• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kurs aspirancki i co dalej?

Yogi

Aktywny użytkownik
Dołączył
19 Wrzesień 2017
Posty
306
Punkty reakcji
64
Mam stopień st. rachm. W lipcu ukończyłem kurs aspirancki dla nowych mundurowych - byłych pracowników kontroli skarbowej. W kontroli byłem inspektorem. Będąc na kursie chodziły plotki, że na dzień skarbowca przyznawać będą awanse na pierwszy stopień aspir.
Dzień skarbowca minął. Przełożony nic nie wie. U mnie cisza. W moim referacie też cisza. Czy u Was jest podobnie?
 
Ukończony kurs nie oznacza automatycznego awansu. Możesz być awansowany za rok ... za dwa lata ...

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 
Mam stopień st. rachm. W lipcu ukończyłem kurs aspirancki dla nowych mundurowych - byłych pracowników kontroli skarbowej. W kontroli byłem inspektorem. Będąc na kursie chodziły plotki, że na dzień skarbowca przyznawać będą awanse na pierwszy stopień aspir.
Dzień skarbowca minął. Przełożony nic nie wie. U mnie cisza. W moim referacie też cisza. Czy u Was jest podobnie?

Tak, podobnie.
 
No ale teraz to się wk.... są funkcjonariusze którzy mają po dwadzieścia lat służby i nie mają jeszcze takiego stopnia a klient został funkcjonariuszem pół roku temu i już jest po kursie aspiranckim i ma wielkie pretensje że nie został aspirantem na dzień celnika. A g... mnie obchodzi twoja kontrola skarbowa. Ludzie są po kursach i kilka lat czekają na awans. Tylu naszych odarli z munduru. Co za podłość i niesprawiedliwość. Człowieku weź zamilcz i nie prowokuj i tak już na maksa wk..... celników.
I jeszcze jedno 21 września to nie jest żaden dzień skarbowca tylko dzień Służby Celnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obawiam się, że Szara Mysz ma rację. Pozostaje nam służba w uc-s albo zupełnie inna droga - tj. ucywilnienie i całkowite przebranżowienie, albo wyjazd za granicę.

Mam stopień st. rachm. W lipcu ukończyłem kurs aspirancki dla nowych mundurowych - byłych pracowników kontroli skarbowej. W kontroli byłem inspektorem. Będąc na kursie chodziły plotki, że na dzień skarbowca przyznawać będą awanse na pierwszy stopień aspir.
Dzień skarbowca minął. Przełożony nic nie wie. U mnie cisza. W moim referacie też cisza. Czy u Was jest podobnie?

Ten nowy funkcjonariusz te dwa posty napisał w odstępie 10 min nawet nie będę tego komentował. Wnioski nasuwają się same.
 
Ostatnia edycja:
No ale teraz to się wk....

Zaparz sobie melisy.

są funkcjonariusze którzy mają po dwadzieścia lat służby i nie mają jeszcze takiego stopnia a klient został funkcjonariuszem pół roku temu i już jest po kursie aspiranckim.

IKSem obiektywnie było trudniej zostać niż f-szem SC, a "umundurawianie" ludzi z KS było siłowe, tak samo jak ucywilnianie f-szy SC. Wielu z nich wolałoby zostać cywilami.

I jeszcze jedno 21 września to nie jest żaden dzień skarbowca tylko dzień Służby Celnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ani jedno, ani drugie.

Wnioski nasuwają się same.

Wniosek nasuwa się taki, że twój post jest znacznie bardziej wk... niż przedmówcy. Fajna ideologia - nieważne jak bardzo cię zeszmacili, skoro dostałeś propozycję, to powinieneś być szczęśliwy. Ale muszę cię zmartwić, nie ty ją pierwszy wymyśliłeś. Ja coś takiego usłyszałem już kilka miesięcy temu.
 
Ferlee ma rację, to BYŁ Dzeiń Służby Celnej, anie jakieś święto skarbowca (o zgrozo, nawet święto ukradli...) Chociaz kiedyś pamiętam, jak w wiadomościach lokalnych nasze święto przegreało z Światowym Dniem Choroby Alzheimera, które też tego dnia przypada, i nie pokazali naszego muppet show w Kałdowie, Szymankowie i Tczewie.
Ja tam akurat się nie podniecam tymi korpusami i stopniami, są one nic nie warte, żonglują nimi jak chcą, "w dniu wejścia w życie" itp. piardy, skutkiem było,mże młodszy rewident dowodził podkomisarzem. Taka to służba, jak klacz ogierem.
 
