• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZEFIR 2 i inne systemy

Podobno Ministerstwo jest przekonywane (chyba przez dic?), iż ZEFIR2 jest wspaniały, ale jak zwykle zawodzi czynnik ludzki.
O co chodzi? W help-desku zgłoszonych jest ok. 15 000 błędów, ludzie bawią się w papierki, chyba żaden dokument nie przeszedł przez system bez błędów.
No, ale jest klawo !

Jak na razie Zefir to jedna wielka porażka i cyrk na kółkach.... To samo jest z niejakim Szprotem. Napchali na potęgę wniosków, a żaden nie działa i mimo że żaden nie działa to dalej te wnioski pchają. PUESC działa już kilka miesięcy a dopiero ktoś na górze wymyślił, ażeby przeprowadzić szkolenia. Wszystko porobione od du...y strony. Tak jakby komuś zależało tylko na tym, ażeby te systemy tylko wdrożyć i nie ważne czy będą działać.... Na stan obecny jeden wielki wstyd przed ludźmi chcącymi u nas załatwić sprawę. Wg MF to się nazywa "Klient w centrum uwagi" :)
 
U nas i z tego co wiem w innych izbach/urzędach jest ZAKAZ zgłaszania że to gówno nie działa !!! Paranoja !!! Czy na serio nie można z tymi IDIOTAMI/DEBILAMI/KRETYNAMI nic zrobić ?!?! Co do Help Deska. Miałem już kilka razy że naprawiono zgłoszony problem. Sprawdzam... I kupa! Dalej to samo. Aseco zleciło stworzenie tego programu chyba praktykantom i ze studiów licencjackich... Miałem do czynienia z wieloma syfiastymi programami ale zefirek2 bije wszystkie na głowę. To jest doskonały przykład jak NIE POWINIEN wyglądać system finansowo księgowy dla instytucji państwowej. Ale co tam... Jacuś i tak dostanie od Mateusza ordery i nagrody !!!
 
Witam wszystkich forumowiczów.

Pilnie potrzebuję potwierdzenie opłacenia akcyzy za samochód osobowy !!
samochód jest sprowadzony sprzedający opłacił akcyzę ale ani ja ani on nie możemy w żaden sposób dobrać się do potwierdznia, w urzędzie rozkładają ręce, telefonów nikt nie odbiera ! ZEFIR 2 nie działa !
Samochód chcę pilnie zarejestrować a nie mogę bo nie mam jednego głupiego świstka !
pomóżcie proszę - jestem skłonny zapłacić osobie która takie potwierdzenie z systemu mi wyciągnie i przekaże !

bardzo proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Sławku, przepraszam że do końca może nie na temat, ale czy ta Pani też była by zainteresowana innymi patologiami w SC? Na przykład tym co się dzieje w D-S'ach ? Ewentualnie, który dziennikarz by był chętny podjąć taki temat? Oczywiście celem szerszej publikacji.
 
Moje ulubione systemy to: Bachus, Intras, Eszd, CKC2, ulubione bo zdechły natychmiast po stworzeniu. Było ich więcej, tylko nazw już nawet nikt nie pamięta. Może taki sam los spotka SZPROT, Zefir2, EKS, ESKS i też je polubię?
 
Moje ulubione systemy to: Bachus, Intras, Eszd, CKC2, ulubione bo zdechły natychmiast po stworzeniu. Było ich więcej, tylko nazw już nawet nikt nie pamięta. Może taki sam los spotka SZPROT, Zefir2, EKS, ESKS i też je polubię?

Pełna zgoda.
Pytanie tylko zasadnicze: czy wreszcie ktoś poniesie odpowiedzialność ZA RAŻĄCE MARNOTRAWSTWO ŚRODKÓW PUBLICZNYCH?
Póki co są nagrody za kolejne wersje "odpadów systemopodobnych, które wciskały nam kolejne firmy informatyczne.
Na zlecenie i przy współudziale inwestorskim ze strony wyznaczonych przedstawicieli "Zamawiającego"...
Pozdrawiam
 
Witam wszystkich forumowiczów.

