• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zrzeszenie będzie miało "swojaków" w MFie?

pani basia będzie przytulać miesięcznie jakieś 7 tysięcy a WY onanizujecie się w jej temacie................A ile WY zarabiacie ? martwcie się o SIEBIE ! za chwilę wszyscy będziemy w doooopie!!!!


tu nie chodzi o wymiar materialny - piniądze to nie fszystko

chodzi o awansowanie do mf osób które z definicji winny stać za obroną praw funkcjonariuszy a nie interesów pracodawcy

chodzi o awans osób skompromitowanych

nie chodzi wyłącznie o to, że zadaniami SC w MF ma zajmować się funkcyjny, skompromitowany związkowiec

ale przede wszystkim o to, że wysokimi urzędami obdarowuje się funkcyjne osoby związkowe, które powinny raczej być w opozycji do władzy pracodawcy - i na to mojej zgody, obywatela RP, nie ma

nie zgadzam się na szafowanie synekurami dla miernych ale wiernych w mojej Ojczyźnie - żeby nie być bardziej dosadnym

p.s. - co do onanizowania - nie przykładaj swojej miary do innych i pozostaw łaskawie swoje intymne sprawy dla siebie
 
witam,
a czy ktoś pokusił się o zebranie informacji ile osób funkcyjnych z "solidarności" odniosło takie i podobnie niebywałe sukcesy?,
sądzę że w całej SC by się zebrało, nie krytykujmy tylko Pani Basi, ona jest jedna, a co z resztą, może wreszcie osoby funkcyjne z naszego zz wzięłyby się za robotę związkową, a nie tylko za paczki świąteczne i zebrały dane z urzędów i oddziałów o wspaniałych karierach osób z "solidarności"?
pozdrawiam
 
witam,
a czy ktoś pokusił się o zebranie informacji ile osób funkcyjnych z "solidarności" odniosło takie i podobnie niebywałe sukcesy?,
sądzę że w całej SC by się zebrało, nie krytykujmy tylko Pani Basi, ona jest jedna, a co z resztą, może wreszcie osoby funkcyjne z naszego zz wzięłyby się za robotę związkową, a nie tylko za paczki świąteczne i zebrały dane z urzędów i oddziałów o wspaniałych karierach osób z "solidarności"?
pozdrawiam


paczki w celnicy.pl?

o czym ty piszesz?

zz ci się nie pomyliły?

mam dzieci i żadnych paczek nie było - i bardzo dobrze - bo ja od zz oczekuję działań w interesie członków - i na to powinny iść i idą m.in. moje składki
 
nie napisałam, że paczki są robione z naszych składek, miałam na myśli to, że Panie z naszego zz uczestniczą w przygotowywaniu paczek z np. z funduszu socjalnego, no niestety uczestnictwo w zebraniach dot. podziału funduszu socjalnego typu paczki, pożyczki to nie jest jedyna działalność związkowa jaką powinny się zajmować się osoby funkcyjne
 
paczki w celnicy.pl?

o czym ty piszesz?

zz ci się nie pomyliły?

mam dzieci i żadnych paczek nie było - i bardzo dobrze - bo ja od zz oczekuję działań w interesie członków - i na to powinny iść i idą m.in. moje składki[/QUOTE

A ja jestem za paczkami bo idąc tokiem myślenia przedmówcy to czy w moim interesie czyli członka ZZ jest dopłata do kajaków, wycieczek w góry dla innych członków Z tego co mi kiedyś powiedziano te dopłaty nie są bezpośrednio ze składek ale można by bylo je przeznaczyć też na paczki A i proszę nie pisać że i ja mogę jeździć sobie na te wycieczki, bo nie mogę tak jak każdy nie może miec dzieci choćby bardzo chciał. Moim skromnym zdaniem związek powoli zatraca się w dążeniu do rzeczy na dzień dzisiejszy nie realnych. Wiec takie paczki, czy no jakies imprezy rodzinne były by dobrym elementem łączącym zwykłych członków no i nasi lokalni przewodniczący, skarbnicy itp mogli by pokazac jak to jest z ich zaangażowaniem
 
Elmore. Dopłaty do Zlotu i kolonii dla dzieci dla członków Związku wynoszą od 10 do 15 tys. zł rocznie i rzeczywiście pochodzą od sponsorów. Teoretycznie można by je przeznaczyć na paczki, ale po pierwsze nie ma na to zgody Zjazdu, a po drugie licząc optymistycznie dla wydatków, że tylko 3 tys. członków ma dzieci w wieku szkolnym paczka byłaby za 5zł(słownie 5zł).
 
Ostatnia edycja:
witam,
a czy ktoś pokusił się o zebranie informacji ile osób funkcyjnych z "solidarności" odniosło takie i podobnie niebywałe sukcesy?,
To prawda, tylko działacze dwóch ZZ działających w SC awansują, bo tylko dwa ZZ (Zrzeszenie i NSZZ Solidarność) poparły KAS już na samym początku w RDS, w czasie kiedy ogół środowiska wyrażał czynnie oddolnie inne zdanie.
 