Kandydat ty dla mnie jesteś nikim, nawet nikt tu z tobą nie chce rozmawiać. Ale ja ci odpiszę, ludzie w służbie po ponad 20 latach zapieprzu na pasie w świątki i piątki, 24 godz/dobę dopiero dostają rachmistrzów albo czekają w kolejce po kursie na aspiranta, a tu klient urwał się nie wiadomo skąd i już ma st. rachm. bo siedział w jakimś pieprzonym ukaesie za ciepłym biurkiem 8 godz. i popijał kawusię. To jaka to jest sprawiedliwość? Jeśli dobrze pamiętam to ukaesowcy mieli prawo odmówić munduru i nawet mieli prawo iść do sądu w przeciwieństwie do wyrzucanych funkcjonariuszy Służby Celnej. więc niech teraz nie jojczą, że mu aspiranta na dzień srarbowca nie dali.
 
Mam stopień st. rachm. W lipcu ukończyłem kurs aspirancki dla nowych mundurowych - byłych pracowników kontroli skarbowej. W kontroli byłem inspektorem. Będąc na kursie chodziły plotki, że na dzień skarbowca przyznawać będą awanse na pierwszy stopień aspir.
Dzień skarbowca minął. Przełożony nic nie wie. U mnie cisza. W moim referacie też cisza. Czy u Was jest podobnie?

Nie bardzo wiem czy pytanie jest dobrze skierowane. Co to jest dzień skarbowca?! czy to taki dzień, że skarby wyjmuje się ze słoika????? Z banku ziemskiego......?
 
Kandydat ty dla mnie jesteś nikim, nawet nikt tu z tobą nie chce rozmawiać. Ale ja ci odpiszę, ludzie w służbie po ponad 20 latach zapieprzu na pasie w świątki i piątki, 24 godz/dobę dopiero dostają rachmistrzów albo czekają w kolejce po kursie na aspiranta, a tu klient urwał się nie wiadomo skąd i już ma st. rachm. bo siedział w jakimś pieprzonym ukaesie za ciepłym biurkiem 8 godz. i popijał kawusię. To jaka to jest sprawiedliwość? Jeśli dobrze pamiętam to ukaesowcy mieli prawo odmówić munduru i nawet mieli prawo iść do sądu w przeciwieństwie do wyrzucanych funkcjonariuszy Służby Celnej. więc niech teraz nie jojczą, że mu aspiranta na dzień srarbowca nie dali.

Zgodziłbym się z Twoim tokiem myślenia, jednak trzeba być sprawiedliwym. Ilu u nas finansistów, logistyków i "drugoinstancyjnych" ekspertów od rozsyłania wypocin MFu po innych komórkach,co sobie natłukli gwiazdek i teraz są wielcy operacyjniacy i wołają o przywileje? Najlepiej dało się to odczuć podczas "wędrówek ludów" przed marcem 17. Nie mów,że się nie spieniłeś, jak zobaczyłeś te desanty...
 
stefan 123- dla Twojej wiadomości- nie wszyscy "pchali" się na funka w uks-ie. niektórzy nie mieli wyboru- tzn mieli wybór: albo zostają funkami albo idą na zieloną trawkę. jeżeli ktoś ma na głowie rodzinę i kredyt to raczej sprawa jest prosta. większość ludzi z uks którzy zostali funkami straciło na zarobkach bo dali im co prawda stopnie rachmistrza ale za to dostali specjalistę. a w wyniku tego pensja została obniżona bo pensja uksiaków składała się z zasadniczej i dodatku: teraz w skład wchodzi zasadnicza, stopień i stanowiskowe (równali w dół: pop. pensja minus stopień i minus stanowisko) .
a dzień srarbowca (czyt. skarbowca) czy celnika odszedł w niepamięć- teraz mamy dzień kasowca (tak samo jak dzień odrodzenia Polski Ludowej). inna sprawa że ten dzień przypada na dzień św mateusza (byłego celnika)
 
To św. Mateusz też był w KASie?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
 
