• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Apel

T

tomek wegiel

Gość
Koleżanki i koledzy, funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Gdyni oraz Urzędów Celnych w Gdyni, Gdańsku i Słupsku


Zwracam się do Was z apelem o rozsądek w sytuacji, jaka obecnie zaistniała. Proszę o jutrzejszą obecność w służbie i pracy. Służba Celna okazała swoją siłę, także wielu z Was zademonstrowało swoją determinację. Czas najwyższy by teraz okazać rozsądek.

Proszę o obecność w celu zapewnienia funkcjonowania naszego zakładu pracy: do obsługi naszych klientów oraz wewnętrznych spraw nas dotyczących, jak choćby wypłata styczniowych uposażeń, jako że nie było możliwości wypłaty ich w piątek. Mam wiele sygnałów świadczących o tej gotowości. Wiem też, że wiele osób waha się, co czynić dalej. Dziękuję tym, którzy w tych dniach wykazali odpowiedzialność za zabezpieczenie minimum działania naszej organizacji, ale zarazem rozumiem desperację nieobecnych i ich solidarność z kolegami z innych protestujących izb w obronie interesów socjalnych naszej grupy zawodowej.

Każdy z nas w tych dniach przeżywa wiele emocji licząc na zdecydowaną poprawę warunków naszej pracy, jako że dotychczasowy stan mógł się sprowadzać jedynie do dzielenia niedostatku i frustracji z powodu braku realizacji składanych dotąd obietnic. Już teraz jednak nawet wielu funkcjonariuszy zastanawia się, czy czas nie zaczął grać na naszą niekorzyść. Po okazaniu determinacji czas na rozsądne szukanie rozwiązań.

Apeluję zatem do Waszej odpowiedzialności za nas samych. Także jako kolega do koleżanek i kolegów, z którymi jestem związany na dobre i złe od 16 lat od młodszego kontrolera celnego.

Tomasz Węgiel
 
"Zwracam się do Was z apelem o rozsądek w sytuacji, jaka obecnie zaistniała. Proszę o jutrzejszą obecność w służbie i pracy."

-ha ha proszę ratujcie moją posadę!!! Jak wrócicie to zostanę na swoim stołku

"Apeluję zatem do Waszej odpowiedzialności za nas samych. Także jako kolega do koleżanek i kolegów, z którymi jestem związany na dobre i złe od 16 lat od młodszego kontrolera celnego. "

-ciekawe z kim i chyba tylko na dobre .Tak tak możesz młodym takie frazesy mówić teraz kolegów szukasz trzeba było ludzi szanować i powinieneś najlepiej znać to powiedzenie "jak trwoga to do Boga"

"... ale zarazem rozumiem desperację nieobecnych i ich solidarność z
kolegami z innych protestujących izb w obronie interesów socjalnych naszej grupy zawodowej. "

-żenada szkoda słów i kto to mówi !!!!!???
 
Szanowny Panie Dyrektorze,

Zapraszamy jutro rano na bazę kontenerową. Dołączy Pan do kierownika i jego zastępcy. Proszę odszukać swój "kołek" napewno gdzieś go Pan znajdzie.

PS. Rozsądek kończy się gdy odbieram wypłatę 1350zł po pięciu latach służby. Wyskość tego uposażenia jest taką samą farsą jak Pana apel.

Mimo wszysko pozdrawiam,

Gruby



tomek wegiel napisał:
Koleżanki i koledzy, funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Gdyni oraz Urzędów Celnych w Gdyni, Gdańsku i Słupsku


Zwracam się do Was z apelem o rozsądek w sytuacji, jaka obecnie zaistniała. Proszę o jutrzejszą obecność w służbie i pracy. Służba Celna okazała swoją siłę, także wielu z Was zademonstrowało swoją determinację. Czas najwyższy by teraz okazać rozsądek.

