• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

40-tysięcy CELNIKÓW i SKARBOWCÓW na bruk

Lustracja

Nie demonizowałbym znaczenia planowanej lustracji kadry. Czy oznacza to,że jesteśmy zdominowani pzrez "agentów itp."? Jeśli ktoś ma faktycznie spapraną przeszłość to dobrze, że odejdzie. Ważna jest tylko jasność kryteriów planowanej lustracji.
Badania wariografem (jeśli dobrze zrozumiałem) będą dotyczyły wąskiej grupy KASowców, chociaż istnieje niebezpieczeństwo, że mogą być przeprowadzone tendencyjnie. Specyfika tego badania daje ogromne możliwości nadinterpretacji wyników, co w połączeniu z brakiem przychylności badających może zdyskwalifikować niewygodne osoby. Nie popadajmy jednak w paranoję i nie szukajmy wszędzie spisków, badania przeprowadza prawdopodobnie niezależne instytucje (mam nadzieję, albo tylko się łudzę, że są jeszcze takie).
Sugeruję, żeby pierwszy poddał sie badaniu przyszły pełnomocnik ministra !!! Ciekawe co by z tego wyszło? :lol: :lol: :lol:
 
nikt nie boi się art.108, ale art.121:
Art. 121. 1. Urzędnik skarbowy może być skierowany z urzędu lub na własną prośbę do komisji lekarskiej w celu określenia jego stanu zdrowia oraz ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do pracy, jak również związku poszczególnych schorzeń ze służbą.
2. Urzędnik skarbowy może być również poddany badaniom poligraficznym.
3. O skierowaniu urzędnika skarbowego na badania, o których mowa w ust. 1 i 2, decyduje Minister właściwy do spraw finansów publicznych. Decyzja Ministra właściwego do spraw finansów publicznych nie wymaga podania przyczyn.


Tu mam zupełną samowolkę!!!
 
Badania predyspozycji psychicznych i fizycznych są konieczne np. w G.M. Jeśli da sie im do reki broń to muszą przejsc procedurę oceny ich predyspozycji do takiej służby. Przechodzą to Policjańci i inne uzbrojone służby. Nie można dać broni każdemu. To, że wielu obecnych mobilnych nie spełni podstawowych kryteriów będzie ceną jaka trzeba zapłacić za podniesienie presiżu tej formacji. Problem będą miały osoby, które załatwiły sobie kategorię zdrowia, żeby uniknąć służby wojskowej, trudno, okazać się może że przekombinowali
 
Petrus, art.121 nie będzie dotyczyć mobilnych, ale wszystkich, np. wg zasady dzisiaj poniedziałek, więc na wariograf wszystkie Piotrki.
Nie chodzi tutaj o specjalne wymagania dla pewnych grup, tylko o furtkę, jaką zostawia sobie pracodawca, aby takie badanie przeprowadzić w każdym miejscu, o każdym czasie i z jakąkolwiek wumarzona osobą 8)
 
Wiem, że jestem naiwny, ale pisałem kogo wg mnie powinny dotyczyc badania wariografem. Uważam, że nie powinno to być powszechne i nadużywane wg. widzimisie jakiegoś pajaca. Pozostaje jeszcze kwestia interpretacji wyników. Jak już wcześniej pisałem można je naginać. Jeśli faktycznie użyją tego narzędzia z zamiarem przeprowadzenia czystki to zgrozo nam. Może być rzeź niewiniatek.
 
:roll: Drogi Petrusie, a czy sądzisz, że w Policji wszyscy funkcjonariusze przechodzą badania na wykrywaczu kłamstw? Prponuję wprowadzenie badania do postępowań dyscyplinarnych :p
 
Odnośnie badań na wykrywaczu kłamstw to chcę napisać jedno, każdy z nas jest kowalem swojego losu i jeżeli np. 6 lat temu przyjął od "strony" teczkę skórzaną, wódkę, wodę toaletową, kosz, kalendarz, gotówkę, itp. prezent, a do dziś nie jest w kręgu zainteresowania CBŚ, to niestety owych badań może nie przejść. Z tym należy się liczyć. Przestępstwo mogło się przedawnić, ale w trakcie badań ciśnienie podskoczy. :wink:
 
Warunki konieczne do przeprowadzenia badania wariograficznego


1. Pomieszczenie

Pomieszczenie: powierzchnia ok. 12 m kw., bardzo ciepłe, o temperaturze powyżej 20 stopni Celsjusza (ponieważ badany musi zdjąć marynarkę lub sweter), w miarę wyciszone (brak hałasu, nagłych dźwięków, odłączone telefony, radiowęzeł, itp.), z możliwością przysłonięcia okien, z gniazdem elektrycznym posiadającym uziemienie.

2. Czas badania

W zależności od rodzaju przestępstwa, informacji jakie chcemy uzyskać, a co za tym idzie typu testów jakie należy przeprowadzić, badanie jednej osoby może trwać od godziny do kilku godzin.

3. Kto nie może być badany

Osoby chore na: nasilone choroby układu krążenia (znaczne nadciśnienie, przebyte zawały, udary mózgu itp.), padaczka w formie silnych napadów (tzw. "małe napady" i występujące rzadko nie są przeszkodą), nasilone choroby układu oddechowego (silna astma, pylica), nerwica w nasilonej formie.

Osoby z dolegliwościami przemijającymi, takimi jak: przeziębienia, katar, dolegliwości bólowe (np. ząb), grypa, angina, miesiączka i ciąża u kobiet, nietrzeźwość, przemęczenie, głód, brak snu.