Pilnie potrzebuję potwierdzenie opłacenia akcyzy za samochód osobowy !!
samochód jest sprowadzony sprzedający opłacił akcyzę ale ani ja ani on nie możemy w żaden sposób dobrać się do potwierdznia, w urzędzie rozkładają ręce, telefonów nikt nie odbiera ! ZEFIR 2 nie działa !
Samochód chcę pilnie zarejestrować a nie mogę bo nie mam jednego głupiego świstka !
pomóżcie proszę - jestem skłonny zapłacić osobie która takie potwierdzenie z systemu mi wyciągnie i przekaże !

bardzo proszę o pomoc.
Trzeba zabrać śpiwór, termos, udać się do gabinetu Dyrektora i pozostać tam, aż nie wydadzą stosownego zaświadczenia. Jeden klient podobno tak zrobił, Dyrektor postawił Centrum na nogi i ...dostał papiery. To taka nowoczesna metoda załatwiania spraw mimo centralizacji. Klient w centrum uwagi.
Tylko proszę przypilnować, aby wydali Panu kwit taki sam, jaki jest w rozporządzeniu (taka tabelka) a nie jakieś zaświadczenie, bo znowu wydział komunikacji może Pana odesłać z kwitkiem.
To jest jeden ze skuteczniejszych sposobów. Nie warto dzwonić, ani pisać maili. Jeden znajomy dzwonił cztery dni i cały czas było zajęte, a na maila do dziś nikt nie odpowiedział.
 
Napisał tysxd Zobacz post
Witam wszystkich forumowiczów.

Pilnie potrzebuję potwierdzenie opłacenia akcyzy za samochód osobowy !!
samochód jest sprowadzony sprzedający opłacił akcyzę ale ani ja ani on nie możemy w żaden sposób dobrać się do potwierdznia, w urzędzie rozkładają ręce, telefonów nikt nie odbiera ! ZEFIR 2 nie działa !
Samochód chcę pilnie zarejestrować a nie mogę bo nie mam jednego głupiego świstka !
pomóżcie proszę - jestem skłonny zapłacić osobie która takie potwierdzenie z systemu mi wyciągnie i przekaże !

bardzo proszę o pomoc.


Trzeba zabrać śpiwór, termos, udać się do gabinetu Dyrektora i pozostać tam, aż nie wydadzą stosownego zaświadczenia. Jeden klient podobno tak zrobił, Dyrektor postawił Centrum na nogi i ...dostał papiery. To taka nowoczesna metoda załatwiania spraw mimo centralizacji. Klient w centrum uwagi.
Tylko proszę przypilnować, aby wydali Panu kwit taki sam, jaki jest w rozporządzeniu (taka tabelka) a nie jakieś zaświadczenie, bo znowu wydział komunikacji może Pana odesłać z kwitkiem.
To jest jeden ze skuteczniejszych sposobów. Nie warto dzwonić, ani pisać maili. Jeden znajomy dzwonił cztery dni i cały czas było zajęte, a na maila do dziś nikt nie odpowiedział.

Gdybyśmy sami w tym nie uczestniczyli i to teraz - w XXI wieku, to pomyślałbym, że to jakiś fragment scenariusza do kolejnego filmu nieodżałowanego Barei.
Niestety, taką mamy - jeszcze - rzeczywistość w SC.
Najwyższe standardy, profesjonalizm, 3i itp.....
 
Napisał tysxd Zobacz post
Witam wszystkich forumowiczów.

Pilnie potrzebuję potwierdzenie opłacenia akcyzy za samochód osobowy !!
samochód jest sprowadzony sprzedający opłacił akcyzę ale ani ja ani on nie możemy w żaden sposób dobrać się do potwierdznia, w urzędzie rozkładają ręce, telefonów nikt nie odbiera ! ZEFIR 2 nie działa !
Samochód chcę pilnie zarejestrować a nie mogę bo nie mam jednego głupiego świstka !
pomóżcie proszę - jestem skłonny zapłacić osobie która takie potwierdzenie z systemu mi wyciągnie i przekaże !

bardzo proszę o pomoc.




Gdybyśmy sami w tym nie uczestniczyli i to teraz - w XXI wieku, to pomyślałbym, że to jakiś fragment scenariusza do kolejnego filmu nieodżałowanego Barei.
Niestety, taką mamy - jeszcze - rzeczywistość w SC.
Najwyższe standardy, profesjonalizm, 3i itp.....