Proszę o obecność w celu zapewnienia funkcjonowania naszego zakładu pracy: do obsługi naszych klientów oraz wewnętrznych spraw nas dotyczących, jak choćby wypłata styczniowych uposażeń, jako że nie było możliwości wypłaty ich w piątek. Mam wiele sygnałów świadczących o tej gotowości. Wiem też, że wiele osób waha się, co czynić dalej. Dziękuję tym, którzy w tych dniach wykazali odpowiedzialność za zabezpieczenie minimum działania naszej organizacji, ale zarazem rozumiem desperację nieobecnych i ich solidarność z kolegami z innych protestujących izb w obronie interesów socjalnych naszej grupy zawodowej.

Każdy z nas w tych dniach przeżywa wiele emocji licząc na zdecydowaną poprawę warunków naszej pracy, jako że dotychczasowy stan mógł się sprowadzać jedynie do dzielenia niedostatku i frustracji z powodu braku realizacji składanych dotąd obietnic. Już teraz jednak nawet wielu funkcjonariuszy zastanawia się, czy czas nie zaczął grać na naszą niekorzyść. Po okazaniu determinacji czas na rozsądne szukanie rozwiązań.

Apeluję zatem do Waszej odpowiedzialności za nas samych. Także jako kolega do koleżanek i kolegów, z którymi jestem związany na dobre i złe od 16 lat od młodszego kontrolera celnego.

Tomasz Węgiel
 
tomek wegiel napisał:
Koleżanki i koledzy, funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Gdyni oraz Urzędów Celnych w Gdyni, Gdańsku i Słupsku

Wzruszyłam się... Panie Dyrektorze kariera na pstrym koniu jeździ! Zrobiłeś dla MF co mogłeś. Czas się pakować. W skarbówce szybko się odnajdziesz - za 1500zł.? Życzę powodzenia.
 
APEL od funkcjonariuszy do funkcjonariuszy

Zacne koleżanki, serdeczni koledzy - funkcjonariusze Służby Celnej... jeszcze,

W tych jakże ciężkich dniach - godzinach próby, gdy wreszcie nastąpił czas ostatecznej rozgrywki, naszej batalii o normalne życie i pracę każdej i każdego z nas. Musimy pokazać swoją jedność i braterstwo w obronie naszych praw i ideaów.

Nasza ciężka służba Ojczyznie nigdy nie była doceniana, a mimo to spełnialiśmy ją z honorem, dumą i maksymalnym poświęceniem. Teraz nadszedł czas wyrównania naszych krzywd. Przez wiele lat byliśmy okradani przez rządy, które tylko mianowały się rządami polskimi.

Jak wiele papierosów i spirytusu musimy zatrzymać na naszych granicach i jak wiele dochodu musimy przynieść naszemu krajowi aby ktoś wreszcie zauważył jak ważna jest nasza służba.

Nasze postulaty były przez wiele lat tłumione przez naszych pryncypałów, dlatego apel Pana Tomasza W. jest dla mnie permamentną bezczelną prowokacją!!!

Nie poddawajmy się, bo tylko w jedności siła jak to pokazali trójmiejscy stoczniowcy w 1970 i 1980 roku.







tomek wegiel napisał:
Koleżanki i koledzy, funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Gdyni oraz Urzędów Celnych w Gdyni, Gdańsku i Słupsku


Zwracam się do Was z apelem o rozsądek w sytuacji, jaka obecnie zaistniała. Proszę o jutrzejszą obecność w służbie i pracy. Służba Celna okazała swoją siłę, także wielu z Was zademonstrowało swoją determinację. Czas najwyższy by teraz okazać rozsądek.

Proszę o obecność w celu zapewnienia funkcjonowania naszego zakładu pracy: do obsługi naszych klientów oraz wewnętrznych spraw nas dotyczących, jak choćby wypłata styczniowych uposażeń, jako że nie było możliwości wypłaty ich w piątek. Mam wiele sygnałów świadczących o tej gotowości. Wiem też, że wiele osób waha się, co czynić dalej. Dziękuję tym, którzy w tych dniach wykazali odpowiedzialność za zabezpieczenie minimum działania naszej organizacji, ale zarazem rozumiem desperację nieobecnych i ich solidarność z kolegami z innych protestujących izb w obronie interesów socjalnych naszej grupy zawodowej.