Osoby o bardzo niskim poziomie intelektualnym (np. takie, które nie były w stanie ukończyć szkoły podstawowej).

4. Podstawowe zasady

1. Badanie powinno być wykonane jak najszybciej po zdarzeniu (kilka dni), gdyż stwarza to dodatkową szansę odzyskania skradzionych przedmiotów.

2. Nie należy ujawniać szczegółów zdarzenia, ponieważ mogą one być wykorzystane do tzw. "testów wiedzy o czynie", mających dużą wartość diagnostyczną.

3. Nie należy "straszyć" poligrafem, zwłaszcza o negatywnych, a nieprawdziwych skutkach dla "kłamcy" w rodzaju "kopnięcia" prądem itp.

4. Osoby badane powinny być uprzedzone o możliwości badania. Należy rozmowy prowadzić z każdym pracownikiem osobno. Rozmowy rozpocząć od osób, które nie mają związku ze zdarzeniem oraz takich, które nie będą oponowały przeciwko badaniom. W trakcie rozmowy należy powiadomić bardzo ogólnikowo, że zaistniało zdarzenie, które jest szkodliwe dla instytucji, a jego sprawca wykorzystuje swą anonimowość kryjąc się za plecami kolegów. Lista "podejrzanych" obejmuje wszystkich, chociaż okoliczności wskazują na działanie jednej osoby. Celem badania jest wykluczenie z tej listy pracowników "niewinnych" i określenie, komu nadal można ufać. Fakt złożenia pisemnych oświadczeń przez kilku pracowników postawi w niezręcznej sytuacji prawdopodobnego sprawcę, gdyby zechciał on odmówić zgody na badania.

Osoby badane powinny wyrazić zgodę na badanie na piśmie.

5. Tekst oświadczenia



................................. ...............................
(imię i nazwisko) (miejscowość i data)


Wyrażam dobrowolnie zgodę na poddanie się badaniom poligraficznym, polegających na rejestracji parametrów fizjologicznych. Zostałem poinformowany, że udział w badaniu nie spowoduje żadnego uszczerbku zdrowotnego oraz o tym, że mogę odmówić zgody na to badanie.


.........................................................
(czytelny podpis z imieniem i nazwiskiem)
 
TW Janek

Wycięte z forum kandydatów do SG - :oops: Niczego... Pytań sie mozesz spodziewać.
I to różnych. Nie bój się mówić prawdy i
nawet jeżeli jest ci za nią wstyd to bedziesz miał szansę opisać okoliczności np. szaberku u sąsiada, bo są pytania na temat
kradzieży.

Także jest pytanie czy z kimś o wariografie
rozmawiałeś...

Pamiętaj mów prawdę.

Mnóstwo osób oblewa wariograf, bo wydaje im
się że szaberek za lat młodzieńczych nie
jest kradzieżą. Może i nie jest, ale twój
organizm odpowiednio na takie pytanie zareaguje. :oops: Wszystko przed nami.
 
Oficjalnie wariograf to:
SPRAWDZENIE PRAWDZIWOŚCI DANYCH
zawartych w kwestionariuszu osobowym
i logicznie rzecz biorąc pytania powinny
dotyczyć pytań na które odpowiadałeś
w kwestionariuszu osobowym.

Sporo ich było: począwszy od niekaralności
także ilość wypijanego alkoholu(wypełniałeś
to na pewno pamiętasz)
Także wokół tego POWINNY oscylować pytania,
jednakże i tak zależy to od pytającego.

Mnie np nie pytano o to ile mężczyzn miałam
w łóżku, a z tego co wiem faceci na podobne
pytania musieli odpowiadać.

Jeżeli chodzi o twoje kolegium to nie za
bardzo wiem co mogę ci poradzić.

Wg mnie powinieneś odpowiedzieć zgodnie z
prawdą. Bo UWAGA jeżeli będziesz chciał to
przemilczeć to twój organizm zareaguje.
Bo skoro już teraz o tym myślisz i
pzypomniałeś sobie, to w chwili mówienia NIE
twój organizm zrobi ci psikusa.

Z tego co się orientuję nie powinno
to wpłynąć na dalsze etapy kwalifikacyjne, bo
twoją osobę i bliższą rodzinę i tak
sprawdza BSW i nie doszedłbyś tak daleko
gdybyś istniał w konflikcie z prawem.
BSW by to wykrylo i nawet nie dopuścili
by cię do etapu wariografu.

Także tylko prawda, pamiętaj, przyznawaj
się do wszystkiego a powinno być dobrze.

Powodzenia życzę
 
3. Kto nie może być badany:
- Osoby o bardzo niskim poziomie intelektualnym

no to odetchnąłem z ulgą :lol: , ale czy to bedzie mnie predysponować do pracy w KAS? Oczywiście, że tak :wink:
Kiedyś usłyszałem (dawno temu, więc się już dostosowałem), że nie jestem tu od myślenia, ale od wykonywania poleceń, a do tego wysokie IQ nie jest potrzebne :D
 
Panie jabol, a wie pan, że:

"Najnowsze badania mówią, że 3 na 10 Polaków żyje w stresie...
...pozostałych 7 - w Londynie i Dublinie"

Wypije za pana IQ!
 
jabol

Wiesz kiedys w PRL-u CZESC LUDZI ZATRUDNIONYCH W SLUZBACH BEZPIECZENSTWA TAKZE NIE BYLA DO MYSLENIA TYLKO DO WYKONYWANIA POLECEŃ .... , A DZISIAJ PO LATACH ..... POWODZENIA /////
 
Back
Do góry