• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

29 .10.2007 egzamin kolejny pogrom !!!!!!

POGROM BYŁ!!! - wiem bo byłem!!! Pytań ze starych testów niebyło na tym (nowym) teście. Zadażały się błedne podpowiedzi egzaminatorów (nie wnikam czy specjalnie czy nie). Jestem jednak pewien jednego - jeżeli chodzi o liczbę osób oblanych i zdanych - TO TAK MUSIAŁO BYĆ!!!! BO ZOSTAŁO TO USTALONE NA GÓRZE PRZEZ NAJŚWIĘTRZE WŁADZE!!! Pozdrawiam wszystkich zdanych "inaczej"
 
sprostowanie: na 70 zdających pisemnego testu nie zdało 25 osób. to był pogrom. może tylko 2 lub 3 osoby nie chciały zdać. reszcie jednak zależało na zdaniu tego egzaminu. nie rozumiem do czego miało to służyć
 
celnik który zdał napisał:
sprostowanie: na 70 zdających pisemnego testu nie zdało 25 osób. to był pogrom. może tylko 2 lub 3 osoby nie chciały zdać. reszcie jednak zależało na zdaniu tego egzaminu. nie rozumiem do czego miało to służyć
do ograniczenia zatrudnienia w cle ...proste nadmiarkadr sami się zwolnią ...inni nie zdadzą egzaminu innych zamkna i jest przerost zatrudnienia zmniejszony tanie państwo ....
 
Tak tak to jest efekt obnizenia poprzeczki przy przyjmowaniu do tej sluzby.Prawda jest taka ze coraz mniej przyjmowanych jest po lepszych studiach bo maja gdzies taka robote,za takie pieniadze. Ergo przyjmuja coraz wiecej głabow ktorzy potem nie umieja nawet sciagnac na egzaminie.
 
Tych co się podłożyli było max 3 osoby - sam znam jedną. Prawda jest tak że wiele z tych osób co nie zdało chce pracowac za tą marną pensyjkę i wykonuje swoje obowiązki bardzo sumiennie. Natomiast na egzaminie z 29-30.10.2007 przynajmniej w grupie izby celnej olsztyna i warszawy było ściąganie tylko problem w tym że trzeba umiec ściągnąc ale poprawne odpowiedzi a sytuacje były następujące: były osoby które nie dawały od siebie ściągnac (gadka typu ja "nic nie wiem" bądz "nic nie mam") do tego komisja potrafiła podłożyc świnie (sam dostałm taką!!!) ale mój kolega z drugiego rzędu dostał podobną (świnia polegała na podpowiedzeniu błędnej odpowiedzi jako prawidłowej). Wienie jest to dokońca prawda z tym ściąganiem i z tymi głąbami. W moim referacie pracuje ok 60 osób - 3/4 ma powyżej 40 lat, kilka szykuje się na emeryturę. Obecnie jest zastój z naborami do tego referatu. Od wchłonięcia SZNP do UC do pracy wcielono 7 osób i to my stanowimy jedyny narybek który wykonuje czarną robotę za kieszonkowe. Bardzo lubię swoją pracę i z tego co słyszę co mówią moji starsi koledzy - dochodze do wniosku że będę ostatnią osobą która zgasi światło w tym burdelu!!!
 
płacić trzeba niezależnie czy sie zda czy nie zda jeśli odejdzie się z pracy przed upływem 3 lat od zakończenia kursu, jest to klasyczna umowa szkoleniowa
 
Sorry ale nie macie racji!!! Jeżeli nie zdasz egzaminów (poprawek) to stwierdza się automatycznie niezdatność do służby!!! A tym samym jesteś wolny jak szpadel i nie bulisz kasy. Przerabiałem już ten temat w Dep. Organizacji Służby Celnej.
 
NIE TRZEBA płacić za moduły i zkc czy się zda czy się nie zda. już są takie pierwsze przypadki.
Sęk w tym że nie ma chętnych ludzi do pracy w cle. Ci co zdają teraz egzaminy pracują już min 1.5 roku to czegoś się nauczyli, a jak przyjdą nowi to znowu to zajmie trochę czasu. Ale taka jest logika MF
 
z moich obserwacji wynika,ze te nabory to jest aktualnie "czwarty, piąty garnitur" :wink: więc i wynik nie jest zaskoczeniem. Popytajcie ilu zostało z "pierwszego garnituru"?..chyba tylko guziki :lol:
 
Anonymous napisał:
NIE TRZEBA płacić za moduły i zkc czy się zda czy się nie zda. już są takie pierwsze przypadki.
Sęk w tym że nie ma chętnych ludzi do pracy w cle. Ci co zdają teraz egzaminy pracują już min 1.5 roku to czegoś się nauczyli, a jak przyjdą nowi to znowu to zajmie trochę czasu. Ale taka jest logika MF

a jakieś szczegóły?


z góry dzięki
 
Nie będę ukrywał, że jestem po egzaminach i mam nadal zamiar zostać w cle. Ale że jestem młody i z niejednego garnka już jadłem, traktuję SC jako zabezpieczenie zusowskie. Działalność na żonę i koniec z zajmowaniem się pierdołami.
 
no dobra a jak to jest z tym przejsciem na cywila tnz są takie przypadki gdzie ludzie nie zdaja zawodowego i sa przenoszeni na cywili wychodza na tym lepiej niż ci którzy zdali

ciekawe czy jest to możliwe w IC Warszawa
 
Jeszcze nie słyszałem o takim przypadku. Nie zdałeś egzaminu to albo podanie o poprawkę od IC albo czekasz do końca umowy w służbie przygotowwczej i wypad w przestworza.
 
Pan J z IC Poznań nie zdał egazaminu i za sprawą "tajemniczej ręki" został przeniesiony do "cywila" :) . Stanowisko Naczelnika oczywiście zachował. Był tak bystry ze od razu na naczelnika przyszedła jednak coś nie tak z tą bystroscia do końca było bo przez 3 lata niemieckiego nie mógł sie nauczyć!!!

Tak wiec historia zna juz takie przypadki.

A o szczegóły pytajcie pracowników IC- byłej dyrekcji- w końcu to za ich przyzwoleniem takie "czary" sie odbywały!!!
jak nie za ich przyzwoleniem to zapytajcie dlaczego nie dopilnowali zeby takie czary sie nie działy!!!
Tak czy inaczej nie najlepiej o nich to swiadczyło\świadczy!!!!
 
Back
Do góry