Każdy z nas w tych dniach przeżywa wiele emocji licząc na zdecydowaną poprawę warunków naszej pracy, jako że dotychczasowy stan mógł się sprowadzać jedynie do dzielenia niedostatku i frustracji z powodu braku realizacji składanych dotąd obietnic. Już teraz jednak nawet wielu funkcjonariuszy zastanawia się, czy czas nie zaczął grać na naszą niekorzyść. Po okazaniu determinacji czas na rozsądne szukanie rozwiązań.

Apeluję zatem do Waszej odpowiedzialności za nas samych. Także jako kolega do koleżanek i kolegów, z którymi jestem związany na dobre i złe od 16 lat od młodszego kontrolera celnego.

Tomasz Węgiel
 
tomek wegiel napisał:
Koleżanki i koledzy, funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Gdyni oraz Urzędów Celnych w Gdyni, Gdańsku i Słupsku


Zwracam się do Was z apelem o rozsądek w sytuacji, jaka obecnie zaistniała. Proszę o jutrzejszą obecność w służbie i pracy. Służba Celna okazała swoją siłę, także wielu z Was zademonstrowało swoją determinację. Czas najwyższy by teraz okazać rozsądek.

Proszę o obecność w celu zapewnienia funkcjonowania naszego zakładu pracy: do obsługi naszych klientów oraz wewnętrznych spraw nas dotyczących, jak choćby wypłata styczniowych uposażeń, jako że nie było możliwości wypłaty ich w piątek. Mam wiele sygnałów świadczących o tej gotowości. Wiem też, że wiele osób waha się, co czynić dalej. Dziękuję tym, którzy w tych dniach wykazali odpowiedzialność za zabezpieczenie minimum działania naszej organizacji, ale zarazem rozumiem desperację nieobecnych i ich solidarność z kolegami z innych protestujących izb w obronie interesów socjalnych naszej grupy zawodowej.

Każdy z nas w tych dniach przeżywa wiele emocji licząc na zdecydowaną poprawę warunków naszej pracy, jako że dotychczasowy stan mógł się sprowadzać jedynie do dzielenia niedostatku i frustracji z powodu braku realizacji składanych dotąd obietnic. Już teraz jednak nawet wielu funkcjonariuszy zastanawia się, czy czas nie zaczął grać na naszą niekorzyść. Po okazaniu determinacji czas na rozsądne szukanie rozwiązań.

Apeluję zatem do Waszej odpowiedzialności za nas samych. Także jako kolega do koleżanek i kolegów, z którymi jestem związany na dobre i złe od 16 lat od młodszego kontrolera celnego.

Tomasz Węgiel


Teraz koleżanki i koledzy??????
To chyba zły adres.
W MF postraszyli Pana Dyrektora i co? przestraszony bardzo?
No zakończenie dobre "Także jako kolega do koleżanek i kolegów, z którymi jestem związany na dobre i złe ....."
ja nie czuję się związana z Panem w żadnym stopniu.
Jestem związana wyłącznie z moją służbą i mundurem ale z Panem???? nie przypominam sobie, a powinnam????
Życzę znalezienia spokojniejszego zajęcia, nie powodującego bólów brzucha!
 
Celnicz-ka napisał:
Niezłego macie dyrektora (celowo z małej) w tej Gdyni !!!!
Wyrazy współczucia

Pozostali są nie lepsi! A dyr.Skowroneczek? Jakim cieńkim głosikiem rano kwilił? "wróćcie do pracy bo to nic nie da". Kapica ludzi od piątku straszy. Niedobrze się robi. Co PiS wybrał- my musimy ich znosić. JESZCZE.
 