Napisałem:

"...Absolutnie jednak potępiam jakiekolwiek składanie gratulacji
(także w ramach sarkazmu) ..."

Czyli w świetle cytowanej sentencji, robisz sobie "jaja z pogrzebu", choć nikomu z tym do śmiechu.
Cóż, wolno Ci pisać co zechcesz - nie ma Cię kto zbanować.
Ja jednak nadal protestuję przeciwko rzeczonym gratulacjom, które uznaję całkowicie za nie na miejscu ...
Spokojnie CAT. Oceniam Cię jako inteligentnego człowieka, więc skoro zrozumiałeś ironię w moim poście to nie powinieneś tak reagować. Ironia wszak, to przeciwieństwo tego co zostało nią wyrażone.

Awansowanie działaczy Zrzeszenia mnie nie dziwi - Wcześniej Przewodniczący z Krakowa J.Maciejko, teraz Przewodnicząca całego Zrzeszenia B.Smolińska.

Już w maju i czerwcu po działaniach i zachowaniu B.Smolińskiej widać było, że działa po swojemu wbrew interesom ogółu środowiska. Pomyślałem wtedy sobie, cóż trudno, to typowe Jej zachowanie, jak wielokrotnie wcześniej i trzeba po prostu z tym żyć i robić swoje. Podobnie zachowywała się podczas protestu w 2012 roku, kiedy w dniu rozpoczęcia czynnej akcji pojechała do J.Kapicy do MF, co było dla nas szokiem i w wielu innych sytuacjach, jak np. w 2009 roku, kiedy klepnęła Min. Boniemu i J.Kapicy(nie tylko ona) wartościowanie i mianowania zaraz po pikiecie przed Sejmem.

CAT. Czy ja muszę inteligentnym ludziom opisywać szczegółowe kulisy takich awansów różnej maści działaczy związkowych?
Są przecież oczywiste. Wiem co piszę, bo już ponad rok temu pytano mnie w MF, jakie stanowisko dla siebie widzę.

Nie muszę też przecież inteligentnym ludziom wyjaśniać, że moja zgoda na to, oznaczałaby deal z MF przeciwko interesom środowiska zawodowego, a także totalne zaszkodzenie ZZ Celnicy PL i całemu ruchowi związkowemu w Naszym środowisku. Innymi słowy oznaczałoby to zaprzaństwo do potęgi n-tej.

Ps. Zaznaczam, że to są tylko domysły na temat kulis awansu Przewodniczącej Zrzeszenia(mam tutaj na myśli samo przejście do MF, bo to na razie potwierdzają w rozmowach działacze Zrzeszenia) i może jednak Przewodnicząca zasłużyła czym innym, np. jest tak merytoryczna :)

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Ostatnia edycja:
A ja jestem za paczkami bo idąc tokiem myślenia przedmówcy ...
ja tez jestem za paczkami. Po paczce cukierkow albo ksiazce dla dzieci z Domu dziecka. Slodycze sobie i dzieciom kupuje sam, a zwiazki niech walcza o prawa pracownikow. Nie slyszalem o prawie pracownika do paczki.
 
To prawda, tylko działacze dwóch ZZ działających w SC awansują, bo tylko dwa ZZ (Zrzeszenie i NSZZ Solidarność) poparły KAS już na samym początku w RDS, w czasie kiedy ogół środowiska wyrażał czynnie oddolnie inne zdanie.
Pragnę sprostować powyższy mój post.
Niekoniecznie Zrzeszenie i NSZZ Solidarność jako całość, a może tylko obecni w RDS reprezentanci tych ZZ i ich poplecznicy. Tego nie wiem. Znam działaczy NSZZ Solidarność, którzy od początku stali i stoją po stronie środowiska zawodowego.
 
i może jednak Przewodnicząca zasłużyła czym innym, np. jest tak merytoryczna :)

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!


być może

ale to oczywiste że kariera w mf (nie służba jako taka ) stoi w sprzeczności z byciem funkcyjnym związkowym najwyższego szczebla ( nie członkiem w ogóle)

banaś do mf wybiera ludzi wiernych i lojalnych

nie można być do 15.00 lojalnym wobec jednych ideałów, a po 15.00 zwrot o 180 stopni
 
Poza spektakularnym awansem jest jeszcze sporo zmian w MF ... Podobno Szeryf wymienia ekipę na nowych wymiataczy, którzy przyśpieszą reformę !!!
Ot i taka historia dla jednych szybki awans w Górę dla innych równia pochyła w dół !!!:cool: Mam nadzieję, że o tym również ktoś kiedyś napisze !!!
 
