• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ile mozna zarobic w zawodzie Slużba Celna!!!

J

JuNIOR123

Gość
Dzien dobry mam pytanie ile mozna zarobic w zawodzie celnika , poniewaz chce isc do szkoly celnej a mianowic na Wyzsza Szkole Cła i Logistyki w Warszawi i chcialbym sie dowiedziec czy dobrze robie skladajac tam papiery.
I czy usatysfakcjonuje mnie placa ????? Bardzo prosze o odpisanie.
 
Anonymous napisał:
ROBISZ BARDZO ŻŁE !!!!!!!

Pomyśl o innej szkole

kolega dobrze radzi pracowac w cle mozna rownie dobrze po skonczeniu innej szkoly niz "typowo" celna :) dobre czasy w cle sie skonczyly gdzie byla stabilizacja i nie bylo obawy o strate pracy. wybierz sobie inna specjalizacje a jak CIE tak bardzo bedzie ciagnelo do cla to bedziesz staral sie o przyjecie to tej "sluzby", a jesli CI sie znudzi to zawsze mozesz zaczac prace w dziedzinie zgodnej z wyksztalceniem. przemysl jeszcze raz wszystko dobrze pozdrawiam
 
Kolega nie pyta o uposażenioe tylko ile można zarobić. Podobno dawniej było dobrze ale teraz jest kiszka. Słyszałem o pewnej pani sprzątającej biura celników na granicy zachodniej, która w śmiaciach znalazła 30 tys. Było to parę lat temu i realnie ta kwota miała inną wymowę. Durna podobno odała ją i wywołała straszną konsternację. Dzisiaj to jest raczej niemożliwe chyba, że na wschodzie.
PS
Te 30 tys. to był podobno urobek z ejdnej zmiany jednego zolla.
 
Szukaj innego zajęcia

Pracuję już od 5 ciu lat w Służbie Celnej i obecnie rozglądam się cały czas za nową pracą. Odpowiedzialność potężna a płaca -1200 złotych netto, sorry ... płaca podniosła mi się o 30 zł netto po awansie (pierwszym od .pięciu lat jak podjąłem pracę, a co do częstotliwości awansu dodam, że nie jestem żadnym głąbem i wykonuję swoje obowiązki sumiennie i uczciwie)!!!
 
Ja pracowałem w SC 4,5 roku bez awansu, bez podwyżek za 1350 netto (dodatek stażowy 7% dlatego tak dużo zarabiałem). Poszedłem na rozmowę prezesem firmy i w ciągu tygodnia stwierdziłęm, że nie chcę dalej być funkcjonariuszem celnym (na sam początek 2000 netto + samochód służbowy do pełnej dyspozycji). Niestety smutne jest to, że tak bardzo łatwo "firma" pozwala odchodzić doświadczonym (może nie zbytnio w porównaniu z kolegami z np 10-15 letnim stażem, ale zawsze) pracownikom.
 
Karol napisał:
"Może i jest źle lub nie jest za dobrze wnioskuję z tego co tutaj piszecie, ale tak czy tak skończę szkołę którą zaczełem (WSCiL) i zamierzam pracować w SC (oczywiście jak mnie przyjmą... )
Poprostu chciałbym pracować w tym zawodzie "
 
I tylko dzięki takim jak Karol osobom ta służba jakoś brnie do przodu i odnosi sukcesy. Takim, ktorzy pracują z pasją a nie żeby się utrzymać lub dorobić.

Ale każdemu w końcu zmieni się system wartości i przejrzy na oczy, że za uznaniowy dyplom nie kupi dziecku zwykłej zabawki.

Ku chwale ojczyzny
 
Toro napisał:
Ja pracowałem w SC 4,5 roku bez awansu, bez podwyżek za 1350 netto (dodatek stażowy 7% dlatego tak dużo zarabiałem). Poszedłem na rozmowę prezesem firmy i w ciągu tygodnia stwierdziłęm, że nie chcę dalej być funkcjonariuszem celnym (na sam początek 2000 netto + samochód służbowy do pełnej dyspozycji). Niestety smutne jest to, że tak bardzo łatwo "firma" pozwala odchodzić doświadczonym (może nie zbytnio w porównaniu z kolegami z np 10-15 letnim stażem, ale zawsze) pracownikom.
ok. A jakie zdobyłes w sc doświadczenie? Co umiesz robić. Rozsmieszają mnie takie teksty, że pozwala sie odchodzic doswiadczonym ludziom. Ja pracuje 13 lat, od 5 lat w zwalczaniu... i tak naprawde gdzie i w jakiej branzy przyda się moje doswiadczenie??
 
Do Goscia:
Nie roumiem, dlaczego denerwuja ciebie takie teksty, że odchodzą doświadczeni ludzie.
To właśnie jest brutalna prawda.
Weź pod uwagę koszty wyszkolenia pracownika w ciągu pierszych 3 lat.
Zwróć również uwagę, że pracę w innej firmie znajdą przede wszystkim bardziej rozgarnięci. Czyli ci, którzy również mogą się przydać dla służby.

Dlatego należy w końu wprowadzić jakiś zdrowy sytem wynagrodzenia, żeby w końcu osoby opuszczające kierownicze stanowiska oddawali swoje pensje tym, którzy je obejmują, itd.
Wtedy wybitni ludzie będą wiedzieli za co pracują.
 
Do: "gościa"
Nie chodzi o to co umiem robić, a o doświadczenie zebrane podczas pracy w cle. Właśnie przez chory system wynagradzania coraz więcej ludzi odchodzi "firmy"
 
Ku przestrodze i do przemyślenia dla wszystkich marzących o karierze w SC:

Młodzi bez przyszłości

Skończyłem studia administracji, pracuje w urzędzie miasta i odpowiadam za 2,5 miliona złotych a zarabiam 720 zł, w grudniu lece do Angli myć tiry, prace już mi załatwiła rodzina,czemu my młodzi wykształceni Polacy musimy dokonywać takich wyborów.!!!!!!!!!

~Tygrys, 30.10.2006 13:06

Ten post nie jest odosobniony.
 
PROMOCJA!

Vademecun młodego celnika i każdego innego urzędnika IV RP 2006

Jak kupić tani bilet
• Chicago 720 zł
• Dublin 220 zł
• Londyn 100 zł
• Manchester 39 zł
• Mediolan 69 zł
• Nowy Jork 650 zł
• Paryż 220 zł
• Rzym 230 zł

http://samoloty.onet.pl/
 
ok

Powodzenia kolego, dobry wybór.....My odpowiadamy za ponad 50 % rocznego budżetu tego kraju i nikogo to nie obchodzi. Czasem też ciężko wyżyć choć nie każdy w to wierzy.
 
Toro napisał:
Do: "gościa"
Nie chodzi o to co umiem robić, a o doświadczenie zebrane podczas pracy w cle. Właśnie przez chory system wynagradzania coraz więcej ludzi odchodzi "firmy"
No właśnie chodzi mi o to jakie doświadczenie zdobyles w cle. I jeszcze jedno - gdzie teraz pracujeszi i czy praca w cle pomogla ci zdobyc posade?
 
brr: pracując w cle zdobyłem wiele doświadczenia i zamierzam na tym bazować w nowej pracy. A przynajmniej w moim przypadku te 4,5 roku pomogło mi znaleźć nowe zajęcie.
 
Back
Do góry