• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

a może z takim pomysłem ?

G

Guest

Gość
Skoro bezapelacyjnie w cle będą redukcje, to może Związki podjęły by chociażby bój o dopisanie naszej niby mundurowej służby do projektu nowej Ustawy o policji, leci w niej tak:
11) po art. 25 dodaje się art. 25a w brzmieniu:
„Art. 25a. 1. Minister właściwy do spraw wewnętrznych może wyrazić zgodę na
przeniesienie do służby w Policji funkcjonariusza Straży Granicznej, Biura Ochrony
Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub
Agencji Wywiadu, na jego prośbę, jeśli wykazuje on szczególne predyspozycje do
pełnienia służby w Policji.
2. Funkcjonariusz przenoszony do służby w Policji zachowuje ciągłość służby.
3. Funkcjonariuszowi przenoszonemu w trybie, o którym mowa w ust. 1 nie
przysługuje odprawa ani inne należności przewidziane dla funkcjonariuszy
odchodzących ze służby.
4. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia,
szczegółowe zasady prowadzenia postępowania w stosunku do funkcjonariuszy, o
których mowa w ust. 1, uwzględniając określenie szczególnych kwalifikacji
predestynujących do służby w Policji, równorzędność okresów służby i stażu,
należności oraz uzyskanych w dotychczasowych jednostkach kwalifikacji
zawodowych z policyjnymi.”;
 
Podejmujemy. I na pewno nie będzie to tylko pismo do SSC. To powinien być jeden z postulatów protestacyjnych. Bo w Policji widzę jakąś gwarancję zatrudnienia na wiele lat, natomiast w skarbówce niestety na niezbyt długo.
A kiedy planowane jest czytanie tego projektu w Sejmie? Czy jeszcze w lipcu?
 
Skoro zapodałem ten temat to znaczy,że coś niecoś o tym wiem. Poprzedni szef SC był już po słowie z Komendantem Głownym. Na pierwszy rzut mieli iść mobilni i karniści. Nie zastanawialiście się przypadkiem dlaczego nasze nowe rejestracje na autach służbowych mają już symbole HC.? Wstępne rozmowy aby nas wchłonąć w struktury MSWiA odbyły się ponad rok temu. Stanęło w miejscu z jednego powodu. Płac...,gdyż policjanci chcieli by uzyskać nasze, zaś my nie zgodzimy się na zmniejszenie pensji o 35%. Fakt,że w tamtej firmie jest większy stres i mobbing. Tylko w tym roku 3 funkcjonariuszy nie wytrzymało i palnęło sobie w łeb.Pozostali przynajmniej mają nadzieję,że jak odsłużą 15 lat, to nie muszą iść na kuroniówkę. Zwsze jakiś procent z utraty zdrowia można doliczyć i w efekcie jakoś dożyć starości.
Drugi pomysł, to wśród postulatów należałoby wymienić, (na podobieństwo sąsiadów zza Odry),że po mianowaniu funkcjonariusz celny staje się urzędnikiem państwowym. W przypadku likwidacji jednostki nie martwi się o swój byt,gdyż nabyty status gwarantuje mu ofertę pracy wkażdej innej jednostce administarcji państwowej. Lepszy rydz, niż nic!!!
ps.nie znam terminu przedłożenia projektu w sejmie.Wiem natomiast,że jest to straszak na nieposłusznych policjantów. Zauważcie zapis w projekcie (na wstępie),że minister może wyrazić zgodę.Nas satysfakcjonował by zapis (na zasadzie alokacji wewnętrznej),że moglibyśmy przechodzić na własny wniosek.
 
Policja bije na alarm - nabór nie daje efektów, bo najlepsi kandydaci na mundurowych uciekają z kraju. Już wiadomo, że na Dolnym Śląsku w ty roku nie uda się zapełnić wszystkich 380 wakatów.źródło: www.gazeta.pl/wroclaw
Jeszcze rok temu podczas naboru przed budynkiem policji codziennie były tłumy. W ciągu miesiąca dokumenty złożyło wtedy 2200 osób. W tym roku nabór ruszył w lutym, a do tej pory zgłosiło się zaledwie 1250 kandydatów. To za mało, ponieważ przez rekrutację przechodzi średnio co dziesiąty, a nabór kończy się 31 lipca. Ludzie szukają pracy za granicą, więc do nas zgłasza się ich mniej - tłumaczy podkom. Paweł Szubert, kierownik sekcji doboru dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.Początkujący policjant dostaje na rękę 1200 zł, po trzech miesiącach - 1400. Dla porównania kelnerka w Hiszpanii może zarobić nawet 1000 euro.
Rekrutacja! Za szczelne sito dla byłych celników....
 
