• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Art 195 ustawy modernizacyjnej

B

basia121

Gość
Panie Ministrze!

Art. 195 ustawy modernizacyjnej mówi, że funkcjonariusz celny może na własną prośbę być przeniesiony do słuzby w Straży Granicznej. Jednocześnie w ust.3 tego artykułu (chodzi o zachowanie ciągłości służby) funkcjonariuszy celnych pomija się.
Moje pytanie jest następujące: czy funkcjonariusz Służby Celnej w przypadku przeniesienia do Straży Granicznej zachowuje ciągłość służby?

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
 
Nie mam przy sobie ustawy o SG, ale wydaje mi się, że chodzi o to, ze nie można uznać ciągłości słuzby w SC do służby w SG z powodu braku w SC uprawnień do nabycia emerytury po 15 latach. Gdybyśmy uznali ciągłość służby doprowadzilibyśmy do sytuacji, że osoba przenoszona do SG po 15 latach służby w SC nabywa uprawnienia emerytalne w SG.
Dopiero wprowadzenie uprawnień emerytalnych mundurowych w SC w jakiejś wersji, pozowoli nam zaproponować przelicznik zaliczania lat słuzby w SC osobom przechodzącym do SG.
jk
 
Back
Do góry