• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

alokacja cd.

pola

Nowy użytkownik
Dołączył
6 Marzec 2008
Posty
96
Punkty reakcji
0
temat alokacji ciągle jest aktualny i w sferze zainteresowania - cieszy, że podniósł Pan dodatek mieszkaniowy, ale podniesienie go o 100% jest jedynie małym kroczkiem naprzód. Obecnie miesięcznie otrzymujemy niecałe 150 zł - podniesienie tej kwoty o 100% da ok 300 zł. Czy za taką kwotę można gdziekolwiek wynająć mieszkanie? Jest to tym bardziej bolesne dla nas "starych alokantów" w sytuacji gdy ludzie wysyłani obecnie na wschód mieszkają w pokojach hotelowych gdzie doba kosztuje ok.150 zł, do tego mają śniadańko i każdorazowy dowóz samochodem słuzbowym do pracy. Są "lepsi" alokanci i "gorsi"? Ponadto proszę też o udzielenie mi odpowiedzi, czy w przypadku gdy kupię działkę i wybuduję domek -oczywiście za pożyczkę bankową- uzyskam jakąś pomoc przy jej spłacie, czy też natychmiast zostanie mi odebrany dodatek mieszkaniowy i rozłąkowe? W 2003 roku wiele mówiło się o dodatkach na zakup mieszkania na wschodzie ale później temat umarł naturalną śmiercią. Panie Ministrze a co z dodatkiem za rozłąkę? Od 5 lat jest na tym samym poziomie i płacony jest z niego podatek czego nie ma w innych służbach mundurowych.
 
W nowelizacji ustawy o SC wprowadzamy taki sam zapis jak jest w SG, świadczenia do wysokości 2280 zł rocznie sa zwolnione z podatku. Na razie zdecydowałem o podniesieniu świadczenia na brak lokalu, w przyszłym roku przymierzymy się do kolejnych.
jk
 
Back
Do góry