Zostań delegatem. Przyjedź na zjazd i zgłoś postulat - paczki dla dzieci! Niech Związek zajmie paczkami, a nie pierdołami w rodzaju: emerytury, ucywilnienie, pomoc prawna, walka z patologiami w służbie.

paczki w celnicy.pl?

o czym ty piszesz?

zz ci się nie pomyliły?

mam dzieci i żadnych paczek nie było - i bardzo dobrze - bo ja od zz oczekuję działań w interesie członków - i na to powinny iść i idą m.in. moje składki[/QUOTE

A ja jestem za paczkami bo idąc tokiem myślenia przedmówcy to czy w moim interesie czyli członka ZZ jest dopłata do kajaków, wycieczek w góry dla innych członków Z tego co mi kiedyś powiedziano te dopłaty nie są bezpośrednio ze składek ale można by bylo je przeznaczyć też na paczki A i proszę nie pisać że i ja mogę jeździć sobie na te wycieczki, bo nie mogę tak jak każdy nie może miec dzieci choćby bardzo chciał. Moim skromnym zdaniem związek powoli zatraca się w dążeniu do rzeczy na dzień dzisiejszy nie realnych. Wiec takie paczki, czy no jakies imprezy rodzinne były by dobrym elementem łączącym zwykłych członków no i nasi lokalni przewodniczący, skarbnicy itp mogli by pokazac jak to jest z ich zaangażowaniem
 
paczki w celnicy.pl?

o czym ty piszesz?

zz ci się nie pomyliły?

mam dzieci i żadnych paczek nie było - i bardzo dobrze - bo ja od zz oczekuję działań w interesie członków - i na to powinny iść i idą m.in. moje składki


coś się pochrzaniło z wklejanymi przez was cytatami, wklejam żeby nie było że treść postu powyżej jest mojego autorstwa
 
Zostań delegatem. Przyjedź na zjazd i zgłoś postulat - paczki dla dzieci! Niech Związek zajmie paczkami, a nie pierdołami w rodzaju: emerytury, ucywilnienie, pomoc prawna, walka z patologiami w służbie.


Masz racje moja wina lepiej kasę wydać na organizacje pijaństwa na kajakach. I znów proszę nie pisać że posądzam związek o kupowanie alkoholu bo tak nie jest. Ale skoro związek organizuje kolonie dla starszych dzieci to co zorganizuje tym najmłodszym? Myślałem że ZZ nie ma gorszego sortu A co do postulatu to kiedyś na samym poczatku ZZ taki postulat zgłaszałem bez odzewu
 
Zostań delegatem. Przyjedź na zjazd i zgłoś postulat - paczki dla dzieci! Niech Związek zajmie paczkami, a nie pierdołami w rodzaju: emerytury, ucywilnienie, pomoc prawna, walka z patologiami w służbie.

Masz racje moja wina lepiej kasę wydać na organizacje pijaństwa na kajakach. I znów proszę nie pisać że posądzam związek o kupowanie alkoholu bo tak nie jest. Ale skoro związek organizuje kolonie dla starszych dzieci to co zorganizuje tym najmłodszym? Myślałem że ZZ nie ma gorszego sortu A co do postulatu to kiedyś na samym poczatku ZZ taki postulat zgłaszałem bez odzewu

nie rozumiesz że dla WIĘKSZOŚCI z nas, również tych mających i małe i duże dzieci, są teraz dużo ważniejsze rzeczy niż paczki? bolą cię jakieś tam rajdy czy spływy? ja nigdy nie brałem w nich udziału ale nie jestem psem ogrodnika - tym bardziej że opierają się w głównej mierze na odpłatności uczestników i sponsorach, a czasami w bardzo niewielkiej części na dofinansowaniu zz? a co złego w tym że na takich spotkaniach dorosłych ludzi popłynie alkohol? za twoje piją? biją tam kogoś? zajmij się lepiej czymś pożytecznym

brak wcześniej odzewu na twoje sugestie świadczy chyba o tym, że w swoich oczekiwaniach jesteś odosobniony?

ps jak cytujesz kogoś to używaj przycisku "odpowiedz z cytatem" i zadbaj o poprawne wyświetlanie, bo po twoim skopanym cytacie kolejne też się kopią i potem trudno ogarnąć kto konkretnie co napisał a co jest czyim cytatem
 
Ostatnia edycja:
Zostań delegatem. Przyjedź na zjazd i zgłoś postulat - paczki dla dzieci! Niech Związek zajmie paczkami, a nie pierdołami w rodzaju: emerytury, ucywilnienie, pomoc prawna, walka z patologiami w służbie.



Masz racje moja wina lepiej kasę wydać na organizacje pijaństwa na kajakach. I znów proszę nie pisać że posądzam związek o kupowanie alkoholu bo tak nie jest. Ale skoro związek organizuje kolonie dla starszych dzieci to co zorganizuje tym najmłodszym? Myślałem że ZZ nie ma gorszego sortu A co do postulatu to kiedyś na samym poczatku ZZ taki postulat zgłaszałem bez odzewu

Jaka ładna zmiana tematu i odciąganie od meritum sprawy. Paczek dla dzieciaków w tym Związku nie ma i nie będzie, tak zadecydowali "ojcowie" założyciele i koniec tematu. Jeżeli ktoś jeszcze raz zapyta się tu o paczki dostanie bana !!!
 
Back
Do góry