Yogi. Nie dziw się, że post o aspiranckich stopniach sprawił, że sporej grupie celników podskoczyło ciśnienie. W pamięci mamy jeszcze początkowe założenia do projektu ustawy o KAS gdzie IKS-om miały być przydzielone stopnie oficerów starszych (bo pewnie pomysłodawcy pomyliły sie stopnie ze stanowiskami, zobaczył w nazwie stopnia inspektor i stwierdził, ze to odpowiada Inspektorowi Kontroli Skarbowej). Teraz specjalny skrócony modół aspirancki dla byłych skarbowców. Czy nie mamy prawa do poczucia dyskryminacji?
Zakładam, ze większość zasłużyła na stanowiska IKSów i uczciwie byłoby zaproponować warunki płacowe nie gorsze niż dotychczas. (ta zasada powinna dotyczyć wszystkich funkcjonariuszy/pracowników trzech połaczonych instytucji).
Propozycja powinna odzwierciedlać dotychczasowe uposażenie. Nie znam Waszego środowiska, ale ze słyszenia wiem, że stanowisko IKSa wiązało sie z pewnym prestiżem, dlatego chyba nikomu nie przeszkadzałoby zaproponowanie IKSom stanowisk eksperckich (chociaż większość celników nie ma szans zostać ekspertami i to nie z powodu braku predyspozycji), ale jeśli chodzi o stopień to moim zdaniem wszyscy nowi funkcjonariusze powinni zaczynać od aplikanta. To byłoby uczciwe. Publiczne upominanie się o awans jest przysłowiowym włożeniem kija w mrowisko. Znam przypadki oczekiwania na awans na mł.asp. 3 lata od kursu.
 
Ostatnia edycja:
Art. 5. Dzień 21 września ustanawia się Dniem Krajowej Administracji Skarbowej.

Czyli niestety z formalnego punktu widzenia nie jest to już Święto Służby Celnej, ale też nie jet to Dzień Skarbowca.
 
stefan 123- dla Twojej wiadomości- nie wszyscy "pchali" się na funka w uks-ie.

w uksie byli funkowie?

teraz w skład wchodzi zasadnicza, stopień i stanowiskowe

a co to jest "stanowiskowe"?

a odnośnie porównywania poborów funków i pensji urzędników sc w us, wyrzygiwanie nam ciągle dodatków za stopień jest irytujące, urzędnicy sc w us posiadają różne dodatki, często niemałe, przypominam też, że 3048 to miała być najniższa zasadnicza w sc dla funków, tak jak teraz 1,61 dla cywili, ZASADNICZA - potwierdza to też odpowiedź zamieszczona dzisiaj na głównej, ale te 3048 w kas dla funków już nie obowiązuje - banaś dał, banaś zabrał

i jeszcze ten "dodatek" kontrolerski buahaha

jak obniżono nam zasadniczą żeby wyodrębnić kontrolerski to jaki to dodatek, jak finansowany przez nas samych?

do tego dodatek może nie być wypłacany i na zwolnieniu nie dostajemy 80% tego dodatku

powinien się nazywać "obcinka" kontrolerska a nie dodatek
 
Ostatnia edycja:
Zakładam, ze większość zasłużyła na stanowiska IKSów i uczciwie byłoby zaproponować warunki płacowe nie gorsze niż dotychczas. (ta zasada powinna dotyczyć wszystkich funkcjonariuszy/pracowników trzech połaczonych instytucji).
Propozycja powinna odzwierciedlać dotychczasowe uposażenie. Nie znam Waszego środowiska, ale ze słyszenia wiem, że stanowisko IKSa wiązało sie z pewnym prestiżem, dlatego chyba nikomu nie przeszkadzałoby zaproponowanie IKSom stanowisk eksperckich (chociaż większość celników nie ma szans zostać ekspertami i to nie z powodu braku predyspozycji), ale jeśli chodzi o stopień to moim zdaniem wszyscy nowi funkcjonariusze powinni zaczynać od aplikanta. To byłoby uczciwe. Publiczne upominanie się o awans jest przysłowiowym włożeniem kija w mrowisko. Znam przypadki oczekiwania na awans na mł.asp. 3 lata od kursu.

