• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

APEL-PROTEST

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
Witam.
Zgłaszajcie proszę swoje uwagi i spostrzeżenia w kwestii ogłoszonego przez ogólnopolskie ZW. Zawodowe POGOTOWIA STRAJKOWEGO.
Piszcie o ewentualnych formach PROTESTU. Piszcie o tym, czy Waszym zdaniem akcja, a jeśli tak to jaka, ma uzasadnienie w chwili obecnej.
Ja pozostawiam na razie do mojej wiadomości wynik ANKIETY, która jest odpowiedzią na APEL do WAS wystosowany.
Nie podaję wyniku ANKIETY aby sprowokować jaknajszerszą dyskusję na ten temat.
 
Re.PROTEST

Moim zdaniem, aby odnieść jakikolwiek skutek akcji protestacyjnej (jeszcze-bo jest już i tak późno) należałoby zorganizować strajk włoski przez IC wschodnie oraz nagłośnić całą sprawę medialnie-zrobić "szum" w tv-przedstawiając ją w sposób merytoryczny, porównując kompetencje do pozostałych krajów UE. Należy szukać wsparcia w prasie i tv, bo tylko tak możemy coś jeszcze "ugrać"! pozdrawiam.p.s. wiem jaką w społeczeństwie mamy "pozycję", ale trzeba ryzykować i postawić wszystko na jedną kartę-nie mamy i tak nic do stracenia!!
 
Strajk Powinien być zależy tylko od postawy chłopaków ze wschodniej granicy jak podejdą do sprawy poważnie to może się nam uda wreszcie coś osiągnąć pamientamy jaka była sytuacja przed wejściem do UNIII listy alokacyjne itp.U nas nigdy nie mogło być spokoju zbyt długo bo byśmy zaczeli zaefektywnie pracować a to nie wszystkim na rączkę.Komuchów przy władzy już niema to może się udać :twisted:
 
Proponuję zatem:
1 przemarsz z okrzykami Jesteśmy Siłą Nic Nas nie Pokona, Banaś musi odejść! Jak wy nam tak to my wam tak! Na Belweder!

2 okupację poczekalni dworcowej

3 Zawracanie kijem Wisły (IC W-wa, Kraków, Toruń), Odry (IC Szczecin, Wrocław, Opole) Sanu (IC Przemyśl)

4 wizytę u psychoanalityka, dla tych, którzy wierzą, że są w stanie cokolwiek jeszcze dziś utargować grożąc strajkiem celniczym na wschodniej granicy lub na niedobitym jeszcze zachodzie.

A swoją drogą lepiej wejść na najwyższy w okolicy komin i krzyczeć żądamy chleba i pracy niż oczekiwać że ktoś ze wschodu tak ochoczo i sam z siebie pogłębi bezrobocie strukturalne.

Pozdro chłopaki (i dziewczyny)
 
Wodzu prowadź!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nowe możłiwości

Wczoraj pojawiły sie nowe możliwości działań w obronie S.C. Po podpisaniu umowy stabilizacyjnej między PiS, LPR i Samoobroną można uderzyć do tych oszołomów od Leppera albo najlepiej do niego samego i spróbować namówić do zrobienia jakiegoś zamieszania czy nawet pikiety w sejmie w sprawie demontażu S.C.
Jak wiadomo ludzie z partii A. Leppera są gotowi na wszystko i nieobliczalni mogliby się przysłużyć sprawie nawet niechcący.
Pozostałe partie raczej nie warte są zainteresowania PiS-owcy mają swoje 5 minut i nie będę "robić" we własne gniazdko a Roman zwany "KONIEM" i jego nacjonaliści prędzej zaszkodzą niż pomogą.

Mało czasu naprawdę mało czasu....
 
Gdy przedstawiałem plany Min. GRONICKIEGO dot. łączenia Izb Celnych ze Skarbowymi występując jakoś w maju czy czerwcu ubiegłego roku do wielu opcji politycznych nie pominąłem także wspomnianego tutaj szefa Samoobrony. M.in. Andrzej Lepper odpisał na mój list, w którym napisał, m.in. cyt. "Mogę Panu jedynie obiecać, że jeśli Samoobrona z woli wyborców w następnej kadencji uzyska realny wpływ na sprawy państwa z pewnością doprowadzimy do rozwiązania problemów pracowników Służby Celnej". Podzielił także moje obawy dotyczące złych działań Ministra Finansów Mirosława Gronickiego, w sprawie łączenia izb celnych ze skarbowymi oraz w sprawie likwidacji UC Nysa, ponieważ ten wątek był także przeze mnie poruszany.
Może biorąc pod uwagę podpisany pakt stabilizacyjny warto przypomnieć Panu Przewodniczącemu o jego korespondencji do nas. Oczywiście równolegle będziemy spotykać się w tych sprawach z innymi opcjami politycznymi, które w chwili obecnej mają jakiś realny wpływ na sprawy państwa.
Co Wy na to?
 
