• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Apel do sumień

Apelującym zza biurka, szczególnie z dalszych stron, proponowałbym kilku miesięczny wyjazd do pracy na wschodnią granicę. Poznaliby realia i zastanowili się co piszą.
 
Jak dla mnie w obecnej sytuacji powinniśmy postąpić zupełnie odwrotnie.
Ze względu na chroniczny brak finansowania, brak kadr i ciągłe "mamy was w dupie" ze strony MF i rządu.
Ze względu na ciągłą dyskryminację w porównaniu do innych służb mundurowych.
Ze względu na ciągłe "ponoszenie dobrowolnej, finansowej ofiary" na rzecz wszystkiego innego.
Ze względu na ciągłe i stałe olewanie pism wskazujących zagrożenia.
Żadnej inicjatywy własnej. Szlaban w górę i niech jedzie. Tak, jak było do tej pory. Pies z kulawą nogą nie interesował się wywozem.

Za to możemy zasugerować, że jak tylko pojawi się odpowiednie zaplecze finansowe i kadrowe, to będziemy znowu zajebiści, bo po prostu w końcu zbrakło sił.
 
Jak dla mnie w obecnej sytuacji powinniśmy postąpić zupełnie odwrotnie.
Ze względu na chroniczny brak finansowania, brak kadr i ciągłe "mamy was w dupie" ze strony MF i rządu.
Ze względu na ciągłą dyskryminację w porównaniu do innych służb mundurowych.
Ze względu na ciągłe "ponoszenie dobrowolnej, finansowej ofiary" na rzecz wszystkiego innego.
Ze względu na ciągłe i stałe olewanie pism wskazujących zagrożenia.
Żadnej inicjatywy własnej. Szlaban w górę i niech jedzie. Tak, jak było do tej pory. Pies z kulawą nogą nie interesował się wywozem.

Za to możemy zasugerować, że jak tylko pojawi się odpowiednie zaplecze finansowe i kadrowe, to będziemy znowu zajebiści, bo po prostu w końcu zbrakło sił.
Tak sie zastanowiłem i .... jie etyczne to jest ale logiczne w tym momencie dla dobra służby.może wtedy by ktoś nas docenił i nasza robotę
 
Apelującym zza biurka, szczególnie z dalszych stron, proponowałbym kilku miesięczny wyjazd do pracy na wschodnią granicę. Poznaliby realia i zastanowili się co piszą.
Fajny nick, aktywność 2 letnia na forum i ogrom doświadczenia w pracy na granicy. Jestem pod wrażeniem, chcesz się pochwalić, czy nas przestraszyć. Powiedz to kolegom, których alokowano z zachodu na wschodnie przejścia.
 
Apelującym zza biurka, szczególnie z dalszych stron, proponowałbym kilku miesięczny wyjazd do pracy na wschodnią granicę. Poznaliby realia i zastanowili się co piszą.
Tak jest POPIERAM !!!! Mam 20-sto letni staż na granicach w tym alokację tylko 7 lat na wschodzie. Ci zzabiurkowi aktywiści po prostu mnie wkurw...ą Pieprzą trzy trzy nie mając pojęcia o czym piszą. Z tego co wiem jest nieoficjalny nabór więc niech napiszą tu na forum że ja i tu nick xxx dzisiaj zgłosiłem akcesję do pełnienia Służby na granicy PL-UA. Czekam na zgłoszenia.....
 
Fajny nick, aktywność 2 letnia na forum i ogrom doświadczenia w pracy na granicy. Jestem pod wrażeniem, chcesz się pochwalić, czy nas przestraszyć. Powiedz to kolegom, których alokowano z zachodu na wschodnie przejścia.
Staż na forum nie przesądza. Ważne co w głowie i gdzie pełni Służbę. Jestem alokowany z zachodu. I NIGDY TYM NIBY KOLEGOM Z ZACHODU NIE WYBACZĘ ŻE TAK NAS SPRZEDALI. MAM NADZIEJĘ ŻE CI Z ZACHODU Z ROKU 2004 TO CZYTAJĄ. I niestety bardzo ale bardzo rzadko was widzę. Moje omijanie was szerokim łukiem NIE JEST PRZYPADKOWE. OJ NIE.
 
Ostatnia edycja:
Staż na forum nie przesądza. Ważne co w głowie i gdzie pełni Służbę. Jestem alokowany z zachodu. I NIGDY TYM NIBY KOLEGOM Z ZACHODU NIE WYBACZĘ ŻE TAK NAS SPRZEDALI. MAM NADZIEJĘ ŻE CI Z ZACHODU Z ROKU 2004 TO CZYTAJĄ.
Kolego pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, jaki masz wpływ na to gdzie służysz, oczywiście ważne jest to co ma się w głowie ale w połączeniu z nabytym doświadczeniem zawodowym. Osobiście wydaje mi się, że jeśli masz staż dwuletni nie na forum, ale w służbie to niegrzecznie jest wynosić się ponad starszymi kolegami, bo służą w innej komórce. Staram się zrozumieć twoją urazę, ale nie rozumiem dzielenia funkcjonariusz na tych zzabiurkowych i granicznych, tym bardziej dziwi mnie, że mając taki staż nie dopuszczasz, że graniczny może zostać przenisiony za biurko i odwrotnie. Sam jestem takim przykładem i twierdzę, że przechodząc taką ścieżkę zawodową nabieramy większego doświadczenia zawodowego i doceniamy wtedy trudy służby w poszczególnych komórkach.
 