no to ja Wam powiem tak. :)
generalnie wszystko "si". tylko, że parę mankamentów jest:
1. jednostki wymienione w zmianach do ustawy o Policji to jednostki troszkę inne od naszych:
- wszystkie z nich (poza PSP) charakteryzują się przede wszystkim posiadaniem broni
- we wszystkich jednostakch obowiązuje system naboru dosyc zblizony do siebie, a nie posiadający niczego wspólnego z naszym. również przebieg i tryb słuzby znacznie się różni od naszych warunków pracy.
- te szczególne predyspozycje, o których mowa w ustawie, a które powinni posiadać kandydaci do pracy w policji z innych jednostek umundurowanych to zapewne posiadacze specjalności, o które ciężko w tej formacji. a więc ratownicy (stąd PSP), piloci, saperzy, specjaliści od AT i ochrony osób. a co my mamy do zaproponowania? dochodzeniowców? naszych operacyjnych? nie rozśmieszajcie mnie. kks mówi wyraźnie, że tylko SC ma prawo do karania sprawców przestępstw z zakresu naszej właściwości. a operacyjnych to oni mają własnych. więc po co my im? policja sie cłem nie zajmuje. :)
2. chyba z 1/4 chłopaków w cle, których znam, ma kategorię zdrowia D lub nawet E :) i co? do Policji ich? :) nie oszukujmy się: jesteśmy zwykłymi urzędnikami, chociaż w mundurkach :)
3. szanowny Szary Lisku! :) może i poprzedni SSC był po słowie z komendantem Szrederem, ale na pewno nie na ten temat :) ja tez cos moge o tym powiedziec... :) a co się tyczy literek H na naszych rejestracjach to wyjaśnienie tego faktu jest prozaiczne. kiedy wprowadzono czarne blachy z 7-mioma miejscami (późny gierek) literką H oznaczono wszystkie wojskowe jednostki wewnętrzne a więc SG, NJW, BOR. SB i milicja miały literkę M, a wojsko U. w okresie III RP Policja została na M a UOP przeszedł na cywilne. po wprowadzeniu białych przyjeto zasadę, że jednostki wewnętrzne mają H. ale dotyczyło to tylko Policji, SG i PSP. później wprowadzono to dla SC i dla Straży Więziennej (podlega pod MS). ABW i AW mają "cywilki", również BOR miał do niedawna cywilne blachy (oznaczenia HB wprowadzono dopiero pod koniec zeszłego roku). większość z tych jednostek na przestrzeni lat (również i ostatnich) zmieniało dość często przynależność resortową. jak więc widać literka H o niczym nie świadczy. przykro mi. :)

na koniec taki mały apel. nie dajcie się zwariować! "upychanie" naszych ludzi po innych słuzbach do niczego nie prowadzi i na pewno nie rozwiąże naszych problemów. tam pójdą tylko Ci najmłodsi stazem i wiekiem, a na ich miejsce zaraz sie przyjmie do nas nowych, bo "brakuje ludzi" :) poza tym w Policji tez jest ograniczona liczba miejsc. a konkurencja silna... :)
no to heyah! :)
 
ja dodam od siebie.rozmowy były.konkretnie szło o to że uprawnienia do dochodzeń w sprawach przemytu fajek miała przejąć w całości policja i chodziło im o wyłacznie o przejęcie ludzi z cła z komórek karno-skarbowych nic więcej.tak jak mówisz kat. D i E, to nawet do obrony cywilnej nie pasuje
 
do Policji na ogólnych warunkach

niestety poprzednicy nie mylą się ostatnio (za poprzedniego SSC0 tylko karniści i może niewielko grupka innych miała szansę pracy w Policji -uzasadnienie w którymś poście powyżej. Cała reszta funkcjonariuszy może starać się o pracę w Policji (jak tez w SG i np. ITD) na warunkach ogółnych i zaczynać od początku. Może to jest jakaś szansa dla mładych lub nawet bardzo młodych ale jeżeli ktoś przepracował w cle 10-15 lat to machnąć na to ręką i iść do Policji bardzo trudno. BRONMY NASZYCH MIEJSC PRACY.
 
Back
Do góry