi na pismo ZER i czy wpłacałaś koszty?
Kosztów nie wpłacałam, jak się składa apelację, to nie trzeba. Nic nie odpowiadałam na odpowiedź ZER na apelacjet.
 
A jak się mają obietnice związku, co do reprezentowania nas na pierwszych rozprawach apelacyjnych? Chodzi mi o to, że o ile wyroki będą zapadać na posiedzeniach nie jawnych to nici z reprezentowania nas przez prawników. Czy da się temu jakoś zaradzić, wnieś jakiś sprzeciw, czy coś (rozumiem, że po otrzymaniu uzasadnienia wyroku)? Nie wiem, czy w tym konkretnym wypadku ta osoba zgłaszała taką chęć, ale odnoszę się ogólnie do kwestii zapadania wyroków na posiedzeniach niejawnych.
Obietnice Związku są cały czas aktualne. Niestety nie mamy wpływu na procedowanie sądu. O ile wiem, nie było jeszcze żadnych rozstrzygnięć we wniesionych apelacjach.
 
Pamiętajcie że istota tej pomocy jest przetarcie ścieżki dla orzecznictwa i wypracowania pism procesowych. zz nie udzieli bezpośredniego wsparcia wszystkim ale tylko pierwszym.A ponieważ w sprawę jest zaangażowanych wiele tysięcy osób spoza cła ze wspólną ścieżką orzeczniczą to uważam ze tę pomoc należy udzielać pierwszym nawet gdy nie są z cła by przeciwdziałać ucierającej się nie korzystnej linii. Zresztą ten pogląd w grudniu podzielił Sławek jak mi się wydaje. I bodaj że na grupie Operacja MSWiA potwierdził w styczniu.
 
Pamiętajcie że istota tej pomocy jest przetarcie ścieżki dla orzecznictwa i wypracowania pism procesowych. zz nie udzieli bezpośredniego wsparcia wszystkim ale tylko pierwszym.A ponieważ w sprawę jest zaangażowanych wiele tysięcy osób spoza cła ze wspólną ścieżką orzeczniczą to uważam ze tę pomoc należy udzielać pierwszym nawet gdy nie są z cła by przeciwdziałać ucierającej się nie korzystnej linii. Zresztą ten pogląd w grudniu podzielił Sławek jak mi się wydaje. I bodaj że na grupie Operacja MSWiA potwierdził w styczniu.
Ale czy na grupie Operacja MSWiA ktoś już miał sprawę w 2 instancji?
 
Ale czy na grupie Operacja MSWiA ktoś już miał sprawę w 2 instancji?
Już jest wiele apelacji w toku. Pokazały się już jakiś czas temu pisma ze stanowiskami zeru. Oddalić, obciążyć. Choć ostatnio zer się bardziej wysilił. Nie było wokand. Nie było rozstrzygnięć. Ktoś właśnie w apelacji ma zamiar wnieść o wokandę. Ostatnim razem tj ok 15 grudnia w pierwszej instancji jak miała być wokanda i zz cel. , zabiegałem by wzięli udział myślę że chcieli, dokładnej wiedzy nie mam to sąd odwołał posiedzenie. Przypadek? ....
 
Nie ma wątpliwości, że prawnik będzie wiedział jak się poruszać w sądzie i to zmotywuje sędziego do traktowania posiedzenie sejmu inaczej niż opieszale. W tej chwili mamy nadzieję, że SA przyjrzy się sprawie i nie będzie orzekał politycznie, tylko zgodnie z literą prawa. Nie mniej jednak, jeżeli stwierdzi, że ZER nie mógł postąpić inaczej, to bedziemy mieć taką samą sytuację jak wskazał rząd, czyli jesteśmy skrzywdzeni ale przepisów nie da się cofnąć bo nie obowiązuje. W analogii może być tak, że SA stwierdzi, że rzeczywiście zostaliśmy oszukani, ale ZER nie mógł postąpić inaczej i oddali nasze apelację. Wniesienie ponownie sprawny skarżąc tym razem Państwo jest niemożliwe, bo terminy poleciały i kręcimy sie w koło. Jeżeli Sąd będzie uczciwy względem własnego sumienia skieruje sprawę do TK. To będzie najbardziej uczciwe zagranie w takiej sytuacji. Wierzę jednak, że SA w apelacji będzie dla nas przychylny.
 
Maj za pasem. Piąty miesiąc ad 2024. Nasze sprawy w apelacji leżą odłogiem. Nie jest potrzebny przecież proces, stany faktyczne ustalone de facto, żadnych wniosków dowodowych nie przewiduję,

Zatem może napiszmy ponaglenia. Ani to pomoże, ani zaszkodzi. Ale jak Prezes będzie musiał zadekretować kilkaset ? wniosków przed wyborami jesiennymi, to może się podrapie w polityczną potylicę?

Proszę o wypowiedzi, bo czas najwyższy wykorzystać atut wyborczy w mojej ocenie.

Może do wiadomości do kogoś jeszcze to dać. Przecież akcją listów do prezydenta udało się zmienić ustawę okolo budżetową 2024, osobiście nie mam tu wątpliwości.
 
Maj za pasem. Piąty miesiąc ad 2024. Nasze sprawy w apelacji leżą odłogiem. Nie jest potrzebny przecież proces, stany faktyczne ustalone de facto, żadnych wniosków dowodowych nie przewiduję,

Zatem może napiszmy ponaglenia. Ani to pomoże, ani zaszkodzi. Ale jak Prezes będzie musiał zadekretować kilkaset ? wniosków przed wyborami jesiennymi, to może się podrapie w polityczną potylicę?

Proszę o wypowiedzi, bo czas najwyższy wykorzystać atut wyborczy w mojej ocenie.

Może do wiadomości do kogoś jeszcze to dać. Przecież akcją listów do prezydenta udało się zmienić ustawę okolo budżetową 2024, osobiście nie mam tu wątpliwości.
Zostało opracowane pismo procesowe do wykorzystania dla osób, które złożyły apelację w ubiegłym roku, które można wysłać do sądu w ramach uzupełnienia wcześniejszej apelacji. Jeżeli takie pismo nie zostało wysłane, to można to zrobić i przypomnieć się w ten sposób sądowi. Niezależnie od tego Związek skontaktuje się z Mecenasem, który przygotowuje wzory pism procesowych w zakresie art. 41 odnośnie zasadności występowania do sądu z monitami i zwracaniem uwagi na przewlekłość postępowania apelacyjnego.
Jeżeli Mecenas uzna, że już nadszedł odpowiedni czas na kierowanie ponagleń do Sądu Apelacyjnego, to zostanie opracowany wzór pisma procesowego, który zostanie udostępniony do wykorzystania w toczących się postępowaniach.
 
Back
Do góry