Kolego pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, jaki masz wpływ na to gdzie służysz, oczywiście ważne jest to co ma się w głowie ale w połączeniu z nabytym doświadczeniem zawodowym. Osobiście wydaje mi się, że jeśli masz staż dwuletni nie na forum, ale w służbie to niegrzecznie jest wynosić się ponad starszymi kolegami, bo służą w innej komórce. Staram się zrozumieć twoją urazę, ale nie rozumiem dzielenia funkcjonariusz na tych zzabiurkowych i granicznych, tym bardziej dziwi mnie, że mając taki staż nie dopuszczasz, że graniczny może zostać przenisiony za biurko i odwrotnie. Sam jestem takim przykładem i twierdzę, że przechodząc taką ścieżkę zawodową nabieramy większego doświadczenia zawodowego i doceniamy wtedy trudy służby w poszczególnych komórkach.
Pełna zgoda Kolego :) podpisuję się pod Twoim wpisem z pełnym SZACUNKIEM. NAPRAWDĘ. Dodam od siebie iż każdy Celnik musi mieć broń a nasze miejsce jest w MSWiA a nie jak jest nadzwyczaj trafnie określane w ministerstwie fajansu. Jesteśmy już zasileni przez fajnych kumatych ludzi Z UKS. Teraz tylko iść do przodu. Jak to ktoś napisał na forum zrobić tak jak w USA stworzyć taką jak u nich wspólną Służbę. Czy nikt w Polsce tego nie widzi ???? Przecież to jest NATURALNE POŁĄCZENIE SŁUŻB !!!!
 
Ostatnia edycja:
Pełna zgoda Kolego :) podpisuję się pod Twoim wpisem z pełnym SZACUNKIEM. NAPRAWDĘ. Dodam od siebie iż każdy Celnik musi mieć broń a nasze miejsce jest w MSWiA a nie jak jest nadzwyczaj trafnie określane w ministerstwie fajansu. Jesteśmy już zasileni przez fajnych kumatych ludzi Z UKS. Teraz tylko iść do przodu. Jak to ktoś napisał na forum zrobić tak jak w USA stworzyć taką jak u nich wspólną Służbę. Czy nikt w Polsce tego nie widzi ???? Przecież to jest NATURALNE POŁĄCZENIE SŁUŻB !!!!
W punkt. Tylko, że rządowi nie przejdzie przez garło przyznanie się do błędu zwanego KAS, ale trzeba ze wszystkich sił próbować się oderwać, kropla drąży skałę. Podporządkowanie MF, to jedna wielka porażka, tracimy wizerunkowo i finansowo, takiego bagna jeszcz nie było, a to dopiero początek zjazdu.
 
W punkt. Tylko, że rządowi nie przejdzie przez garło przyznanie się do błędu zwanego KAS, ale trzeba ze wszystkich sił próbować się oderwać, kropla drąży skałę. Podporządkowanie MF, to jedna wielka porażka, tracimy wizerunkowo i finansowo, takiego bagna jeszcz nie było, a to dopiero początek zjazdu.
Zwłaszcza że na jednej z demonstracji w Warszawie na której byłem byliśmy pod MSWiA i tam wszyscy zgodnue skandowaliśmy tu cytat CHCEMY BYĆ Z WAMI !!!! Ktoś :) to hasło zainicjował i wszyscy to podchwyciliśmy i to było SUPER !!!! Nasze miejsce jest w MSWiA a nie w ministerstwie fajansu. Należy cały pion celny przenieść do MSWiA a skarbówka niech pozostanie w mf. Przecież logika tego posunięcia AŻ KRZYCZY !!! Zwłaszcza iż z tego co wiem taki nieoficjalny projekt był bardzo poważnie na Radzie Ministrów rozpatrywany. Ale wówczas Pan M.B. sprzeciwił się temu. Tak tylko słyszałem ale to pewnie tylko plotki.
 
Jak dla mnie w obecnej sytuacji powinniśmy postąpić zupełnie odwrotnie.
Ze względu na chroniczny brak finansowania, brak kadr i ciągłe "mamy was w dupie" ze strony MF i rządu.
Ze względu na ciągłą dyskryminację w porównaniu do innych służb mundurowych.
Ze względu na ciągłe "ponoszenie dobrowolnej, finansowej ofiary" na rzecz wszystkiego innego.
Ze względu na ciągłe i stałe olewanie pism wskazujących zagrożenia.
Żadnej inicjatywy własnej. Szlaban w górę i niech jedzie. Tak, jak było do tej pory. Pies z kulawą nogą nie interesował się wywozem.

Za to możemy zasugerować, że jak tylko pojawi się odpowiednie zaplecze finansowe i kadrowe, to będziemy znowu zajebiści, bo po prostu w końcu zbrakło sił.
Szlaban w górę...przy poziomie kontroli zbliżającego się do 100% na wywozie.
Jak?
Zapraszamy siadaj na szlabanie.
Oj zapomniałem przy cyfrowej nie potrzebny tam człowiek...
 
Back
Do góry