Co my na to?

Szanowny Sławku. Jakby ci to powiedzieć....jestem właśnie w trakcie lektury powieści Teoria Portali. W pierwszym rozdziale autor z całą mocą podkreśla, że nigdy nie napisał publicznie, że Andrzej Lepper to cham i idiota, ani też nie mówił, że wybranie takiego durnia na parlamentarzystę dobitnie świadczy o poziomie umysłowym tych, którzy go wybrali. To tyle...
 
Szanowny Kolego Observer. prawdopodobnie nie do końca rozumiesz moje intencje. Szkoda, że z racji funkcji szefa związku, nie mogę wdawać się w dyskusje na temat kogokolwiek ze świata polityki. Bardzo żałuję. Postarajmy się jednak obecną sytuację ocenić nieco szerzej. W sytuacji gdy wszystko tak jak jest zapowiadane zostanie wdrożone to na Opolszczyźnie zostanie za dwa lata co najwyżej 40 celników(jeśli zostanie urząd celny). A zaraz potem zostanie wprowadzony podatek liniowy i jak już ktoś pisał na tym forum zrównana akcyza na gazy i paliwa - bo to prędzej czy później nastąpi. Wówczas w skarbówce wystarczy poła z tych którzy dzisiaj są tam zatrudnieni, tj. jakieś dwadzieścia parę tysięcy.
 
Nie wiem na co czekasz. Dzisiaj rozesłałeś aby śmy to my pisali do posłów. Co Ty pogięło Cię. A od czego ty do licha jesteś. Weź się do roboty i zacznij coś robić bo jesteś przewodniczącym i jak wylecę na bruk to Ci odpowiednio podziękuję za nic nie robienie. I nie mam bynajmniej na myśli pisania i łażenia po posłach czy politykach innej maści.
Co zrobiłeś do tej pory w sprawie planu ewidentnego skasowania służby celnej?
Co ty k----- myślisz, że uchowamy się długo w skarbówce. Będą nas powoli wywalać tak żeby nie było zwolnień grupowych.
Oczywiście że jestem za strajkiem i to bardzo ostrym.
Dlaczego jeszcze nie rozdałeś plakietek, dlaczego ciągle nie wiszą flagi i transparenty z dupnym napisem PROTEST, dlaczego jeszcze nie trąbią w mediach o tym.
Zróbmy głodówkę, okupację, strajk włoski i co tam jeszcze wam przyjdzie do głowy, żeby nie odbierali nam zadań. Przejdź się po ludziach i popytaj o to. Na pewno znajdziesz kilkudziesięciu którzy pójdą jak w dym.
Piszę to zaraz po odczytaniu ogłoszenia ministerstwa, że ma nie być zwolnień i że pracują w celu poprawy i usprawnienia służby celnej. K...... co to jest, to są jakieś kpiny, kto to podpisał, do kiedy nie będzie zwolnień przez rok, max. dwa.
KTO MA INNE ZDANIE NIECH K------- ODPISZE NA MÓJ TEMAT.
Pogadamy już trochę spokojniej.
 
Nie wiem czy powinienem narażać się koledze, ale może nie koniecznie!!
Z wypowiedzi sądząc jest oj bardzo wzburzony. Nie dziwie się.
Jak likwidowali dawne województwa ( z takiego dawnego jestem) też byłem w identycznej sytuacji. Strajkowaliśmy, urządzaliśmy pikiety i co .... i nic nie zrobili, zrobili co chcieli (kwestia czasu). A my wyszliśmy na d.....
Oczywiście podpuszczani byliśmy przez przełożonych, którzy tracili stołki.
Taka jest prawda zrobią, co chcą i nie będą się liczyć z ludźmi.
Że ludzie stracą pracę, nie będą mieli, za co utrzymać rodzin, zasilą szeregi bezrobotnych itd.itd.
Najgorsze jest to na dzień dzisiejszy, że tak naprawdę nic nie wiemy, o czym piszemy, rozmawiamy .... to są plotki i domysły, cytaty wyrwane z wypowiedzi.....
Ale zgoda w jednym! Mamy NASZYCH przedstawicieli ( czyżby to ZZ ? ) może faktycznie coś zaczęłyby działać a nie czekać na reakcje pozostałych.
Żeby wszyscy .............................. nie obudzili się z ręką w nocniku.
Historia czasami lubi się powtarzać.
Pozdrawiam.
 