Tylko do licha za tę rzeczywistość NIE MY odpowiadamy!!!!! a na nas pójdzie całe odium społecznej nienawiści... Czytamy chyba wszyscy komentarze inetrnautów pod różnymi artykułami. Tyle hejtu ile się wylewa na 'urzędasów' to nie ma w żadnym cywilizowanym kraju. I nikt z tej rzeszy komentujących nie stuknie się w łeb i nie pomyśli, że prawa podatkowego nie tworzy mł. rewident w Pcimiu Dolnym...
 
Tylko do licha za tę rzeczywistość NIE MY odpowiadamy!!!!! a na nas pójdzie całe odium społecznej nienawiści... Czytamy chyba wszyscy komentarze inetrnautów pod różnymi artykułami. Tyle hejtu ile się wylewa na 'urzędasów' to nie ma w żadnym cywilizowanym kraju. I nikt z tej rzeszy komentujących nie stuknie się w łeb i nie pomyśli, że prawa podatkowego nie tworzy mł. rewident w Pcimiu Dolnym...

My możemy za to z godnością prowadzić profesjonalną obsługę klienta w centrum uwagi.
Jeżeli jest dość inteligentny, to możemy mu przemycić (paradoks - co? - celnicy czynni w przemycie...) aluzję, że nie możemy wyrazić własnej prywatnej opinii na temat tej marnej inscenizacji, w której musimy uczestniczyć.
Miałem już takie (na szczęście telefoniczne) rozmowy.
A przez "przełożoną" zostałem pouczony, że w rozmowach wewnętrznych z kolegami też nie wolno wyrażać dezaprobaty, bo to może negatywnie oddziaływać na "organizację".
Pozdrawiam
PS. Internetowych debilków incognito jest tak wielu i wyrażają tak wiele opinii, że nie warto w najmniejszym stopniu się tym przejmować (albo przejmywać, jak to mówio).
 
My możemy za to z godnością prowadzić profesjonalną obsługę klienta w centrum uwagi.
Jeżeli jest dość inteligentny, to możemy mu przemycić (paradoks - co? - celnicy czynni w przemycie...) aluzję, że nie możemy wyrazić własnej prywatnej opinii na temat tej marnej inscenizacji, w której musimy uczestniczyć.
Miałem już takie (na szczęście telefoniczne) rozmowy.
A przez "przełożoną" zostałem pouczony, że w rozmowach wewnętrznych z kolegami też nie wolno wyrażać dezaprobaty, bo to może negatywnie oddziaływać na "organizację".
Pozdrawiam
PS. Internetowych debilków incognito jest tak wielu i wyrażają tak wiele opinii, że nie warto w najmniejszym stopniu się tym przejmować (albo przejmywać, jak to mówio).

Mam to szczęście, że mogę wypowiadać słowa krytyki bez obawy, jakiejkolwiek. Natomiast mam świadomość jakie 'joby' lecą ze strony klientów. I serdecznie wszystkim współczuję. I stronom i nam funkcjonariuszom. No cóż, pożyjemy, zobaczymy...
pozdrawiam i dobranoc
 
Dziękuję za wszelkie informacje przekazane bezpośrednio do Pani Redaktor. Myślę też, że już wystarczy i nie przesyłajcie proszę więcej, a piszcie ew. na forum, bo linka Pani Redaktor także otrzymała
Teraz zobaczymy czy Redakcja Dziennika Gazety Prawnej podejmie temat. Jak interweniowałem po wypowiedzi SSC, to Pani Redaktor odpisała mi, że wróci do tematu.
 