Trafiłaś w dziesiątkę on jest cienki-najbardziej z zagadnien zawodowych i wiedzy merytorycznej:)))

Anno2 zapomniałas dodać żeby zabrał swoich wazeliniarzy aby mu się cos nie zatarło:)))
 
milites napisał:
Trafiłaś w dziesiątkę on jest cienki-najbardziej z zagadnien zawodowych i wiedzy merytorycznej:)))

Anno2 zapomniałas dodać żeby zabrał swoich wazeliniarzy aby mu się cos nie zatarło:)))

Nic mu się nie zatrze! od czwarku ma biegunkę! :oops:
 
Kolejny apel...

Ubiegły rok był dla mnie przełomowy - po 10 latach służby odeszłam na własne żądanie z administracji celnej - nadal jednak czuję się z Wami związana... (z byłymi współtowarzyszkami i współtowarzyszami niedoli -służby, nie z autorem tego apelu). Życzę Wam wytrwałości w proteście i należnego sukcesu, a także szacunku społecznego, na który w pełni zasługujecie.
Apele, apele, nieśmiertelne apele... udzielanie telewizyjnych wywiadów w mundurze i sandałach, tłumaczenie publiczne poprzez zaśmiecanie służbowych skrzynek listami m.in. o kryteriach, które zdeterminowały przyjęcie do służby cywilnej - brata PIS-owskiego działacza, a Izba Celna jako laboratorium doświadczalne pani, która o sytemie motywacyjnym i zarządzaniu w praktyce nie miała i nie ma zielonego pojęcia (na przytoczenie wszystkich podobnych sytuacji nie wystarczy miejsca) - to wszystko zmobilizowało mnie do publicznego wyrażenia własnej opinii o zaistniałej sytuacji. Choć Wasz protest obserwuję z dystansu - jestem dumna, że zjednoczyliście siły i wbrew odgórnym naciskom, co do których nie mam wątpliwości że miały miejsce (nie uwierzę, że powołnie się na trwające 16 długich lat "koleżeństwo" nie zostało poprzedzone innymi środkami...) - sprawiliście, że problemy konającej Służby Celnej zostały nagłośnione.
Życzę też Wam aby nigdy wiecej Wasza ciężka i uczciwa praca nie została "nagrodzona" upokarzającym dyplomem, podczas gdy niemalże w tym samym czasie pracownica skarbówki - wciśnięta niespełna rok wcześniej w zielony mundur, odbierała trzeci finansowy awans w ciągu roku.
 
"na dobre i na złe"

Apeluję zatem do Waszej odpowiedzialności za nas samych. Także jako kolega do koleżanek i kolegów, z którymi jestem związany na dobre i złe od 16 lat od młodszego kontrolera celnego.

Niezły tekst , zwłaszcza w Pana ustach Panie Dyrektorze !!!
Zapomniał Pan już, jak na podstawie plotki (przez dwa lata nie popartej faktem) przeniósł Pan celników, alokowanych z IC we Wrocławiu, do akcyzy.
Twierdził Pan , że w ciągu miesiąca zostaną aresztowani przez CBŚ bo są przestępcami z zachodniej granicy.
Zniesławił Pan celników z wieloletnim stażem w służbie i nawet nie usłyszeli słowa wyjaśnienia odnośnie powodów takiego potraktowania a jedyną formą wyjaśnienia była tylko plotka powtarzana przez agentów celnych , spedytorów i kolegów z pracy.
Nawet słowa przepraszam z Pana ust nikt nie usłyszał
PANIE DYREKTORZE --- HALO --- TO PRZECIWKO TAKIM ZACHOWANIOM TEN PROTEST .
Każdy potrafi napisać kodeks etyki - lecz nie każdy potrafi godnie i odpowiedzialnie postępować
 
I słusznie! Do Pana DYREKTORA niech dołączy jeszcze SZEF SC, który stwierdza na oczach milionów widzów TVN, że S.C. nie ma, bo nie pracują. To co on robi w Ministerstwie? Może złożyłby rezygnację :) nic straconego!!!
 
Back
Do góry