do złego

Hej zły !! Ja nie wiem o co Tobie chodzi ?? Chcesz strajkowac, okupować ok To napisz do Sławka Siwego konkretnie ilu Was jest jaki urząd/izba? Nie używaj sobie na gosciu nawet słownie bo pomyślę, ze jesteś poje.....y. To że rozesłał na skrzynki materiały do wykorzystania ma sens bo jak chociaz częśc ludzi napisze i podpisze siebie to tym samym włączy się aktywnie w działania a ni eędzi ekibicowac z boku i jeszcze lamentować i narzekać :twisted: :evil:
 
Do Złego.
Kiedy odczytałem twego posta parę godzin temu musiałem odejść od komputera. Ale teraz odpowiadam Ci krótko.
W piątek Zarząd Związku, no i bierzemy się ostro do roboty.
Chociaż trochę byłeś niesprawiedliwy w tej ocenie mojej działalności. Masz rację jednak, że nic nie było widać ani słychać z dotychczasowych działań, chociaż zapewniam Cię, że były prowadzone już różne działania.
AKCYZA i CZYNNOŚCI OPERACYJNO - ROZPOZNAWCZE MUSZĄ POZOSTAĆ W SŁUŻBIE CELNEJ - to dla mnie oczywiste.
 
KOMUNIKAT

Zarząd ZZFiPSC Województwa Opolskiego na posiedzeniu w dniu 17.02.2006r. postanowił, że będą podejmowane działania zmierzające do obrony funkcjonowania Izby Celnej w Opolu oraz działania za pozostawieniem w Służbie Celnej zadań z zakresu podatku akcyzowego, czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz stosowania środków przymusu bezpośredniego. Działania będą polegały na przeprowadzeniu szerokiej Akcji Informacyjnej w Województwie Opolskim.
Po końcowym ogłoszeniu przez Ministerstwo Finansów planów reformy Służby Celnej, gdyby pojawiły się jakiekolwiek sygnały czy informacje, świadczące o tym, że mogą być jednak zagrożone miejsca pracy/gwarancje zatrudnienia, wbrew temu co twierdzi Szef Służby Celnej, Zarząd zwoła w trybie pilnym kolejne posiedzenie, na którym podejmie natychmiast decyzje o przystąpieniu do bardziej radykalnych działań wynikających z ustawy o Związkach zawodowych i ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Przewodniczący ZZFiPSC
Województwa Opolskiego
Sławomir Siwy
 
Anschlus

Po co było godzić się na izbę.Przecież wiecie doskonale,że cło zostało ograniczone do minimum.Trzeba było robić reformę od samych podstaw :eek:.Dokonać weryfikacji kadr pod kątem zadań tak żeby było co robić.Zadbać o akcyzę.Te wszystkie wielkomocarstwowe mrzonki(Wielkie Księstwo Opolskie ) to czysta megalomania jak i to,że w cle będzie robota.Jak za kilka lat do UE wejdzie Ukraina to chyba będziecie się musieli odgrodzić płotem betonowym jak Izrael od Palestyńczyków w Strefie Gazy.
Trzeba wywalić tych wszystkich wizjonerów od stanowiska naczelnika wzwyż.To ich wina bo cały czas szukali uzasadnienia dla trwania i teraz to wszystko odbędzie się kosztem szeregowego celnika.
 
Do złego.
Chłopie uspokój się bo zawału dostaniesz. Każdy by chciał, żeby Oni za niego wszystko załatwili. Kiedy zrozumiesz, że każdy może coś zrobić? Jak Ci się nie podoba ZZ i jego władze, a ty wiesz lepiej, to o ile jesteś w ZZ masz bierne i czynne prawo wyborcze. Skorzystaj z niego i działaj. :twisted:
 
sorry sorry już trochę wyluzowałęm.
Ale wszysvcy jesteście cienie bo też nic nie robicie, a ja kurna robię, ale mało WAs OBCHODZI co robię. Robię i to dużo ale nie tutaj tylko w Unii. tutaj nie ma z kim dialogować. A niech ktoś napisze kto co zrobił. I KEN i GÓRAL i PARU INNYCH i CI CO NIE PISALI TEŻ. CIENIE!
Mam znajomych znajomych znajomych europosłów. W województwie ci co coś niby mogą to tak naprawdę gówno mogą. Bo kto ? dajcie przykład kto teraz z województwa może coś załatwić w śmiesznej warszawce. Cieszę się chocoiąz z tego, że związki wydukały z siebie jakiś list, mam nadzieje że to na dobry początek, bo to nic nie da. Próbujcie wyżej w Polskę i Europę.
Przewodniczący. Ile pociągniesz na tym liście czy to wszystko na co Cię stać.
Góralu czy Ci nie żal starego dobrego cła. Ja się uijawnię jak będzie prawdziwy strajk. Ale dopiero jak zobaczę że jest prawdziwy.
Jak ktoś wierzy w to, że pociągnie długo w skarbówce, to kiep. Niech mi taki ktoś to kurna jakoś logicznie spróbuje uzasadnić.
 
Back
Do góry