Zefir2 to jakas pomylka. Juz na szkoleniach słyszało się od niektórych trenerów z ASSECO, że cyt.„…system musi wejść jak najszybciej i to nie są żarty, mimo wszystkich przeszkód…”. Wtedy jeszcze nikt za bardzo się tym nie przejmował, ponieważ nikt się nie spodziewał takich scen jakie mają miejsce dzisiaj.
Poczynając od pierwszego dnia wprowadzenia systemu, chyba wszyscy którzy zasiedli przed ZEFIREM2, nie rozstawali się ze słuchawką telefoniczną i komputerem, zgłaszając masę problemów, mających ogromny wpływ na rozliczenia celno-podatkowe. Tak jest zresztą do dzisiaj. Rzucono nas na głęboką wodę z dnia na dzień!!!! Wydano polecenie – MACIE ROBIĆ!!! Szkoda tylko, że nikt nie powiedział dokładnie jak, gdzie, kto i co ma konkretnie robić. Zabrano sie do tego od dupy strony- określanie ról i uprawnień, wiecie o czym pisze. Ogólnie panuje ogromny nieład. Wystarczy posłuchać przedsiębiorców, którzy muszą zmagać się z tym problemem niepoprawnej funkcjonalności systemu ZEFIR2.

Ostatnio od jednej osoby wspierającej z ASSECO uslyszalem, że ten „…system nie jest w dużym stopniu dopracowany, ponieważ firma ASSECO miała za mało czasu, ale były naciski od góry, że ma wejść w życie i kropka… że to jest sprawa polityczna i nic się tu nie dało więcej zrobić. Teraz problemy narastają w ogromnym tempie i ciężko sobie z tym Asseco radzi”.
To jest dopiero budujące wyznanie, nieprawdaż??
JK powinien dostać kolejny medal i kolejny i kolejny i kolejny za takie wspaniale pomysły. Brawo Jacku, brawo. Wpadnij do pierwszej lepszej kasy na kawkę. Tylko sam będziesz musial sobie ja zrobic, bo ja niestety będę musial walczyc z Twoim tworem i nie będę mial nawet czasu odcedzic kartofli chociaz jak juz wpadniesz to zapewne pomożesz mi rozwiazac wiele problemów, bo przeciez ty osobiscie wiesz jaki to wspaniale dzialajacy system, który nie sprawia w ogóle problemow. Ty usiądziesz przed kompem , a ja skocze zaparzyć ci kawusie
 
"Kierownicy ProjektówKierownicy Projektów powołani zostali spośród doświadczonych pracowników merytorycznych Służby Celnej, dobrze znających dziedzinę projektu, o wysokich zdolnościach organizacyjnych i interpersonalnych. Służba Celna dysponuje doświadczoną kadrą. Wiele osób ma już doświadczenie projektowe lub przeszło certyfikowane szkolenia z zakresu zarządzania projektami. Dodatkowo dla każdego z obszarów (i/lub projektów) zostało zapewnione wsparcie zewnętrzne przez doświadczonych praktyków zarządzania złożonymi przedsięwzięciami wdrożeniowymi."

Źródło: http://www.e-clo.gov.pl

Jak przedłożyć te wysokie zdolności z efektami ?
 
Ostatnia edycja:
Śmiechu warte to wszystko. Sam system, szkolenie na Atenie na print screenach, "trenerzy", uprawnienia i cała masa innych rzeczy.

Czy ZZ mógłby złożyć doniesienie do prokuratury, CBA, NIK? Jak nic śmierdzi tu łapownictwem! Wdrażać na siłę taki syf. Przesłuchać pracowników Aseco i MF. Najciemniej pod latarnią!

Sławku czy byłaby taka możliwość?
 
Termin wdrożenia systemu ma bezpośredni związek z terminem centralizacji rozliczeń należności. Decyzja o wdrożeniu centralizacji rzeczywiście uroiła się w głowach kilku "fachowców" od rachunkowości , m.in w nieomylnej nieogolonej i kilku klakierów wysokiego szczebla i wystraszonych dyrektorów też klakierów. Powzięto decyzję o wdrożeniu nowego rozwiązania w produkcji bez jakiejkolwiek próby określenia szansy na sukces, określając termin który nie mógł przypaść po wyborach. W tym sensie jest to decyzja polityczna a że polityka kojarzy się wszystkim z głupotą polityków to jest ona po prostu głupia. Na pytanie głupota czy sabotaż trzeba rzetelnie odpowiedzieć - głupota.
 
Witam :) czy ZEFIR 2 to podstawowy system "zarządzania" cłem?
W podatkach ma wejść przed 01 grudnia 2015 roku system SSP- także rewolucyjna nowość ;)
 
Back
Do góry