I tu się z Tobą zgadzam PJS, nie powinno się zabierać ukaesowcom ich pieniędzy, powinni zarabiać tyle samo ile w ukaesach i to samo dotyczy urzędników urzędów skarbowych i funkcjonariuszy Służby Celnej. Zarobki powinny być takie same jak w poprzednich firmach. Nie miałbym też nic przeciw temu żeby ukaesowcy zostali w tym nowym wynalazku banasia ekspertami. (I tak te stanowiska były brane z sufitu, nawet aplikanci zostawali ekspertami). Ale jeśli chodzi o stopnie to jest to skandal i po prostu świństwo żeby ukaesowcom dawać aspirantów za frajer podczas gdy funkcjonariusze Służby Celnej musieli na nie zasłużyć ciężką i wieloletnią służbą. Żeby ukaesowcom wynagrodzić to, że będą teraz musieli pełnić służbę w mundurze i żeby nie zabierać im pieniędzy powinni dostać ekspertów. I byłoby na pewno uczciwsze.
 
w uksach nie było funkcjonariuszy - dopiero po powstaniu kasu niektórych przenieśli: kks, mobilnych i wywiad. i na pewno wszyscy nie pchali się na funków- nawet przeciwnie- niektórzy byli na rozmowach z diasem aby przenieść ich do kontroli czy do ogólnego bo byli urzędnikami słuzby cywilnej i pensja (po przemianowaniu) jest niższa ) bo dodatek sc nie wchodził do uposażenia funkcjonariuszy)
a stanowiskowe to dodatek za stanowisko: specjalista, ekspert itp.
 
Ostatnia edycja:
w uksach nie było funkcjonariuszy - dopiero po powstaniu kasu niektórych przenieśli: kks, mobilnych i wywiad. i na pewno wszyscy nie pchali się na funków- nawet przeciwnie- niektórzy byli na rozmowach z diasem aby przenieść ich do kontroli czy do ogólnego bo byli urzędnikami słuzby cywilnej i pensja (po przemianowaniu) jest niższa ) bo dodatek sc nie wchodził do uposażenia funkcjonariuszy)
a stanowiskowe to dodatek za stanowisko: specjalista, ekspert itp.

Nawiązując do tytułu wątku, mam pocieszenie dla wszystkich siłowo umundurowanych. Mnie po kursie aspiranckim spotkało... przymusowe ucywilnienie. Nadziei nie traćcie, logiki nie oczekujcie.
 
Yogi. Nie dziw się, że post o aspiranckich stopniach sprawił, że sporej grupie celników podskoczyło ciśnienie. W pamięci mamy jeszcze początkowe założenia do projektu ustawy o KAS gdzie IKS-om miały być przydzielone stopnie oficerów starszych (bo pewnie pomysłodawcy pomyliły sie stopnie ze stanowiskami, zobaczył w nazwie stopnia inspektor i stwierdził, ze to odpowiada Inspektorowi Kontroli Skarbowej). Teraz specjalny skrócony modół aspirancki dla byłych skarbowców. Czy nie mamy prawa do poczucia dyskryminacji?
Zakładam, ze większość zasłużyła na stanowiska IKSów i uczciwie byłoby zaproponować warunki płacowe nie gorsze niż dotychczas. (ta zasada powinna dotyczyć wszystkich funkcjonariuszy/pracowników trzech połaczonych instytucji).
Propozycja powinna odzwierciedlać dotychczasowe uposażenie. Nie znam Waszego środowiska, ale ze słyszenia wiem, że stanowisko IKSa wiązało sie z pewnym prestiżem, dlatego chyba nikomu nie przeszkadzałoby zaproponowanie IKSom stanowisk eksperckich (chociaż większość celników nie ma szans zostać ekspertami i to nie z powodu braku predyspozycji), ale jeśli chodzi o stopień to moim zdaniem wszyscy nowi funkcjonariusze powinni zaczynać od aplikanta. To byłoby uczciwe. Publiczne upominanie się o awans jest przysłowiowym włożeniem kija w mrowisko. Znam przypadki oczekiwania na awans na mł.asp. 3 lata od kursu.

witam, ja czekałam 2.5 roku mając 18 lat służby na stanowiskach, na których nikt nie chciał pracować z uwagi na brak wiedzy i strach przed pomyłką skutkujaca uszczupleniami
 
ja tam tylko za.....am na pasie/towarówce. już dziewiąty rok leci a ja latam z jedną belką. może ktoś policzy kiedy dotrę do aspiranta?
 
Back
Do góry