• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

AlLOKACJA c.d

N

Nieważne kto

Gość
Ze względu na pojawiające się coraz częściej wieści o dalszym ciągu alokacji proponuję dyskusję czy jest ona/ALOKACJA/ naprawdę taka wstrętna, niedobra i odrażająca. Pewnie są tacy, którym wyszła ona na dobre i wcale TE LUDZISKA nie tęsknią za starym miejscem pracy. Czekam na Wasze opinie w tym temacie.
 
-tychyba nie zdajesz sobie sprawy co ty pszesz.Alokacja to jedne wielkie kures......o . Zadnej osłony socjalnej ,mieszkań ,pracy dla członkow rodzin tylko -wchodzisz w nowe ,,poukładane " środowisko i dygasz jak fizol.Nikt tutaj nie patrzy na twoje studia ,fakultety czy podyplomówki .jesteś tzw.czarnuch .Acha jeszcze jedno -tutaj zawsze jesteś OBCY..... dlatego zapraszamy na alokację szczególnie do UC Przemyśl.wę z
 
ALOKACJA c.d

Poprzednik chyba troszkę się myli- nie wszyscy są tak traktwani - sa przypadki zgoła odmienne tzn ludziskom sie poprawiło
 
Chyba tylko alokowanym an stanowiska dyrektorskie :lol:
Ludzie udają, ale tak naprawde w każdejch chwili wróciliby do swoich DOMÓW, rozumiecie? Domów!!! Więc niechrzańcie farmazonów, że komus tam się poprawiło, bo to wszystko kłamstwa. Ktoś szuka usprawiedliwienia dla wysłania następnej "TURY" ochotników.
 
Kolego Mr Anderson - ma kolega 100% racje!!! Sam doskonale poznałem alokacje na sobie i mentalność alokowanych ludzi. Całe te "gadanie" że komuś jest "TAM" lepiej to kompletna farsa i kłamstwo. Nikt nie chce się przyznać, że jakby mógł to wróciłby nawet te 890km na piechotę do domu żeby tam być, mieszkać i pracować... Pozdrawiam wszystkich alokowanych i tych co pracują w IC Rzepin!!!!
 
Macie koledzy rację. Alokacja to tragedia dla alokowanych. Sam nie byłem alokowany. Do nas alokowano ludzi. Ci co przyjechali z rodzinami, to jakoś ciągną ten wózek. Ale ci co sami są zakwaterowani po hotelach to mają prze.... Rozpadają im się rodziny, alkohol każdego dnia na stole itp. A i wsród tych co przyjechali z rodzinami pojawiają się ostre problemy. Nie można wyrywać ludzi i rzucaćmnimi gdzie popadnie. Dla mnie to jest podłość.
 
zesłania

Obecny szef SC ma również osiągnięcia. Bardzo dobry wynik uzyskał w ilości rozbitych rodzin, biorąc pod uwagę formacje celne w europie za kadencji obecnego szefa SC w Polsce jest największa liczba rozwodów wśród rodzin które porozłączano dokonując zsyłek na wschód i płn. wsch.Wnioskuję o odznaczenie dla szefa SC za osiągnięcia w dziedzinie zmniejszania kosztów " alokacji".
 
Przyglądam się alokowanym i widzę, że są to bardzo wartościowi i pracowici ludzie. Jednocześnie im współczuję, bo widzę ich poziom socjalny i rozterki związane z rozłąką. Przykra sprawa

Co gorsza, uzupełnia się nimi dziury, w których nikt nie chce pracować.

Jednak chce alokowanym zadać pytanie. Czy w związku z tą nieoczekiwaną sytuacją nie próbowaliście sobie znależć czegoś lepszego na rynku pracy?
Wiem, że sytuacja jest trudna, ale czy ktos próbował?

Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu na stałe do domów
 
Znam ludzi, którzy nie przyjęli propozycji przeniesienia, zostali zwolnieni i teraz cienko piszczą, bo z praca u nas cieniutko, za 850 brutto i to nie konserwator powierzchni płaskich,niektórym kuroniowki się skończyły, inni pracują na zachodzie, jeszcze inni, znając luki przeszli na drugą stronę :lol:
Zwalniając zollków zmuszacie ich do wykorzystania ich specjalistycznej wiedzy przy poszukiwaniu nowego pracodawcy -żywiciela rodziny :wink:
 
alokacja cd

Ja chciałbym się dowiedzieć czy tacy ludzie, którzy na alokacji wygrali - bo sam pewnie będę następny - układów brak, ochrony brak co mi robić- poradzcie
 
Sam juz sobie odpowiedziałeś. Nie ma takich ludzi. Nawet czasowo alokowana kadra dyrekorska wróci do swoich domów.
Wszystko to pozory i oczekiwanie na zmiany. Jak to będzie wyglądać w przyszłości? Jeżeli nic się nie zmieni, to to wszystko się rypnie i nie będzie alokersów. Bo ile można dokładać do interesu, a chaty nie dostaniesz (no chyba, że będziesz dyrektorem)?
Nawet Ci, którzy się przeprowadzili, wzięli kredyty na x-lat nie sa tak naprawdę zadowoleni, bo startują od zera. Tak od zera a chatka w takim Poznaniu kosztuje 4 tyś za metr, a nie 800 jak w Rzepinie.
W rzepinie kupicie 130 metrowy domek z 50 arami za cenę kawalerki w Poznaniu. zapraszamy.
PS tutaj jest przynajmniej cos do wynajęcia/kupienia, ale na prawdziwym wschodzie, to psy dupami szczekają i szukaj wiatru w polu. :lol:
 
Re: alokacja cd

Nieważne kto napisał:
Ja chciałbym się dowiedzieć czy tacy ludzie, którzy na alokacji wygrali - bo sam pewnie będę następny - układów brak, ochrony brak co mi robić- poradzcie


Są tacy ludzie, gdyż właśnie przez alokację można było poznać co w Słuzbie Celnej znaczy koleżeństwo, lojalność, przyjaźń. 8)
 
koleżeństwo, lojalność, przyjaźń w IC Rzepin tłumaczy sie tak:

Bądź koleżeński i przyjazny w stosunku do RA, zawsze lojalnego wobec władzy! :D
 
alokacja c.d

:arrow: ta osoba która szuka dobrych stron alokacji jak ma rodzinę to niech się alokuje i przyjeżdża do domu raz na trzy tygodnie jako gośc.Zobaczy jakie są dobre strony
 
Back
Do góry